Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ME ingezet bij plek explosie Rotterdam om grimmige sfeer

ME ingezet bij plek explosie Rotterdam om grimmige sfeer

ROTTERDAM (ANP) - Op de plek in Rotterdam waar eerder deze week een explosie was, hebben de ME en politie moeten ingrijpen. Omstanders gingen de confrontatie met hen aan uit onvrede over ontmantelingswerkzaamheden die uitgevoerd worden in het gebied.

Ze zijn bang dat die ervoor zorgen dat er meer puin belandt op twee mensen die nog worden vermist. Dat kan er in hun ogen voor zorgen dat de lichamen dusdanig verminkt raken dat ze onherkenbaar zijn als ze gevonden worden.

Eerder woensdagavond werden de werkzaamheden al stilgelegd wegens onrust en rumoer. Toen laat in de avond de machines werden opgestart en de werkzaamheden werden hervat, sloeg de vlam in de pan. Enkelen van de tientallen omstanders probeerden door een politielinie te breken in de richting van het pand waar de explosie was. Ze werden ingerekend door de politie.

Nachtelijke bewaking

Er is nachtelijke bewaking ingesteld om te voorkomen dat mensen zelf de plek van de explosie betreden. Eerder noemde de politie het werkgebied "instabiel en levensgevaarlijk".

De omstanders geven aan dat ze niet willen dat de ontmantelingswerkzaamheden verder doorgaan. Ze willen dat er gericht wordt gezocht naar de twee vermisten, zodat ze onder het puin vandaan gehaald kunnen worden. Volgens de politie is echter niet duidelijk waar de twee zijn.

Meer uit Binnenland

Vrouwelijke rechters gediscrimineerd door lager salaris

UTRECHT (ANP) - Vrouwen die rechter wilden worden, zijn in het verleden gediscrimineerd, oordeelt het College voor de Rechten van de Mens. Toen de vrouwen werden benoemd tot rechter in opleiding kregen ze een lager salaris dan mannen in dezelfde functie. Volgens het college is dat verschil niet gerechtvaardigd. De uitspraak is niet bindend.

1 uur geleden
Groninger Bodem Beweging: heropenen Groningenveld is geen optie

GRONINGEN (ANP) - Het heropenen van het Groningenveld voor gaswinning is geen optie vanwege de grote veiligheidsrisico's. Zo reageert de Groninger Bodem Beweging (GBB) op het plan van JA21 om wettelijk vast te leggen dat de gasvoorraad uit het Groningenveld achter de hand wordt gehouden als "strategische reserve".

2 uur geleden
Belangenclub: grote verschillen in koudeopvang voor daklozen

ROTTERDAM (ANP) - De opvangregeling voor daklozen bij winterse temperaturen kent grote verschillen en gemeenten voeren deze ook niet altijd goed uit, ondanks een bestaande handreiking van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Dat stelt belangencoalitie Dakloosheid Voorbij! in een onderzoek onder tientallen centrumgemeenten.

2 uur geleden
Vrijdag opnieuw repatriëringsvluchten, vanuit Oman en Egypte

DEN HAAG (ANP) - Vrijdag vliegen er opnieuw repatriëringsvluchten vanuit het Midden-Oosten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken meldt dat het om een vlucht gaat vanuit de Omaanse hoofdstad Muscat, die wordt verzorgd door KLM, en een vlucht van TUI vanuit het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Reizigers betalen een eigen bijdrage van 600 euro per persoon.

3 uur geleden
Zuid-Holland vraagt ruimte op stroomnet voor kwart miljoen huizen

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft bij de netbeheerders ruimte op het stroomnet aangevraagd voor bijna een kwart miljoen woningen. Het gaat om de huizen die de Zuid-Hollandse gemeenten tot en met 2032 willen bouwen. Omdat de regels voor het 'reserveren' van aansluitingen op het elektriciteitsnet per 1 juli veranderen, heeft de provincie alvast een collectieve aanvraag gedaan bij de netbeheerders TenneT, Liander, Stedin en Westland Infra.

4 uur geleden
Ambassade kan gestrande reizigers in Thailand niet helpen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept reizigers die vanwege de situatie in het Midden-Oosten gestrand zijn in Thailand op contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij, reisverzekeraar en reisagent voor advies. Dat meldt de informatieservice van het ministerie. De ambassade kan hen niet helpen met het boeken van een andere vlucht

7 uur geleden
Kabinet moet haast maken met regels voor AI, zegt waakhond AP

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.

10 uur geleden