McLaren-coureur Norris verovert in Sotsji eerste poleposition
SOTSJI (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Rusland. De 21-jarige Brit van de Formule 1-stal van McLaren won de kwalificatierace op het circuit van Sotsji. Het is de eerste pole in zijn carrière.
De Spanjaard Carlos Sainz eindigde in zijn Ferrari als tweede in de kwalificatie en start zondag op de eerste startrij, schuin achter Norris. De Brit George Russell reed verrassend de derde tijd in zijn Williams.
Max Verstappen haakte al in de eerste van de drie sessies (Q1) af. De kwalificatie deed er niet toe voor de leider in het wereldkampioenschap van de Formule 1. De coureur van Red Bull incasseert vanwege zijn vierde motorwissel een gridstraf en start zondag in de race achteraan.
Slicks
De slotfase van de derde en laatste kwalificatiesessie was spectaculair, toen alle coureurs de baan droog genoeg achtten om een een ronde voluit te gaan op slicks (droogweerbanden) en daarmee de nodige risico's namen.
Lewis Hamilton had op de regenbanden tot dan toe de beste tijd, maar de favoriet voor de pole ging opzichtig in de fout. De zevenvoudig wereldkampioen reed hij bij het inrijden van de pitstraat de neus van zijn auto kapot op de muur. Het verwisselen van de voorvleugel duurde zo lang, dat hij nog nauwelijks tijd had om op slicks een snelle ronde te rijden. In de haast spinde Hamilton en moest hij genoegen nemen met de vierde tijd.
Overwinning
Norris, Sainz en Russell hielden hun bolides wel in bedwang en reden alle drie onder de tijd van Hamilton, waarbij Norris veruit de snelste was. Hij bewees opnieuw de opmars van McLaren, want de Britse renstal stuntte in de vorige grand prix op het circuit van het Italiaanse Monza met de overwinning voor Daniel Ricciardo en de tweede plaats voor Norris.
Sainz gaf een halve seconde toe op Norris en Russell bijna een seconde. Maar de jonge Brit toonde wederom zijn stuurmanskunst in de Williams, de bolide die in de races doorgaans in de achterhoede rijdt.
Noodweer in de stad aan de Zwarte Zee zorgde eerder op de dag voor de afgelasting van de derde vrije training. Het regende zo hard, dat de straten onderliepen en de racebaan onberijdbaar was. De kwalificatie kon wel doorgaan, ook al was de baan nog steeds nat.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
2 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
5 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
11 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
23 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geleden