Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McDonald's overspoeld met negatieve recensies na arrestatie

McDonald's overspoeld met negatieve recensies na arrestatie

WASHINGTON (ANP/RTR) - Google heeft beledigende recensies over McDonald's verwijderd, nadat de verdachte van de moord op verzekeringstopman Brian Thompson was gearresteerd in een filiaal van de fastfoodketen. Daar had een klant hem herkend en een medewerker op zijn aanwezigheid geattendeerd, waarna de politie is gebeld.

De negatieve reacties gericht op McDonald's zijn het recentste voorbeeld van 'review bombing', waarbij een bedrijf wordt overspoeld met slechte beoordelingen vanwege een politiek standpunt of een gebeurtenis die niets met de bedrijfsactiviteiten te maken heeft. De moord op de topman van UnitedHealthCare ontketende een golf van frustratie bij Amerikanen van wie zorgverzekeringsclaims of zorg is geweigerd, die te maken kregen met onverwachte kosten of bij wie de premies omhoog zijn gegaan.

In dit geval verschenen de negatieve en 1-sterrecensies nadat de 26-jarige Luigi Mangione was opgepakt in een McDonald's in de staat Pennsylvania. "Deze vestiging heeft ratten in de keuken die je ziek maken en je verzekering dekt het niet", luidde een van de recensies.

Manifest

Mangione werd maandag na een zoektocht van vijf dagen aangehouden. Hij droeg een handgeschreven document bij zich waaruit volgens de politie "zijn motivatie en gedachtegang" duidelijk werden. Openbare aanklagers in de Amerikaanse staat New York hebben inmiddels een moordaanklacht tegen hem ingediend. Een politiefunctionaris meldde aan The New York Times dat Mangione in zijn manifest de moord heeft bekend.

Thompson, de 50-jarige topman van zorgverzekeraar UnitedHealthCare die in New York was voor een investeerdersvergadering, werd woensdag buiten een hotel opgewacht door een schutter en van achteren beschoten. Volgens diverse Amerikaanse media werden er teksten gevonden op de kogelhulzen, die verwezen naar een boek dat gaat over malafide praktijken van zorgverzekeraars.

Meer uit Financieel

Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

31 minuten geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

35 minuten geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

1 uur geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

1 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

1 uur geleden
Topman Air France-KLM: vluchten gaan door ondanks brandstofzorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.

2 uur geleden
Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

2 uur geleden