McLaren zet naam Senna op Formule 1-auto's
MONACO (ANP) - De Formule 1-coureurs van McLaren rijden voortaan met de naam van Ayrton Senna op hun auto. De naam van de legendarische Braziliaan, die drie wereldtitels veroverde in een McLaren tot hij in 1994 verongelukte, staat vanaf de Grote Prijs van Monaco van dit weekeinde op de halo. Dat is de beschermende beugel over de cockpit van de coureurs.
"Ayrton Senna is een McLaren-legende en dat zal hij altijd blijven", zegt teambaas Zak Brown. "Zijn prestaties met McLaren, die hem drie wereldtitels opleverden, hebben ervoor gezorgd dat hij tot de grootste Formule 1-coureurs ooit behoort. Toen hij in 1994 op tragische wijze overleed, voelde dat als een onvervangbaar verlies voor de hele motorsportwereld. Maar hij leeft voort in de harten en gedachten van de Formule 1-fans over de hele wereld. We vinden dat wij als McLaren zijn bijdrage aan de sport moeten erkennen door zijn naam met ons mee te dragen, waar we ook racen."
De Brit Lando Norris en de Australiƫr Daniel Ricciardo, de huidige coureurs van McLaren, rijden vrijdag tijdens de vrije trainingen in Monaco voor het eerst rond met de naam van Senna op hun auto's. De Braziliaan zegevierde zes keer in de nauwe straten van het prinsdom en is daarmee recordhouder.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
2 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
6 uur geleden