McLaren domineert tweede training Abu Dhabi, Verstappen achterin
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft in zijn McLaren de snelste ronde gereden in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi. Zijn teamgenoot Oscar Piastri noteerde de tweede tijd. Max Verstappen kwam in zijn Red Bull niet verder dan de zeventiende tijd. De wereldkampioen was meer dan een seconde langzamer dan Norris.
De coureurs van McLaren bouwden met hun snelle rondes vertrouwen op voor de grand prix op zondag, waarin ze de titel bij de constructeurs kunnen veiligstellen. De rivalen van Ferrari, Charles Leclerc en Carlos Sainz, waren in de training minder snel. Sainz klokte de vierde tijd, Leclerc de zesde.
McLaren leidt dat klassement met 21 punten voorsprong op Ferrari, dat na de eerste training een extra tegenvaller incasseerde. Leclerc moet zondag tien plaatsen naar achteren in de startopstelling omdat hij zijn derde batterij in gebruik heeft genomen.
Qatar
Verstappen ontbrak in de eerste training omdat Red Bull het Franse talent Isack Hadjar in zijn auto liet rijden. Eenmaal zelf weer achter het stuur, begon hij al snel te mopperen over de balans. "Die was niet goed en dat maakt het moeilijk pushen. Ik weet zeker dat we beter kunnen. Als ik in de top zes kan meestrijden, zou dat een goed herstel zijn", zei hij in een persbericht van Red Bull.
Verstappen was vorige week in Qatar aanvankelijk ook niet te spreken over de snelheid van zijn auto. Na zijn achtste plaats in de sprintrace foeterde hij dat er niet te rijden was met de Red Bull. Een dag later was hij de snelste in de kwalificatie en won hij de grote prijs.
De Grote Prijs van Abu Dhabi is zondag de laatste race van het seizoen. Verstappen won de laatste vier edities van de grand prix op circuit Yas Marina. De Limburger verzekerde zich twee weken geleden in Las Vegas van zijn vierde wereldtitel.
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
9 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
10 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
16 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
21 uur geleden