Mclaughlin-Levrone gaat superronde van Bol nog eens terugkijken
PARIJS (ANP) - Sydney McLaughlin-Levrone gaat de slotronde van Femke Bol in de finale van de 4x400 meter gemengde estafette nog eens rustig terugkijken. "Ik heb de race niet gezien, maar wel de uitslag. Het was beslist een snelle race, die moet ik nog eens terugzien", zei de Amerikaanse atlete tegen de verzamelde media na haar eerste optreden op de Olympische Spelen van Parijs.
McLaughlin-Levrone (24) is de grote rivale van Bol op de 400 meter horden. Ze is de regerend olympisch kampioene en wereldrecordhoudster met een tijd van 50,65. Bol is de huidige wereldkampioene, die onlangs haar Europees record verbeterde tot 50,95. Hun duel is als een van de hoogtepunten op het olympisch atletiektoernooi aangekondigd.
McLaughlin-Levrone ging niet specifiek in op de sensationele tijd van 47,93 seconden, waarin Bol het Nederlandse estafetteteam naar het goud leidde. "Ik verwachtte wel dat het winnende team in de buurt van het wereldrecord zou lopen", zei ze. De Nederlandse ploeg liep 3.07,43, twee honderdsten boven het wereldrecord.
Bol liep in de series van de 400 meter horden de beste tijd met 53,38. McLaughlin-Levrone noteerde 53,60. "Het was goed om de roest eraf te schudden. Ik heb niet meer geracet sinds de Amerikaanse trials, maar de baan is behoorlijk snel. Het voelt goed om weer in competitie te zijn."
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
1 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
15 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
16 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geleden