Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McDonald's schommelt op gemengd Wall Street na resultaten

McDonald's schommelt op gemengd Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - McDonald's ging maandag afwisselend omhoog en omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de kwartaalresultaten van de Amerikaanse fastfoodketen, die minder minder omzet en winst boekte dan kenners hadden verwacht. Het was de tweede verslagperiode op rij dat McDonald's niet aan de marktverwachtingen wist te voldoen. De hamburgerketen waarschuwde eerder al dat consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.

De wereldwijde opbrengsten van McDonald's-filialen die langer dan een jaar open zijn, lieten voor het eerst sinds het vierde kwartaal van 2020 een daling zien. Om klanten te lokken biedt het concern in de VS sinds eind juni een maaltijd aan voor 5 dollar. Deze actie wil het bedrijf voortzetten. Ook heeft het bedrijf nog altijd last van de pro-Palestijnse boycots tegen het bedrijf in het Midden-Oosten. In China kampt McDonald's ook met tegenvallende verkopen. Het aandeel daalde dit jaar al zo'n 15 procent in waarde.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 40.517 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 5467 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,3 procent tot 17.418 punten. De S&P 500 en de Nasdaq leden vorige week het tweede weekverlies op rij, ondanks een koersherstel op vrijdag.

Rentebesluit

Beleggers kijken verder uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente nu nog onveranderd laat. Wel wordt gehoopt dat de Fed zal hinten op een renteverlaging in september. Aan het einde van de week verschijnt nog het Amerikaanse banenrapport, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebesluit van de Fed.

Ook komen grote techconcerns als Microsoft, Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Amazon en Apple deze week met resultaten. Vorige week zorgden tegenvallende kwartaalberichten van Tesla en Google-eigenaar Alphabet nog voor een grote verkoopgolf bij de techbedrijven op Wall Street, die dit jaar sterk in waarde zijn gestegen.

Topfavoriet

Tesla steeg 4 procent. De kenners van zakenbank Morgan Stanley bestempelden de elektrische autofabrikant als topfavoriet in de sector.

Cryptobeurs Coinbase won 3,8 procent dankzij een sterke stijging van de bitcoin. De opmars volgde op een toespraak van oud-president Donald Trump. De Republikeinse presidentskandidaat prees cryptomunten afgelopen weekeinde tijdens een conferentie de hemel in.

Meer uit Financieel

EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

1 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

2 uur geleden
EU en VS tekenen vrijdag overeenkomst over kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.

2 uur geleden
Massaproductie vliegende auto's niet ver weg meer, zegt XPENG

GUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Lichtproducent Signify verwacht aanhoudende lastige markt in 2026

EINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.

3 uur geleden
Onderzoek naar opleidingsklimaat bij UWV na signalen angstcultuur

AMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.

3 uur geleden
Trump dreigt met heffingen tegen VK om techbelasting

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.

4 uur geleden