McLaren wil snelle aanpak tegen buigbare achtervleugel Red Bull
MONACO (ANP) - Formule 1-renstal McLaren wil dat de nieuwe regels voor de buigzaamheid van de achtervleugels op de bolides zo snel mogelijk worden ingevoerd. De renstallen hebben nieuwe richtlijnen gekregen, maar die gaan pas in op 15 juni. McLaren vindt dat onaanvaardbaar, omdat sommige teams nu nog twee races kunnen profiteren van hun flexibele achtervleugels, die vooral op de rechte stukken snelheidsvoordeel geven.
Met name Red Bull, het team van Max Verstappen, zou er voordeel uit halen. Die renstal beweert dat de achtervleugel voldoet aan de regels, maar wereldkampioen Lewis Hamilton zag tijdens de Grote Prijs van Spanje een 'doorbuigende vleugel' bij Verstappen die volgens de Brit van Mercedes de luchtweerstand vermindert en de bolide tienden van een seconde sneller maakt per ronde. Teambaas Andreas Seidl van McLaren had video's gezien en was het eens met de lezing van Hamilton.
"We zijn blij dat de internationale autosportfederatie de technische richtlijnen aanpast, maar niet met de timing. We zijn het er absoluut niet mee eens dat sommige teams nog een aantal races kunnen profiteren van die buigbare achtervleugel. Daarmee zijn de teams die zich wel aan de regels houden in het nadeel. Ik hoop dat de federatie snel ingrijpt", zei de Duitser, die eraan toevoegde dat McLaren voldoet aan de regels.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
21 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden