McLaren-coureur Norris verovert in Sotsji eerste poleposition
SOTSJI (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd voor de Grote Prijs van Rusland. De 21-jarige Brit van de Formule 1-stal van McLaren won de kwalificatierace op het circuit van Sotsji. Het is de eerste pole in zijn carrière.
De Spanjaard Carlos Sainz eindigde in zijn Ferrari als tweede in de kwalificatie en start zondag op de eerste startrij, schuin achter Norris. De Brit George Russell reed verrassend de derde tijd in zijn Williams.
Max Verstappen haakte al in de eerste van de drie sessies (Q1) af. De kwalificatie deed er niet toe voor de leider in het wereldkampioenschap van de Formule 1. De coureur van Red Bull incasseert vanwege zijn vierde motorwissel een gridstraf en start zondag in de race achteraan.
Slicks
De slotfase van de derde en laatste kwalificatiesessie was spectaculair, toen alle coureurs de baan droog genoeg achtten om een een ronde voluit te gaan op slicks (droogweerbanden) en daarmee de nodige risico's namen.
Lewis Hamilton had op de regenbanden tot dan toe de beste tijd, maar de favoriet voor de pole ging opzichtig in de fout. De zevenvoudig wereldkampioen reed hij bij het inrijden van de pitstraat de neus van zijn auto kapot op de muur. Het verwisselen van de voorvleugel duurde zo lang, dat hij nog nauwelijks tijd had om op slicks een snelle ronde te rijden. In de haast spinde Hamilton en moest hij genoegen nemen met de vierde tijd.
Overwinning
Norris, Sainz en Russell hielden hun bolides wel in bedwang en reden alle drie onder de tijd van Hamilton, waarbij Norris veruit de snelste was. Hij bewees opnieuw de opmars van McLaren, want de Britse renstal stuntte in de vorige grand prix op het circuit van het Italiaanse Monza met de overwinning voor Daniel Ricciardo en de tweede plaats voor Norris.
Sainz gaf een halve seconde toe op Norris en Russell bijna een seconde. Maar de jonge Brit toonde wederom zijn stuurmanskunst in de Williams, de bolide die in de races doorgaans in de achterhoede rijdt.
Noodweer in de stad aan de Zwarte Zee zorgde eerder op de dag voor de afgelasting van de derde vrije training. Het regende zo hard, dat de straten onderliepen en de racebaan onberijdbaar was. De kwalificatie kon wel doorgaan, ook al was de baan nog steeds nat.
Meer uit Sport
MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
19 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
20 uur geleden