McDonald's: rundvleesburgers niet de oorzaak van E. coli-uitbraak
WASHINGTON (ANP) - McDonald's heeft zondag uitgesloten dat het rundvlees in de Quarter Pounder-burgers de oorzaak zou zijn van de E. coli-uitbraak, waardoor minstens een persoon overleed en bijna 75 anderen ziek werden in de Verenigde Staten.
De uitbraak, die eind september begon, verspreidde zich over tien westelijke staten. De meeste gevallen deden zich voor in de staten Colorado en Nebraska, meldde de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC. Het ministerie van Landbouw van Colorado zei in een verklaring dat alle onderzochte monsters uit verse en bevroren rundvleesburgers negatief testten op E. coli.
McDonald's zegt in een verklaring dat het de distributie van verse leveringen van de zogeheten Quarter Pounders weer zal hervatten en dat deze burgers naar verwachting de komende week in alle restaurants weer beschikbaar zijn.
Vorige week zei McDonald's in een verklaring dat de E. coli-uitbraak veroorzaakt zou zijn door besmette uien die door een bepaalde leverancier waren geleverd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
6 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
9 uur geleden