McDonald's opvallende stijger op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - McDonald's was maandag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken niet geschrokken van de kwartaalresultaten van de Amerikaanse fastfoodketen, die zijn verkopen voor het eerst sinds het begin van de coronapandemie in 2020 zag dalen. McDonald's sloot desondanks 3,7 procent hoger.
Bij aanvang van de handel schommelde de koers van het aandeel nog. McDonald's merkt dat mensen verspreid over de wereld na jaren met sterke prijsstijgingen toch bezuinigen op Big Macs, frietjes en andere snacks. Eerder dit jaar kwam McDonald's op thuismarkt de Verenigde Staten nog met een speciaal 5 dollarmenu om gasten ervan te overtuigen dat de keten voor hen nog steeds een betaalbare optie is.
Verder deden handelaren het rustig aan op Wall Street in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. De verwachting is dat de centrale bank de rente nu nog onveranderd laat, maar de hoop is dat de Fed zal hinten op een renteverlaging in september. Later deze week verschijnt ook nog het Amerikaanse banenrapport, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebesluit.
Topfavoriet
De Dow-Jonesindex noteerde aan het einde van de handelsdag 0,1 procent lager op 40.539,93 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent tot 5463,54 punten en techgraadmeter Nasdaq klom ook 0,1 procent tot 17.370,20 punten.
Tesla werd 5,6 procent meer waard. Kenners van zakenbank Morgan Stanley hebben de fabrikant van elektrische auto's bestempeld als topfavoriet in de sector.
Nieuwe technologie
Rivian won 0,6 procent. De Duitse markttoezichthouder heeft de plannen van Volkswagen toegestaan om een belang te nemen in de Amerikaanse elektrische autofabrikant. De partijen willen samenwerken aan de ontwikkeling van nieuwe technologie voor stekkerauto's. Het Duitse autoconcern wil daarvoor tot 5 miljard dollar investeren in het project.
Verizon Communications verloor 0,2 procent. Een tak van dat bedrijf heeft een opdracht van bijna 80 miljoen dollar gekregen van de Amerikaanse National Weather Service om de infrastructuur van de weerdienst te moderniseren.
Topman
BlackBerry zakte 2,8 procent. Het technologiebedrijf heeft een nieuwe financiƫle topman aangesteld, maakte het concern bekend.
De euro was 1,0823 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 75,83 dollar. Brentolie kostte ook 1,7 procent minder, op 79,76 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
5 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
10 uur geleden