Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ME grijpt in, waterkanon ingezet bij demonstratie Museumplein

ME grijpt in, waterkanon ingezet bij demonstratie Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - Omdat demonstranten op het Museumplein in Amsterdam weigerden te vertrekken, is een waterkanon ingezet. Ook trad de mobiele eenheid op, meldde de gemeente Amsterdam rond 15.00 uur. "Vanwege het gevaar voor de volksgezondheid is het van belang dat iedereen zich aan de geldende maatregelen houdt. De aanwezige demonstranten doen dit niet."

Eerder zondagmiddag kondigde de driehoek (burgemeester, politie, justitie) een noodbevel af, waarmee werd verordonneerd dat zondagmiddag niemand meer op het Museumplein mocht verblijven. "Ondanks de vele waarschuwingen van gemeente en politie en het afgekondigde noodbevel, gaan de demonstranten op het Museumplein niet uiteen", twittert de gemeente.

De politie treedt volgens de gemeente nu op volgens draaiboek. "Na meerdere waarschuwingen via versterkt geluid is de waterwerper ingezet", aldus de gemeente.

Driehoek

Volgens de zender AT5 heeft de politie meerdere mensen opgepakt. In enkele gevallen gebeurde dat door agenten in burgerkleding. De politie kon dat niet bevestigen. Rond 15.45 uur waren de demonstranten grotendeels van het plein af.

De Amsterdamse driehoek had eerder een stokje gestoken voor het plan van organisator Michel Reijinga om op het Museumplein de betoging 'Nooit meer kabinet Rutte' te houden. Desondanks waren er zondag naar schatting ongeveer duizend mensen naar het plein gekomen. De meeste mensen kwamen zonder mondkapjes op en zonder 1,5 meter afstand te houden. Iemand liep met een spandoek met de tekst 'Covid-vaccinatie=vergif'. Een andere betoger hield een bord met de tekst 'Trump' omhoog.

Kort geding

Organisator Reijinga spande afgelopen week een kort geding aan, omdat hij het niet eens was met de beslissing van de driehoek dat de demonstratie in het Westerpark moest worden gehouden met maximaal vijfhonderd deelnemers. Hij wilde de actie op het Museumplein houden. Door die beperkingen zou extra toeloop beter kunnen worden voorkomen, evenals de verspreiding van het coronavirus. "De driehoek respecteert de vrijheid van meningsuiting en wilde de demonstratie mogelijk maken maar vond het noodzakelijk voorwaarden te stellen vanwege de coronapandemie", aldus de gemeente zondag in de persverklaring.

De bestuursrechter gaf de driehoek gelijk, waarop Reijinga het evenement annuleerde. Desondanks verwachtte hij dat er zondag alsnog een grote groep naar Amsterdam zou komen om te demonstreren. Op social media gaven meer dan 10.000 mensen aan dat ze geïnteresseerd waren in het protest.

Meer uit Binnenland

Omwonenden moeten ook naar rechter voor bezwaar Herwijnen

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van het dorp Herwijnen moeten niet alleen naar de Raad van State, maar ook naar de rechter om bezwaar te maken tegen de komst van het nieuw te bouwen radarstation. Aanvankelijk was alleen een gang naar de Raad van State voldoende, omdat bezwaren tegen zowel de plannen vanuit het Rijk als de vergunning van de gemeente in één keer behandeld zouden worden.

50 minuten geleden
Gezondheidsraad wil meer natuurlijke bescherming van gewassen

DEN HAAG (ANP) - Het zou makkelijker moeten worden om natuurlijke middelen te gebruiken om gewassen te beschermen tegen ongedierte. Boeren en telers hoeven dan geen chemische middelen te gebruiken, en dat is beter voor hun gezondheid en voor het milieu. Met dat advies komt de Gezondheidsraad woensdag.

1 uur geleden
Noorderlicht mogelijk te zien in Nederland

DE BILT (ANP) - In Nederland is woensdagavond en in de nacht van woensdag op donderdag misschien het noorderlicht te zien. Door uitbarstingen op de zon vliegen geladen deeltjes richting de aarde. Als die aankomen bij het magneetveld rond de aarde ontstaat het kleurrijke verschijnsel. Het KNMI stuurt weerballonnen de lucht in om op grote hoogte metingen te doen.

1 uur geleden
Chanoekaconcert Concertgebouw gaat door, maar in gewijzigde vorm

AMSTERDAM (ANP) - Het chanoekaconcert in het Concertgebouw in Amsterdam, waar recent veel om te doen was, gaat toch door. Het Concertgebouw en Stichting Chanukah Concert hebben een compromis gesloten over de vorm.

1 uur geleden
Radicaalrechts lied over azc's van YouTube en Spotify verdwenen

AMSTERDAM (ANP) - Het radicaalrechtse anti-azc-lied Wij zeggen nee, nee, nee tegen een azc staat woensdag niet meer op YouTube en Spotify. Maker JW Broken Veteran zegt in een geschreven bericht op zijn YouTubekanaal dat "dit niet door mij gedaan is". Hij zegt "druk bezig te zijn uit te zoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren" en wil het lied zo snel mogelijk weer online krijgen.

2 uur geleden
Onzeker weer bij landelijke intocht Sinterklaas op Texel

HOUTEN (ANP) - De weersverwachting voor de landelijke intocht van Sinterklaas op Texel is zeer onzeker. Volgens Weeronline wordt het zaterdag op het Waddeneiland niet warmer dan 5 tot 10 graden.

3 uur geleden
Ombudsman stelt demonstrant in het gelijk over klacht bij politie

DEN HAAG (ANP) - Een man wiens persoonsgegevens honderden keren zijn opgezocht door de politie heeft daar gegrond een klacht over ingediend, stelt de Nationale Ombudsman. Dat de politie de klacht niet wil behandelen, heeft ze onvoldoende gemotiveerd.

6 uur geleden