McLaren domineert tweede training Abu Dhabi, Verstappen achterin
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft in zijn McLaren de snelste ronde gereden in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Abu Dhabi. Zijn teamgenoot Oscar Piastri noteerde de tweede tijd. Max Verstappen kwam in zijn Red Bull niet verder dan de zeventiende tijd. De wereldkampioen was meer dan een seconde langzamer dan Norris.
De coureurs van McLaren bouwden met hun snelle rondes vertrouwen op voor de grand prix op zondag, waarin ze de titel bij de constructeurs kunnen veiligstellen. De rivalen van Ferrari, Charles Leclerc en Carlos Sainz, waren in de training minder snel. Sainz klokte de vierde tijd, Leclerc de zesde.
McLaren leidt dat klassement met 21 punten voorsprong op Ferrari, dat na de eerste training een extra tegenvaller incasseerde. Leclerc moet zondag tien plaatsen naar achteren in de startopstelling omdat hij zijn derde batterij in gebruik heeft genomen.
Qatar
Verstappen ontbrak in de eerste training omdat Red Bull het Franse talent Isack Hadjar in zijn auto liet rijden. Eenmaal zelf weer achter het stuur, begon hij al snel te mopperen over de balans. "Die was niet goed en dat maakt het moeilijk pushen. Ik weet zeker dat we beter kunnen. Als ik in de top zes kan meestrijden, zou dat een goed herstel zijn", zei hij in een persbericht van Red Bull.
Verstappen was vorige week in Qatar aanvankelijk ook niet te spreken over de snelheid van zijn auto. Na zijn achtste plaats in de sprintrace foeterde hij dat er niet te rijden was met de Red Bull. Een dag later was hij de snelste in de kwalificatie en won hij de grote prijs.
De Grote Prijs van Abu Dhabi is zondag de laatste race van het seizoen. Verstappen won de laatste vier edities van de grand prix op circuit Yas Marina. De Limburger verzekerde zich twee weken geleden in Las Vegas van zijn vierde wereldtitel.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
8 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
12 uur geleden