Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McLaren wil met MCL60 jubileumjaar glans geven

McLaren wil met MCL60 jubileumjaar glans geven

WOKING (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft in het Engelse Woking de nieuwe auto voor het seizoen 2023 gepresenteerd. De MCL60, die verwijst naar het 60-jarige bestaan van de renstal, heeft net als de wagen van afgelopen seizoen de kleuren papaya-oranje en lichtblauw, maar de kleur zwart is dit jaar iets nadrukkelijker aanwezig.

De renstal werd in 1963 opgericht en heeft het wereldkampioenschap sindsdien twintig keer gewonnen, twaalf keer met een coureur en acht keer met het team. "Het is een eer om McLaren te leiden in het seizoen met het 60-jarige jubileum", liet de nieuwe teambaas Andrea Stella weten. De 51-jarige Italiaan heeft de functie overgenomen van de Duitser Andreas Seidl, die is vertrokken naar de Sauber Group. "We kijken uit naar het nieuwe seizoen na al het harde werk. We zijn ons bewust dat we nog werk voor de boeg hebben, maar iedereen in het team is volledig gefocust en toegewijd om van ons zestigste jaar een speciaal jaar te maken."

McLaren kende afgelopen seizoen een teleurstellend jaar waarin 157 punten werden gehaald. Lando Norris eindigde als zevende en Daniel Ricciardo als twaalfde. Het team werd vijfde in het constructeurskampioenschap achter concurrent Alpine.

Piastri

De Brit Norris rijdt net als voorgaande jaren voor McLaren. De Australiër Oscar Piastri is de tweede coureur, hij vervangt zijn landgenoot Ricciardo. Norris zei uit te kijken naar zijn thuisrace op Silverstone en naar de nieuwe grand prix in Las Vegas. "Ik kijk ernaar uit om voor het eerst achter het stuur te kruipen van de MCL60. De wagen ziet er geweldig uit. Dit is mijn vijfde jaar bij McLaren en ik hoop dat ik het positieve momentum mee kan nemen in het nieuwe seizoen. Ik voel dat ik mezelf als coureur nog kan verbeteren."

Voor Piastri is ook de thuisrace in Melbourne bijzonder. "Ik ben zo'n 10 kilometer van dat circuit opgegroeid", zei de debutant. "Het wordt een memorabel jaar voor me. De uitdaging die voor me ligt is spannend en ik kijk ernaar uit samen met Lando te racen en punten te pakken."

Meer uit Sport

Geen Tour de France voor klimmer Bilbao in afscheidsjaar

MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.

1 uur geleden
Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

5 uur geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

7 uur geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

7 uur geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

8 uur geleden
Formule 1 kondigt hitteprotocol af voor GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.

8 uur geleden
Tennisbond ITF doopt zichzelf om tot World Tennis

LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.

12 uur geleden