Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McDonald's overspoeld met negatieve recensies na arrestatie

McDonald's overspoeld met negatieve recensies na arrestatie

WASHINGTON (ANP/RTR) - Google heeft beledigende recensies over McDonald's verwijderd, nadat de verdachte van de moord op verzekeringstopman Brian Thompson was gearresteerd in een filiaal van de fastfoodketen. Daar had een klant hem herkend en een medewerker op zijn aanwezigheid geattendeerd, waarna de politie is gebeld.

De negatieve reacties gericht op McDonald's zijn het recentste voorbeeld van 'review bombing', waarbij een bedrijf wordt overspoeld met slechte beoordelingen vanwege een politiek standpunt of een gebeurtenis die niets met de bedrijfsactiviteiten te maken heeft. De moord op de topman van UnitedHealthCare ontketende een golf van frustratie bij Amerikanen van wie zorgverzekeringsclaims of zorg is geweigerd, die te maken kregen met onverwachte kosten of bij wie de premies omhoog zijn gegaan.

In dit geval verschenen de negatieve en 1-sterrecensies nadat de 26-jarige Luigi Mangione was opgepakt in een McDonald's in de staat Pennsylvania. "Deze vestiging heeft ratten in de keuken die je ziek maken en je verzekering dekt het niet", luidde een van de recensies.

Manifest

Mangione werd maandag na een zoektocht van vijf dagen aangehouden. Hij droeg een handgeschreven document bij zich waaruit volgens de politie "zijn motivatie en gedachtegang" duidelijk werden. Openbare aanklagers in de Amerikaanse staat New York hebben inmiddels een moordaanklacht tegen hem ingediend. Een politiefunctionaris meldde aan The New York Times dat Mangione in zijn manifest de moord heeft bekend.

Thompson, de 50-jarige topman van zorgverzekeraar UnitedHealthCare die in New York was voor een investeerdersvergadering, werd woensdag buiten een hotel opgewacht door een schutter en van achteren beschoten. Volgens diverse Amerikaanse media werden er teksten gevonden op de kogelhulzen, die verwezen naar een boek dat gaat over malafide praktijken van zorgverzekeraars.

Meer uit Financieel

Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

41 minuten geleden
Trump komt met hulppakket van 12 miljard dollar voor boeren VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.

42 minuten geleden
Karremans verwacht geen kerstgroeten rondom Nexperia

BRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.

1 uur geleden
Brussel keurt overname moederbedrijf Pringles door Mars goed

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars goedgekeurd. Eerder dit jaar begon Brussel een uitgebreid mededingingsonderzoek naar de overname, uit bezorgdheid dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden. De concurrentiewaakhond zegt nu dat er geen reden meer is voor die zorgen.

1 uur geleden
Paramount wint op Wall Street na vijandig bod op Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcerns Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) wonnen maandag op de aandelenbeurzen in New York vanwege de overnamestrijd rond WBD. Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount en WBD wonnen tot 8 procent, Netflix verloor opnieuw (min 3 procent).

2 uur geleden
Paramount wil Warner Bros. overnemen voor 108 miljard dollar

LOS ANGELES (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een overnamebod uitgebracht van 108,4 miljard dollar om Warner Bros. Discovery (WBD) in zijn geheel over te nemen. Het bod voor de volledige overname van WBD biedt aandeelhouders 18 miljard dollar meer dan de bieding van streamingdienst Netflix, meldt Paramount.

3 uur geleden
Nieuwe Nederlandse aanbieder voor treinreizen naar Berlijn

BREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.

4 uur geleden