McLaughlin-Levrone richt zich op 400 meter horden in Parijs
EUGENE (ANP) - Atlete Sydney McLaughlin-Levrone richt zich bij de Olympische Spelen in Parijs op het verdedigen van haar titel op de 400 meter horden, het nummer waarop Femke Bol de regerend wereldkampioene is. De 24-jarige Amerikaanse heeft zich voor de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden teruggetrokken voor de 200 en 400 meter.
McLaughlin-Levrone greep de olympische titel op de 400 meter horden bij de Spelen van Tokio in 2021 in 51,46, destijds een wereldrecord. Een jaar later veroverde ze de wereldtitel met 50,68. Daarna liep ze mede door blessures geen wedstrijden meer op de 400 meter horden, totdat ze afgelopen maand haar rentree maakte in Atlanta met 52,70, op dat moment de snelste race van het seizoen.
Femke Bol veroverde deze week de Europese titel op de 400 meter horden in een snellere tijd van 52,49. Bol moest bij de Spelen van Tokio genoegen nemen met brons. Bij de WK atletiek in Boedapest vorig jaar volgde Bol de Amerikaanse op als wereldkampioene. McLaughlin-Levrone ontbrak toen door een knieblessure.
De Amerikaanse atlete liep afgelopen maandag de beste seizoenstijd op de 400 meter met 48,75. Voor de Amerikaanse kwalificatiewedstrijden in Eugene, die op 21 juni beginnen, staat ze echter niet op de startlijst van dat nummer. McLaughlin-Levrone veroverde ook de olympische titel met de 4x400 meter estafette bij de Spelen van Tokio.
Meer uit Sport
HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
17 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geleden