McLaughlin-Levrone richt zich op 400 meter horden in Parijs
EUGENE (ANP) - Atlete Sydney McLaughlin-Levrone richt zich bij de Olympische Spelen in Parijs op het verdedigen van haar titel op de 400 meter horden, het nummer waarop Femke Bol de regerend wereldkampioene is. De 24-jarige Amerikaanse heeft zich voor de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden teruggetrokken voor de 200 en 400 meter.
McLaughlin-Levrone greep de olympische titel op de 400 meter horden bij de Spelen van Tokio in 2021 in 51,46, destijds een wereldrecord. Een jaar later veroverde ze de wereldtitel met 50,68. Daarna liep ze mede door blessures geen wedstrijden meer op de 400 meter horden, totdat ze afgelopen maand haar rentree maakte in Atlanta met 52,70, op dat moment de snelste race van het seizoen.
Femke Bol veroverde deze week de Europese titel op de 400 meter horden in een snellere tijd van 52,49. Bol moest bij de Spelen van Tokio genoegen nemen met brons. Bij de WK atletiek in Boedapest vorig jaar volgde Bol de Amerikaanse op als wereldkampioene. McLaughlin-Levrone ontbrak toen door een knieblessure.
De Amerikaanse atlete liep afgelopen maandag de beste seizoenstijd op de 400 meter met 48,75. Voor de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden in Eugene, die op 21 juni beginnen, staat ze echter niet op de startlijst van dat nummer. McLaughlin-Levrone veroverde ook de olympische titel met de 4x400 meter estafette bij de Spelen van Tokio.
Meer uit Sport
MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
44 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
19 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
23 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
1 dag geleden