McNulty wint en leidt na ingekorte bergrit Ronde van Valencia
ALTO DEL MISERAT (ANP) - Wielrenner Brandon McNulty heeft de vierde etappe in de Ronde van Valencia gewonnen. De Amerikaan van UAE Team Emirates kwam in de lastige bergetappe na 175,2 kilometer solo aan op de Alto del Miserat. Santiago Buitrago uit Colombia werd op elf seconden tweede voor de Rus Aleksandr Vlasov.
De rit zou gaan van Teulada Moraira naar Vall d'Ebo en kende beklimmingen van de tweede en derde categorie en een slotklim van de eerste categorie. De etappe werd ingekort, na een incident in de aankomstzone. Nadat een kopgroep van zeven renners met daarbij Alex Molenaar en Sam Oomen was teruggepakt, gingen renners als McNulty, Buitrago en Vlasov ervandoor. De Amerikaan bleek op de steile slotklim Alto del Miserat, waar de streep was getrokken, de sterkste.
McNulty neemt door de ritoverwinning ook de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaan Alessandro Tonelli. Hij heeft dertien seconden voorsprong op Buitrago en zestien seconden op Vlasov. Zondag is er nog een korte slotrit (93 kilometer) van Bétera naar Valencia.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
4 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
18 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
20 uur geleden