McLaughlin-Levrone richt zich op 400 meter horden in Parijs
EUGENE (ANP) - Atlete Sydney McLaughlin-Levrone richt zich bij de Olympische Spelen in Parijs op het verdedigen van haar titel op de 400 meter horden, het nummer waarop Femke Bol de regerend wereldkampioene is. De 24-jarige Amerikaanse heeft zich voor de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden teruggetrokken voor de 200 en 400 meter.
McLaughlin-Levrone greep de olympische titel op de 400 meter horden bij de Spelen van Tokio in 2021 in 51,46, destijds een wereldrecord. Een jaar later veroverde ze de wereldtitel met 50,68. Daarna liep ze mede door blessures geen wedstrijden meer op de 400 meter horden, totdat ze afgelopen maand haar rentree maakte in Atlanta met 52,70, op dat moment de snelste race van het seizoen.
Femke Bol veroverde deze week de Europese titel op de 400 meter horden in een snellere tijd van 52,49. Bol moest bij de Spelen van Tokio genoegen nemen met brons. Bij de WK atletiek in Boedapest vorig jaar volgde Bol de Amerikaanse op als wereldkampioene. McLaughlin-Levrone ontbrak toen door een knieblessure.
De Amerikaanse atlete liep afgelopen maandag de beste seizoenstijd op de 400 meter met 48,75. Voor de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden in Eugene, die op 21 juni beginnen, staat ze echter niet op de startlijst van dat nummer. McLaughlin-Levrone veroverde ook de olympische titel met de 4x400 meter estafette bij de Spelen van Tokio.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
3 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden