McDonald's verliest omzet na restaurantsluitingen vanwege corona
CHICAGO (ANP) - Fastfoodketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal minder omzet in de boeken gezet na grootschalige sluitingen van zijn restaurants vanwege de coronacrisis. Het Amerikaanse bedrijf waarschuwde al eerder deze maand voor dalende verkopen. Toen schrapte de fastfoodreus ook zijn financiële doelen voor dit jaar vanwege de onzekerheid rond Covid-19.
De vergelijkbare winkelverkopen van McDonald's in de periode daalden met ruim 3 procent vergeleken met een jaar eerder. Dat betekent dat restaurants die een jaar geleden ook al open waren, minder verkochten. De grootste klap kwam in de tweede helft van maart, toen de restaurants van McDonald's moesten sluiten in Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de Verenigde Staten.
Daarnaast is ook het consumentengedrag veranderd vanwege de oproepen van overheden dat burgers thuis moeten blijven, aldus McDonald's. In februari waren de resultaten van McDonald's naar eigen zeggen nog "sterk", ook al waren in China zo'n kwart van de vestigingen dicht.
Momenteel zijn de restaurants van McDonald's nog steeds dicht in Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk. In Duitsland, Rusland, Australië en Canada is afhaal en bezorging nog wel mogelijk. Amerikanen mogen ook nog geen burgers eten in de restaurants van de keten. Wel kunnen ze hun bestelling thuis laten bezorgen of zelf ophalen met bijvoorbeeld een auto. In China zijn de meeste vestigingen nu wel open, al zijn de bezoekersaantallen veel lager dan normaal.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde dinsdag tot de dalers op Wall Street. Donald Trump, sinds maandag weer president van de Verenigde Staten, heeft zijn regering opgedragen te kijken of subsidies voor elektrische voertuigen en ander beleid dat deze voertuigen bevoordeelt, afgeschaft kunnen worden. Het aandeel van Tesla, waarvan Trump-adviseur Elon Musk de topman is, zakte 0,6 procent.
6 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix heeft 2024 afgesloten met de grootste kwartaalgroei in aantal abonnees ooit. Mede dankzij de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november en het nieuwe seizoen van de populaire serie Squid Game, verwelkomde Netflix afgelopen kwartaal 18,9 miljoen betalende klanten.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms werkt aan verbeterde versies van zijn slimme brillen en doet onderzoek naar nieuwe draagbare apparaten zoals slimme horloges en oordopjes met camera's. Het concern van topman Mark Zuckerberg zou volgens persbureau Bloomberg overwegen te gaan concurreren met bijvoorbeeld de smartwatches van Samsung en AirPods van Apple.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Franse automerk Citroën roept in Nederland 45.475 auto's terug naar de garage om een defect in de airbag, maakte een woordvoerder van moederconcern Stellantis bekend. Het gaat om een probleem met de airbags van de Japanse fabrikant Takata. In heel Europa worden 869.000 auto's teruggeroepen.
7 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse sportmerk Adidas heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar meer verkocht dankzij de blijvende populariteit van zijn retrosportschoenen zoals Samba en van de Yeezy-sneakers. Het sportmerk leed in 2023 flink verlies, mede omdat de lucratieve samenwerking met rapper Kanye 'Ye' West was gestopt en Adidas met een grote voorraad onverkochte Yeezy-sneakers bleef zitten. Maar een groot deel daarvan werd later alsnog verkocht.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Investerings- en Ontwikkelingsmaatschappij voor Noord-Nederland (NOM) gaat onderzoeken of in Groningen een zogenoemde AI-fabriek kan komen, een faciliteit met een geavanceerde computer die een grote rekencapaciteit heeft. Onlangs werd bekend dat minister van Economische Zaken Dirk Beljaarts een AI-fabriek wil laten bouwen in Nederland. De Tweede Kamer heeft hierover dinsdag twee moties aangenomen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aan de werkonderbrekingen bij Hutchison Ports ECT Rotterdam, het grootste containeroverslagbedrijf van Europa, komt een einde. Vakbond FNV meldt dat er na een intensief onderhandelingsproces alsnog een positief cao-akkoord is bereikt voor de werknemers van het bedrijf in het Rotterdamse havengebied.
9 uur geleden