McNulty wint Ronde van Valencia, slotrit na solo voor Barta
VALENCIA (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Brandon McNulty heeft de Ronde van Valencia gewonnen. De renner van UAE Team Emirates veroverde op de voorlaatste dag de leiderstrui en raakte die na een korte rit niet meer kwijt. Zijn landgenoot William Barta won de slotrit na een solo van zo'n 50 kilometer. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats.
Voor de 28-jarige Barta van de Spaanse ploeg Movistar was het zijn eerste zege als wielerprof.
McNulty (25) had zaterdag een ingekorte bergetappe gewonnen door na een solo alleen aan te komen op de Alto del Miserat. Daar was de streep getrokken omdat eerder bij de finish, 15 kilometer verderop, een toeschouwer was overleden. Het bleek te gaan om oud-wielrenner Guillem Ramis, die als chauffeur werkzaam was bij de continentale wielerploeg Illes Balears-Arabay.
In het eindklassement had McNulty 14 seconden voorsprong op de Colombiaan Santiago Buitrago en 17 seconden op de Rus Aleksandr Vlasov.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
23 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
1 dag geleden