Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McLaren heeft nog veel vragen over mechanisme in auto's Red Bull

McLaren heeft nog veel vragen over mechanisme in auto's Red Bull

AUSTIN (ANP/RTR) - Het Formule 1-team McLaren wil dat autosportbond FIA verder onderzoek doet naar het mechanisme om de hoogte van de vloer te verstellen bij de Red Bull-wagen. Volgens teambaas Zak Brown moet worden onderzocht of het team van wereldkampioen Max Verstappen in het verleden ervan gebruik heeft gemaakt op momenten dat er niets mocht worden veranderd aan de Formule 1-wagens.

Brown zei bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten in Austin dat er nog veel vragen waren. Hij waarschuwde voor "grote gevolgen" als blijkt dat Red Bull de voorwaarden van de zogeheten parc fermé, de tijd tussen de kwalificatie en de race waarin niet mag worden gesleuteld aan de wagens, heeft geschonden.

Inspecteurs van FIA onderzochten vrijdag het mechanisme van Red Bull en verzegelden het. Volgens Brown konden de concurrenten daarmee de hoogte van de wagen bijstellen vanuit de cockpit. Red Bull bevestigde dat het mechanisme er was, maar het team zei dat het niet kon worden bediend als de wagens volledig afgesteld zijn. Het team heeft ook aangeboden het aan te passen na overleg met de FIA.

Horner: gezeur van rivalen

Teambaas Christian Horner van Red Bull zei dat het ingrijpen van de FIA "de paranoia van andere teams" moet wegnemen en dat het team zelf geen enkele moeite heeft met het verzegelen. "Ik denk dat er een beetje gezeur van onze rivalen is", zei hij tegen Sky Sports. Volgens Horner is er echt niet zoiets als een soort rem waarmee de coureurs de hoogte van de wagen kunnen veranderen van hoog naar medium of laag. "Het spijt me jullie te moeten teleurstellen, maar die is er niet."

Horner wees ook nog even op hoe McLaren recentelijk aanpassingen had gedaan aan de achtervleugel, die op de rechte stukken flexibel was, na extra gesprekken met de FIA.

McLaren aan kop

McLaren lijkt momenteel over de snelste wagen te beschikken. Het team leidt in het constructeurskampioenschap met 516 punten tegen 475 voor Red Bull. In het WK voor coureurs leidt Verstappen nog met 331 punten tegen 279 voor McLaren-coureur Lando Norris. Verstappen kwalificeerde zich echter als snelste voor de sprintrace van zaterdag in Austin.

Meer uit Sport

Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

1 uur geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

1 uur geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

6 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

8 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

1 dag geleden