Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ME treedt in Rotterdam op Schouwburgplein op tegen groepen

ME treedt in Rotterdam op Schouwburgplein op tegen groepen

ROTTERDAM (ANP) - De ME heeft op het Schouwburgplein in Rotterdam ingegrepen toen groepen vernielingen aanrichtten. Dat zeiden de politie en burgemeester Ahmed Aboutaleb op een persconferentie.

Op sommige plekken in Rotterdam was het onrustig. Groepen mensen bleven hangen en er werden ruiten, hekken en terrasstoelen vernield.

De politie twittert dat twee mensen zijn aangehouden. Dat is onder meer voor gooien van vuurwerk naar een agent.

Op het Stationsplein brak een vechtpartijtje uit. Twee vrouwen met luidsprekers riepen herhaaldelijk "please go home" en "afstand! afstand!" tegen de groep. Een meerderheid van de betogers bij het station droeg mondkapjes.

De 36-jarige Sascha Limawael was met haar twee kinderen bij de demonstratie", zegt ze nadat ze was aangekomen bij het station. Ze wil "opkomen voor de rechten van mensen met een kleur en een tegengeluid laten horen. Belangrijk, als je niet wit bent."

Peaceful

Volgens Limawael was de demonstratie "peaceful, heel rustig" en "deed iedereen zijn best de anderhalve meter aan te houden". Het werd ook omgeroepen vanaf het podium, volgens haar. "Maar mensen konden geen kant meer op: daar is de Maas, waar moet je dan heen weetjewel?"

De politie was volgens Limawael "provocerend bezig", door met drones met waarschuwende teksten over de anderhalve meter afstand boven de demonstranten te vliegen en met busjes rondom de menigte te rijden. "Ik voelde me niet meer safe: niet door de mensen, maar door de politie."

Te druk

De betoging in Rotterdam tegen racistisch geweld werd vroegtijdig afgebroken. Aboutaleb zei dat daartoe was besloten omdat het veel te druk was bij het podium waar de speeches werden gehouden. Daardoor konden de mensen niet voldoende afstand houden.

Hij zei dat hij het jammer vond dat de betoging voortijdig moest worden beëindigd. Ook prees hij de organisatoren omdat die hun best deden de demonstratie in goede banen te leiden en opriepen de anderhalve meter afstand in acht te nemen. Volgens schattingen van de lokale autoriteiten deden er 3000 tot 4000 mensen mee aan de demonstratie.

Meer uit Binnenland

Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

23 minuten geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

1 uur geleden
Populaire skigebieden Lech en Zürs weer bereikbaar na lawine

LECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.

2 uur geleden
Verdachte mishandeling agent bij asielprotest Den Haag nog vast

DEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.

3 uur geleden
Vrouw (81) omgekomen bij ongeluk op A59 na spookrijden

WAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.

4 uur geleden
Snelweg A59 bij Waalwijk weer open na ongeluk

DEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.

4 uur geleden
Warm lenteweer in aantocht met zon en droge periodes

HOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.

5 uur geleden