Mclaughlin-Levrone gaat superronde van Bol nog eens terugkijken
PARIJS (ANP) - Sydney McLaughlin-Levrone gaat de slotronde van Femke Bol in de finale van de 4x400 meter gemengde estafette nog eens rustig terugkijken. "Ik heb de race niet gezien, maar wel de uitslag. Het was beslist een snelle race, die moet ik nog eens terugzien", zei de Amerikaanse atlete tegen de verzamelde media na haar eerste optreden op de Olympische Spelen van Parijs.
McLaughlin-Levrone (24) is de grote rivale van Bol op de 400 meter horden. Ze is de regerend olympisch kampioene en wereldrecordhoudster met een tijd van 50,65. Bol is de huidige wereldkampioene, die onlangs haar Europees record verbeterde tot 50,95. Hun duel is als een van de hoogtepunten op het olympisch atletiektoernooi aangekondigd.
McLaughlin-Levrone ging niet specifiek in op de sensationele tijd van 47,93 seconden, waarin Bol het Nederlandse estafetteteam naar het goud leidde. "Ik verwachtte wel dat het winnende team in de buurt van het wereldrecord zou lopen", zei ze. De Nederlandse ploeg liep 3.07,43, twee honderdsten boven het wereldrecord.
Bol liep in de series van de 400 meter horden de beste tijd met 53,38. McLaughlin-Levrone noteerde 53,60. "Het was goed om de roest eraf te schudden. Ik heb niet meer geracet sinds de Amerikaanse trials, maar de baan is behoorlijk snel. Het voelt goed om weer in competitie te zijn."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
5 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
9 uur geleden