Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mclaughlin-Levrone gaat superronde van Bol nog eens terugkijken

Mclaughlin-Levrone gaat superronde van Bol nog eens terugkijken

PARIJS (ANP) - Sydney McLaughlin-Levrone gaat de slotronde van Femke Bol in de finale van de 4x400 meter gemengde estafette nog eens rustig terugkijken. "Ik heb de race niet gezien, maar wel de uitslag. Het was beslist een snelle race, die moet ik nog eens terugzien", zei de Amerikaanse atlete tegen de verzamelde media na haar eerste optreden op de Olympische Spelen van Parijs.

McLaughlin-Levrone (24) is de grote rivale van Bol op de 400 meter horden. Ze is de regerend olympisch kampioene en wereldrecordhoudster met een tijd van 50,65. Bol is de huidige wereldkampioene, die onlangs haar Europees record verbeterde tot 50,95. Hun duel is als een van de hoogtepunten op het olympisch atletiektoernooi aangekondigd.

McLaughlin-Levrone ging niet specifiek in op de sensationele tijd van 47,93 seconden, waarin Bol het Nederlandse estafetteteam naar het goud leidde. "Ik verwachtte wel dat het winnende team in de buurt van het wereldrecord zou lopen", zei ze. De Nederlandse ploeg liep 3.07,43, twee honderdsten boven het wereldrecord.

Bol liep in de series van de 400 meter horden de beste tijd met 53,38. McLaughlin-Levrone noteerde 53,60. "Het was goed om de roest eraf te schudden. Ik heb niet meer geracet sinds de Amerikaanse trials, maar de baan is behoorlijk snel. Het voelt goed om weer in competitie te zijn."

Meer uit Sport

Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

2 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

6 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

6 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

8 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

8 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

10 uur geleden