
McLaren eerste Formule 1-team met loonmaatregelen
LONDEN (ANP) - Het Formule 1-team McLaren heeft een groot deel van het personeel op verlof gestuurd vanwege de coronacrisis. De rijders Lando Norris en Carlos Sainz leveren voorlopig, net als een groot deel van de staf, salaris in nu het Formule 1-seizoen maar niet op gang kan komen. McLaren is het eerste team dat dergelijke maatregelen heeft aangekondigd.
"Deze maatregelen zijn bedoeld om banen te beschermen en ervoor te zorgen dat straks, als de economie zich herstelt, iedereen weer fulltime aan de slag kan", liet de renstal in een toelichting weten. De salarisvermindering geldt voorlopig voor drie maanden. Een woordvoerder lichtte toe dat zo'n 100 tot 150 van de in totaal 850 werknemers nu met het project "VentilatorChallengeUK" bezig zijn, een samenwerking van een aantal bedrijven om extra beademingsapparaten voor coronapatiënten te produceren. Werknemers die daarmee bezig zijn vallen niet onder de loonsverlaging.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de vierde keer Roland Garros gewonnen. De ogenschijnlijk onverslaanbare 26-jarige Nederlandse was in de finale in Parijs duidelijk te sterk voor de als tweede geplaatste Yui Kamiji uit Japan: 6-2 6-0. De geboren Woerdense won zo haar 103e duel op rij en pakte daarmee haar achttiende grandslamtitel.
44 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitser Alexander Zverev heeft zich geblesseerd afgemeld voor het tennistoernooi van Stuttgart komende week. De olympisch kampioen zegt te veel last te hebben van de dijbeenblessure die hij deze week opliep tijdens Roland Garros. De huidige nummer 27 van de wereld speelde vrijdag nog wel in de halve finale tegen Casper Ruud, maar verloor die met ruime cijfers in drie sets.
1 uur geledenMUGELLO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Francesco Bagnaia start de Grote Prijs in eigen land vanaf poleposition. De leider in het klassement van de MotoGP was in de kwalificatie op het circuit van Mugello een fractie sneller dan de Spaanse broers Marc en Alex Márquez.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets zijn één zege verwijderd van hun eerste titel ooit in de NBA. De club uit de Amerikaanse staat Colorado versloeg Miami Heat in Florida met 108-95, waardoor de voorsprong nu 3-1 is. De Nuggets kunnen het maandag in eigen stadion afmaken.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Iga Swiatek staat zaterdag voor de vierde keer in de finale van een grandslamtoernooi. De als eerste geplaatste Poolse neemt het op Roland Garros op tegen de Tsjechische Karolina Muchova. Het duel begint niet voor 15.00 uur.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Atlete Faith Kipyegon (29) heeft een week na haar wereldrecord op de 1500 meter ook het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De Keniaanse kwam bij wedstrijden in de Diamond League in Parijs tot 14.05,20.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Casper Ruud heeft voor het tweede opeenvolgende jaar de finale van het tennistoernooi van Roland Garros bereikt. De 24-jarige Noorse nummer 4 van de wereld versloeg de Duitser Alexander Zverev, die in de laatste set zelfs werd weggespeeld. Ruud won met overtuigende cijfers in drie sets: 6-3 6-4 6-0.
16 uur geleden