Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McDonald's overspoeld met negatieve recensies na arrestatie

McDonald's overspoeld met negatieve recensies na arrestatie

WASHINGTON (ANP/RTR) - Google heeft beledigende recensies over McDonald's verwijderd, nadat de verdachte van de moord op verzekeringstopman Brian Thompson was gearresteerd in een filiaal van de fastfoodketen. Daar had een klant hem herkend en een medewerker op zijn aanwezigheid geattendeerd, waarna de politie is gebeld.

De negatieve reacties gericht op McDonald's zijn het recentste voorbeeld van 'review bombing', waarbij een bedrijf wordt overspoeld met slechte beoordelingen vanwege een politiek standpunt of een gebeurtenis die niets met de bedrijfsactiviteiten te maken heeft. De moord op de topman van UnitedHealthCare ontketende een golf van frustratie bij Amerikanen van wie zorgverzekeringsclaims of zorg is geweigerd, die te maken kregen met onverwachte kosten of bij wie de premies omhoog zijn gegaan.

In dit geval verschenen de negatieve en 1-sterrecensies nadat de 26-jarige Luigi Mangione was opgepakt in een McDonald's in de staat Pennsylvania. "Deze vestiging heeft ratten in de keuken die je ziek maken en je verzekering dekt het niet", luidde een van de recensies.

Manifest

Mangione werd maandag na een zoektocht van vijf dagen aangehouden. Hij droeg een handgeschreven document bij zich waaruit volgens de politie "zijn motivatie en gedachtegang" duidelijk werden. Openbare aanklagers in de Amerikaanse staat New York hebben inmiddels een moordaanklacht tegen hem ingediend. Een politiefunctionaris meldde aan The New York Times dat Mangione in zijn manifest de moord heeft bekend.

Thompson, de 50-jarige topman van zorgverzekeraar UnitedHealthCare die in New York was voor een investeerdersvergadering, werd woensdag buiten een hotel opgewacht door een schutter en van achteren beschoten. Volgens diverse Amerikaanse media werden er teksten gevonden op de kogelhulzen, die verwezen naar een boek dat gaat over malafide praktijken van zorgverzekeraars.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia overtreft verwachtingen met omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.

21 minuten geleden
Beurzen New York sluiten hoger in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

38 minuten geleden
'Veel' Fed-beleidsmakers pleitten tegen nieuwe renteverlaging

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.

1 uur geleden
Muziekconcern achter Charli XCX sluit deal met AI-startup Udio

NEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.

2 uur geleden
Prada-erfgenaam krijgt leiding over Versace

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.

2 uur geleden
Genoeg steun voor overname Atheense beurs door Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.

4 uur geleden
Beurs Amsterdam sluit hoger in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.

5 uur geleden