McNulty wint heuvelkoers GP Indurain
ESTELLA (ANP) - De Amerikaanse wielrenner Brandon McNulty heeft de GP Miguel Indurain gewonnen, een heuvelkoers vernoemd naar de vijfvoudige Tourwinnaar uit Spanje. McNulty, die uitkomt voor UAE Team Emirates, versloeg na 198 kilometer de Belg Maxim van Gils.
De lastige koers, verreden in de stromende regen, geldt als opwarmer voor de Ronde van Baskenland die maandag van start gaat. Van Gils, die in de Ronde van Catalonië was uitgevallen na een valpartij, was de enige renner die in de slotfase naar de ontsnapte McNulty kon rijden. Bergop liet hij de Amerikaan zelfs achter, maar in de afdaling sloot McNulty weer aan.
In de straten van Estella won McNulty de sprint, waarmee hij zijn vierde zege van het seizoen boekte. De Brit Oscar Onley finishte kort achter het tweetal als derde. McNulty won eerder dit jaar al een rit in de UAE Tour en een etappe en het eindklassement in de Ronde van Valencia.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
18 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
19 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
21 uur geleden