McLaren heeft nog veel vragen over mechanisme in auto's Red Bull
AUSTIN (ANP/RTR) - Het Formule 1-team McLaren wil dat autosportbond FIA verder onderzoek doet naar het mechanisme om de hoogte van de vloer te verstellen bij de Red Bull-wagen. Volgens teambaas Zak Brown moet worden onderzocht of het team van wereldkampioen Max Verstappen in het verleden ervan gebruik heeft gemaakt op momenten dat er niets mocht worden veranderd aan de Formule 1-wagens.
Brown zei bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten in Austin dat er nog veel vragen waren. Hij waarschuwde voor "grote gevolgen" als blijkt dat Red Bull de voorwaarden van de zogeheten parc fermé, de tijd tussen de kwalificatie en de race waarin niet mag worden gesleuteld aan de wagens, heeft geschonden.
Inspecteurs van FIA onderzochten vrijdag het mechanisme van Red Bull en verzegelden het. Volgens Brown konden de concurrenten daarmee de hoogte van de wagen bijstellen vanuit de cockpit. Red Bull bevestigde dat het mechanisme er was, maar het team zei dat het niet kon worden bediend als de wagens volledig afgesteld zijn. Het team heeft ook aangeboden het aan te passen na overleg met de FIA.
Horner: gezeur van rivalen
Teambaas Christian Horner van Red Bull zei dat het ingrijpen van de FIA "de paranoia van andere teams" moet wegnemen en dat het team zelf geen enkele moeite heeft met het verzegelen. "Ik denk dat er een beetje gezeur van onze rivalen is", zei hij tegen Sky Sports. Volgens Horner is er echt niet zoiets als een soort rem waarmee de coureurs de hoogte van de wagen kunnen veranderen van hoog naar medium of laag. "Het spijt me jullie te moeten teleurstellen, maar die is er niet."
Horner wees ook nog even op hoe McLaren recentelijk aanpassingen had gedaan aan de achtervleugel, die op de rechte stukken flexibel was, na extra gesprekken met de FIA.
McLaren aan kop
McLaren lijkt momenteel over de snelste wagen te beschikken. Het team leidt in het constructeurskampioenschap met 516 punten tegen 475 voor Red Bull. In het WK voor coureurs leidt Verstappen nog met 331 punten tegen 279 voor McLaren-coureur Lando Norris. Verstappen kwalificeerde zich echter als snelste voor de sprintrace van zaterdag in Austin.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
1 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
9 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
23 uur geleden