Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McDonald's schommelt op gemengd Wall Street na resultaten

McDonald's schommelt op gemengd Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - McDonald's ging maandag afwisselend omhoog en omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de kwartaalresultaten van de Amerikaanse fastfoodketen, die minder minder omzet en winst boekte dan kenners hadden verwacht. Het was de tweede verslagperiode op rij dat McDonald's niet aan de marktverwachtingen wist te voldoen. De hamburgerketen waarschuwde eerder al dat consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.

De wereldwijde opbrengsten van McDonald's-filialen die langer dan een jaar open zijn, lieten voor het eerst sinds het vierde kwartaal van 2020 een daling zien. Om klanten te lokken biedt het concern in de VS sinds eind juni een maaltijd aan voor 5 dollar. Deze actie wil het bedrijf voortzetten. Ook heeft het bedrijf nog altijd last van de pro-Palestijnse boycots tegen het bedrijf in het Midden-Oosten. In China kampt McDonald's ook met tegenvallende verkopen. Het aandeel daalde dit jaar al zo'n 15 procent in waarde.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 40.517 punten. De brede S&P 500-index won 0,2 procent tot 5467 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,3 procent tot 17.418 punten. De S&P 500 en de Nasdaq leden vorige week het tweede weekverlies op rij, ondanks een koersherstel op vrijdag.

Rentebesluit

Beleggers kijken verder uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de centrale bank de rente nu nog onveranderd laat. Wel wordt gehoopt dat de Fed zal hinten op een renteverlaging in september. Aan het einde van de week verschijnt nog het Amerikaanse banenrapport, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebesluit van de Fed.

Ook komen grote techconcerns als Microsoft, Facebook-moederbedrijf Meta Platforms, Amazon en Apple deze week met resultaten. Vorige week zorgden tegenvallende kwartaalberichten van Tesla en Google-eigenaar Alphabet nog voor een grote verkoopgolf bij de techbedrijven op Wall Street, die dit jaar sterk in waarde zijn gestegen.

Topfavoriet

Tesla steeg 4 procent. De kenners van zakenbank Morgan Stanley bestempelden de elektrische autofabrikant als topfavoriet in de sector.

Cryptobeurs Coinbase won 3,8 procent dankzij een sterke stijging van de bitcoin. De opmars volgde op een toespraak van oud-president Donald Trump. De Republikeinse presidentskandidaat prees cryptomunten afgelopen weekeinde tijdens een conferentie de hemel in.

Meer uit Financieel

UnitedConsumers: dinsdag flinke prijsstijgingen aan de pomp

DEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.

12 minuten geleden
AEX-index zakt tot niveau begin januari door stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.

42 minuten geleden
Gasprijs verder omhoog door aanhoudende oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.

1 uur geleden
Iranoorlog stuwt ook prijzen van sojabonen en tarwe

CHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door stijgende olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

2 uur geleden
FT: G7 gaan praten over vrijgave strategische olievoorraden

LONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.

2 uur geleden
Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

7 uur geleden