McDonald's schommelt op gemengd Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - McDonald's ging maandag afwisselend omhoog en omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de kwartaalresultaten van de Amerikaanse fastfoodketen, die minder minder omzet en winst boekte dan kenners hadden verwacht. Het was de tweede verslagperiode op rij dat McDonald's niet aan de marktverwachtingen wist te voldoen. De hamburgerketen waarschuwde eerder al dat consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.
De wereldwijde opbrengsten van McDonald's-filialen die langer dan een jaar open zijn, lieten voor het eerst sinds het vierde kwartaal van 2020 een daling zien. Om klanten te lokken biedt het concern in de VS sinds eind juni een maaltijd aan voor 5 dollar. Deze actie wil het bedrijf voortzetten. Ook heeft het bedrijf nog altijd last van de pro-Palestijnse boycots tegen het bedrijf in het Midden-Oosten. In China kampt McDonald's ook met tegenvallende verkopen. Het aandeel daalde dit jaar al zo'n 15 procent in waarde.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 40.517 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 5467 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,3 procent tot 17.418 punten. De S&P 500 en de Nasdaq leden vorige week het tweede weekverlies op rij, ondanks een koersherstel op vrijdag.
Rentebesluit
Beleggers kijken verder uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente nu nog onveranderd laat. Wel wordt gehoopt dat de Fed zal hinten op een renteverlaging in september. Aan het einde van de week verschijnt nog het Amerikaanse banenrapport, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebesluit van de Fed.
Ook komen grote techconcerns als Microsoft, Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Amazon en Apple deze week met resultaten. Vorige week zorgden tegenvallende kwartaalberichten van Tesla en Google-eigenaar Alphabet nog voor een grote verkoopgolf bij de techbedrijven op Wall Street, die dit jaar sterk in waarde zijn gestegen.
Topfavoriet
Tesla steeg 4 procent. De kenners van zakenbank Morgan Stanley bestempelden de elektrische autofabrikant als topfavoriet in de sector.
Cryptobeurs Coinbase won 3,8 procent dankzij een sterke stijging van de bitcoin. De opmars volgde op een toespraak van oud-president Donald Trump. De Republikeinse presidentskandidaat prees cryptomunten afgelopen weekeinde tijdens een conferentie de hemel in.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
13 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
15 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
16 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
17 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
19 uur geleden