McDonald's schommelt op gemengd Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - McDonald's ging maandag afwisselend omhoog en omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de kwartaalresultaten van de Amerikaanse fastfoodketen, die minder minder omzet en winst boekte dan kenners hadden verwacht. Het was de tweede verslagperiode op rij dat McDonald's niet aan de marktverwachtingen wist te voldoen. De hamburgerketen waarschuwde eerder al dat consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.
De wereldwijde opbrengsten van McDonald's-filialen die langer dan een jaar open zijn, lieten voor het eerst sinds het vierde kwartaal van 2020 een daling zien. Om klanten te lokken biedt het concern in de VS sinds eind juni een maaltijd aan voor 5 dollar. Deze actie wil het bedrijf voortzetten. Ook heeft het bedrijf nog altijd last van de pro-Palestijnse boycots tegen het bedrijf in het Midden-Oosten. In China kampt McDonald's ook met tegenvallende verkopen. Het aandeel daalde dit jaar al zo'n 15 procent in waarde.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 40.517 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 5467 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,3 procent tot 17.418 punten. De S&P 500 en de Nasdaq leden vorige week het tweede weekverlies op rij, ondanks een koersherstel op vrijdag.
Rentebesluit
Beleggers kijken verder uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente nu nog onveranderd laat. Wel wordt gehoopt dat de Fed zal hinten op een renteverlaging in september. Aan het einde van de week verschijnt nog het Amerikaanse banenrapport, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebesluit van de Fed.
Ook komen grote techconcerns als Microsoft, Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Amazon en Apple deze week met resultaten. Vorige week zorgden tegenvallende kwartaalberichten van Tesla en Google-eigenaar Alphabet nog voor een grote verkoopgolf bij de techbedrijven op Wall Street, die dit jaar sterk in waarde zijn gestegen.
Topfavoriet
Tesla steeg 4 procent. De kenners van zakenbank Morgan Stanley bestempelden de elektrische autofabrikant als topfavoriet in de sector.
Cryptobeurs Coinbase won 3,8 procent dankzij een sterke stijging van de bitcoin. De opmars volgde op een toespraak van oud-president Donald Trump. De Republikeinse presidentskandidaat prees cryptomunten afgelopen weekeinde tijdens een conferentie de hemel in.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
9 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
14 uur geleden