Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ME ontruimt Museumplein Amsterdam

ME ontruimt Museumplein Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is bezig het Museumplein in Amsterdam te ontruimen. Verschillende mensen zijn gearresteerd.

De ontruiming vindt plaats nadat de Amsterdamse driehoek van politie, justitie en burgemeester een demonstratie op het plein heeft ontbonden. Volgens de gemeente negeert de groep demonstranten de waarschuwingen en bevelen van de politie en treedt de ME nu op om het plein te ontruimen.

De politie is het veld inmiddels opgegaan. Onder meer paarden, honden en het waterkanon zijn mee. Het waterkanon is nog niet ingezet. De politie houdt een veegactie richting het Concertgebouw. Een deel van de actievoerders gaat inderdaad weg. Een groepje demonstranten, die ballonnen bij zich hebben, lijkt vooralsnog echter te blijven zitten.

Zondag waren er opnieuw tegenstanders van het coronabeleid naar het plein gekomen om daar 'koffie te drinken'. In totaal ging het om honderden actievoerders. Sommige 'koffiedrinkers' hadden doeken en borden meegenomen met teksten als 'Bevrijd Nederland nu'. Ook waren er veel gele paraplu's waar liefde en vrijheid op staat en ballonnen in de vorm van hartjes.

Meer uit Binnenland

Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

11 minuten geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

45 minuten geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

1 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

2 uur geleden
Ongeveer 100 actievoerders aangehouden bij XR-blokkade A12

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.

2 uur geleden
A12 richting Duitse grens bij Zevenaar weer vrij na XR-blokkade

ZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.

2 uur geleden