Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ME ontruimt vak met PEC-fans bij IJsselderby om gezichtsbedekking

ME ontruimt vak met PEC-fans bij IJsselderby om gezichtsbedekking

ZWOLLE (ANP) - De Mobiele Eenheid is uitgerukt om het uitvak met supporters van PEC Zwolle te ontruimen bij de IJsselderby. De fans weigerden gezichtsbedekking te verwijderen en evenmin uit eigen beweging de tribune in het stadion van Go Ahead Eagles te verlaten, ondanks herhaalde oproepen. Alle supporters van PEC worden in bussen terug naar Zwolle gestuurd. Daarna moet het duel alsnog beginnen.

De aftrap in de Adelaarshorst was door het gedrag van de fans van PEC al uitgesteld. De club uit Zwolle mocht het maximale aantal van vierhonderd supporters meenemen naar Deventer, maar er waren wel gerichte afspraken gemaakt tussen beide clubs en de lokale autoriteiten. De wedstrijd was alleen toegankelijk zonder gezichtsbedekkende kleding, waaronder nekwarmers.

Het duel zou om 12.15 uur beginnen, maar al gauw was duidelijk dat een grote groep fans van PEC met blauwe doeken voor hun gezicht op de tribune stond. Algemeen directeur Joost Broerse en technisch directeur Gerry Hamstra van de Zwolse club probeerden de supporters te manen de doeken voor hun gezicht weg te nemen, maar ze gaven geen gehoor aan de oproep.

Vuurwerk en fakkels

De stadionspeaker riep vervolgens de Zwolse fans op het uitvak te verlaten. Dat gebeurde niet. Integendeel, de supporters begonnen met vuurwerk en fakkels te gooien. Na kort beraad tussen beide clubs en de lokale autoriteiten werd besloten de ME in te schakelen om het uitvak te ontruimen. De wedstrijd zal pas kunnen beginnen als de supporters van PEC in de bus naar huis zitten.

"Er waren duidelijke afspraken om vierhonderd supporters mee te mogen nemen, maar als er geen gehoor wordt gegeven om die gezichtsbedekking te verwijderen, is dit de consequentie", zei Broerse bij ESPN. "Er is een deel van de supporters die dit soort dingen doet en dat gaat ten koste van de goedwillenden."

Meer uit Voetbal

Heracles verliest bij Heerenveen en ziet degradatiezorgen groeien

HEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.

35 minuten geleden
PSV verkleint achterstand op Ajax tot negen landstitels

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.

39 minuten geleden
Zesde landstitel in achttien jaar voor PSV

VOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.

40 minuten geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

44 minuten geleden
Directeur Van Dop van Go Ahead: gedrag PEC-fans onacceptabel

DEVENTER (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles noemde het "een juiste beslissing" om de ongehoorzame supporters van PEC Zwolle het uitvak uit te sturen bij de IJsselderby. De wedstrijd begon daardoor anderhalf uur later dan gepland.

47 minuten geleden
Feyenoord speelt gelijk bij Volendam en laat landstitel aan PSV

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord kan ook in theorie geen kampioen meer worden. Het elftal van Robin van Persie speelde zondag met 0-0 gelijk uit tegen FC Volendam. Feyenoord heeft met nog vijf wedstrijden te gaan een achterstand van 16 punten op PSV en kan de Eindhovenaren niet meer achterhalen. Feyenoord heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 3 NEC.

54 minuten geleden
PSV zeker van 27e landstitel na gelijkspel Feyenoord bij Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft voor de 27e keer de landstitel gewonnen. De Eindhovenaren zagen nummer 2 Feyenoord met 0-0 gelijkspelen bij FC Volendam en kunnen met nog vijf speelronden te gaan niet meer worden achterhaald.

55 minuten geleden