ME ingezet bij plek explosie Rotterdam om grimmige sfeer
ROTTERDAM (ANP) - Op de plek in Rotterdam waar eerder deze week een explosie was, hebben de ME en politie moeten ingrijpen. Omstanders gingen de confrontatie met hen aan uit onvrede over ontmantelingswerkzaamheden die uitgevoerd worden in het gebied.
Ze zijn bang dat die ervoor zorgen dat er meer puin belandt op twee mensen die nog worden vermist. Dat kan er in hun ogen voor zorgen dat de lichamen dusdanig verminkt raken dat ze onherkenbaar zijn als ze gevonden worden.
Eerder woensdagavond werden de werkzaamheden al stilgelegd wegens onrust en rumoer. Toen laat in de avond de machines werden opgestart en de werkzaamheden werden hervat, sloeg de vlam in de pan. Enkelen van de tientallen omstanders probeerden door een politielinie te breken in de richting van het pand waar de explosie was. Ze werden ingerekend door de politie.
Nachtelijke bewaking
Er is nachtelijke bewaking ingesteld om te voorkomen dat mensen zelf de plek van de explosie betreden. Eerder noemde de politie het werkgebied "instabiel en levensgevaarlijk".
De omstanders geven aan dat ze niet willen dat de ontmantelingswerkzaamheden verder doorgaan. Ze willen dat er gericht wordt gezocht naar de twee vermisten, zodat ze onder het puin vandaan gehaald kunnen worden. Volgens de politie is echter niet duidelijk waar de twee zijn.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
45 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
8 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
16 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
18 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
20 uur geleden