ME ingezet in Urk na gooien molotovcocktails en zwaar vuurwerk
URK (ANP) - Vanwege nieuwe ongeregeldheden in Urk heeft burgemeester Cees van den Bos besloten de Mobiele Eenheid in te schakelen. Er zijn weer groepen jongeren op straat die volgens een gemeentewoordvoerder met "molotovcocktails en extreem gevaarlijk vuurwerk" gooien. "Reden voor de burgemeester een noodbevel af te geven."
Volgens de woordvoerder was het tot redelijk laat in de avond relatief rustig op straat. "Mede door de inzet van mede-Urkers die jongeren aanspraken op straat en hen vroegen te vertrekken." Maar aan het einde van de avond liep het toch weer uit de hand en besloot Van den Bos een noodbevel af te geven die de weg vrijmaakte voor de inzet van de ME.
Er is een aantal jongeren gearresteerd. Hoeveel aanhoudingen zijn gedaan en hoe groot de groep is die voor overlast zorgt, kan de woordvoerder niet zeggen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
6 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
12 uur geleden