Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ME treedt in Rotterdam op Schouwburgplein op tegen groepen

ME treedt in Rotterdam op Schouwburgplein op tegen groepen

ROTTERDAM (ANP) - De ME heeft op het Schouwburgplein in Rotterdam ingegrepen toen groepen vernielingen aanrichtten. Dat zeiden de politie en burgemeester Ahmed Aboutaleb op een persconferentie.

Op sommige plekken in Rotterdam was het onrustig. Groepen mensen bleven hangen en er werden ruiten, hekken en terrasstoelen vernield.

De politie twittert dat twee mensen zijn aangehouden. Dat is onder meer voor gooien van vuurwerk naar een agent.

Op het Stationsplein brak een vechtpartijtje uit. Twee vrouwen met luidsprekers riepen herhaaldelijk "please go home" en "afstand! afstand!" tegen de groep. Een meerderheid van de betogers bij het station droeg mondkapjes.

De 36-jarige Sascha Limawael was met haar twee kinderen bij de demonstratie", zegt ze nadat ze was aangekomen bij het station. Ze wil "opkomen voor de rechten van mensen met een kleur en een tegengeluid laten horen. Belangrijk, als je niet wit bent."

Peaceful

Volgens Limawael was de demonstratie "peaceful, heel rustig" en "deed iedereen zijn best de anderhalve meter aan te houden". Het werd ook omgeroepen vanaf het podium, volgens haar. "Maar mensen konden geen kant meer op: daar is de Maas, waar moet je dan heen weetjewel?"

De politie was volgens Limawael "provocerend bezig", door met drones met waarschuwende teksten over de anderhalve meter afstand boven de demonstranten te vliegen en met busjes rondom de menigte te rijden. "Ik voelde me niet meer safe: niet door de mensen, maar door de politie."

Te druk

De betoging in Rotterdam tegen racistisch geweld werd vroegtijdig afgebroken. Aboutaleb zei dat daartoe was besloten omdat het veel te druk was bij het podium waar de speeches werden gehouden. Daardoor konden de mensen niet voldoende afstand houden.

Hij zei dat hij het jammer vond dat de betoging voortijdig moest worden beëindigd. Ook prees hij de organisatoren omdat die hun best deden de demonstratie in goede banen te leiden en opriepen de anderhalve meter afstand in acht te nemen. Volgens schattingen van de lokale autoriteiten deden er 3000 tot 4000 mensen mee aan de demonstratie.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

20 minuten geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

10 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

12 uur geleden
Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

13 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

13 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

13 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

13 uur geleden