Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ME voert charge uit bij protest op Spui in Amsterdam

ME voert charge uit bij protest op Spui in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid (ME) heeft donderdagavond een kleine charge uitgevoerd op het Spui in Amsterdam toen een groepje demonstranten de doorgang van een politievoertuig verhinderde. Daarbij deelden politiemensen enkele rake klappen uit aan betogers, zo is te zien op beelden van de Amsterdamse zender AT5. Er waren ook andere korte confrontaties tussen de ME en de demonstranten.

De situatie lijkt gespannen. Volgens een fotograaf van het ANP bloedde een van de betogers nadat ze op haar hoofd was geslagen. Een deel van de demonstranten ging zitten op het wegdek van het Spui. Enkele betogers betraden de trappen van het Maagdenhuis, maar zijn daar weer van afgehaald. Dit is een gebouw van de Universiteit van Amsterdam (UvA). De ME heeft zich opgesteld tegenover de betogers.

Op X schrijft de Amsterdamse politie dat inzet van de politie noodzakelijk is om de orde te herstellen.

Mars

Een paar duizend mensen demonstreren sinds het begin van donderdagavond in het centrum van de hoofdstad. De betoging begon bij de Roeterseilandcampus van de UvA. Daarna liepen de demonstranten in een mars door de stad.

De pro-Palestijnse actiegroep Amsterdam Student Encampment riep op tot deze demonstratie tegen het "besluit van de universiteit om hun eigen studenten wreed te behandelen".

Meer uit Binnenland

Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

1 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

2 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

2 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

3 uur geleden
Koningsdag in grote steden zonder grote incidenten verlopen

DEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.

4 uur geleden
Offlimits zag vorig jaar 2200 beelden van kindermisbruik door AI

AMSTERDAM (ANP) - Expertisecentrum Offlimits heeft afgelopen jaar bijna 239.000 beelden van seksueel kindermisbruik geanalyseerd. Ruim 2200 van deze beelden waren met kunstmatige intelligentie gemaakt, staat in het jaarverslag van de organisatie.

5 uur geleden
Europarlementariërs CDA, VVD stemmen tegen EU-meerjarenbegroting

STRAATSBURG (ANP) - De Europarlementariërs van VVD en CDA hebben dinsdag tegen het voorstel van het Europees Parlement gestemd over de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. D66 heeft voor het voorstel gestemd, dat uitgaat van een budget van 2200 miljard euro; 10 procent meer dan de Europese Commissie voorstelt.

5 uur geleden