McDonald's wil over enkele jaren 50.000 restaurants hebben
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil in 2027 wereldwijd zo'n 50.000 restaurants hebben. Nu staat de teller bij de Amerikaanse fastfoodketen nog op ruim 41.000 locaties, maar McDonald's streeft ernaar komende jaren duizenden nieuwe vestigingen te openen.
Dit streven volgt uit nieuwe uitbreidingsplannen, die de onderneming naar buiten heeft gebracht voor een beleggersdag. Volgens McDonald's mikt de keten hierbij op sterkere groei dan ooit. Tegelijkertijd zal McDonald's flink investeren in het automatiseren van processen en het sneller maken van zijn dienstverlening. De keten denkt zo ook zijn winstgevendheid te kunnen vergroten.
Of er ook veel nieuwe McDonald's-vestigingen in Nederland te verwachten zijn, is niet op te maken uit de nieuwe aankondigingen van het Amerikaanse bedrijf. De keten bestaat al sinds de jaren vijftig in de Verenigde Staten. In Nederland werd de eerste vestiging geopend in 1971, in Zaandam. Dat was ook het eerste McDonald's-restaurant in Europa. Inmiddels zijn er meer dan 260 locaties in Nederland.
Speciale chatbot
Woensdag is ook bekend geworden dat McDonald's Google de opdracht heeft gegeven voor het maken van een speciale chatbot. Die moet personeel gaan helpen met vragen als hoe je een ijsmachine schoonmaakt. De toepassing op het gebied van kunstmatige intelligentie gaat Ask Pickles heten.
McDonald's blijft de laatste tijd veel hamburgers en andere producten verkopen, ondanks de forse prijsverhogingen van het afgelopen jaar. De omzet en de winst stegen in de zomermaanden onverwacht hard door, kwam eerder al naar voren uit de kwartaalresultaten van de onderneming. Dit ondanks dat het bedrijf deze zomer nog had gewaarschuwd voor een vertraging van de groei als gevolg van economische tegenwind. McDonald's profiteerde onder meer van succesvolle reclamecampagnes en het thuisbezorgen van meer bestellingen.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De olieprijzen stijgen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz was onderdeel van dat voorstel, maar de belangrijke zeestraat blijft voorlopig grotendeels gesloten voor scheepvaart. Zondag zei Trump tegen nieuwssite Axios dat hij deze week wel nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatsinvesteerder Invest International steekt 15 miljoen euro in het Eindhovense technologiebedrijf KMWE International. De toeleverancier van ASML kan daarbij onder meer zijn productie in Maleisië uitbreiden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.
17 uur geleden