ME voert charge uit bij protest op Spui in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid (ME) heeft donderdagavond een kleine charge uitgevoerd op het Spui in Amsterdam toen een groepje demonstranten de doorgang van een politievoertuig verhinderde. Daarbij deelden politiemensen enkele rake klappen uit aan betogers, zo is te zien op beelden van de Amsterdamse zender AT5. Er waren ook andere korte confrontaties tussen de ME en de demonstranten.
De situatie lijkt gespannen. Volgens een fotograaf van het ANP bloedde een van de betogers nadat ze op haar hoofd was geslagen. Een deel van de demonstranten ging zitten op het wegdek van het Spui. Enkele betogers betraden de trappen van het Maagdenhuis, maar zijn daar weer van afgehaald. Dit is een gebouw van de Universiteit van Amsterdam (UvA). De ME heeft zich opgesteld tegenover de betogers.
Op X schrijft de Amsterdamse politie dat inzet van de politie noodzakelijk is om de orde te herstellen.
Mars
Een paar duizend mensen demonstreren sinds het begin van donderdagavond in het centrum van de hoofdstad. De betoging begon bij de Roeterseilandcampus van de UvA. Daarna liepen de demonstranten in een mars door de stad.
De pro-Palestijnse actiegroep Amsterdam Student Encampment riep op tot deze demonstratie tegen het "besluit van de universiteit om hun eigen studenten wreed te behandelen".
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
3 uur geledenROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
1 dag geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geleden