McDonald's opvallende stijger op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - McDonald's was maandag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken niet geschrokken van de kwartaalresultaten van de Amerikaanse fastfoodketen, die zijn verkopen voor het eerst sinds het begin van de coronapandemie in 2020 zag dalen. McDonald's sloot desondanks 3,7 procent hoger.
Bij aanvang van de handel schommelde de koers van het aandeel nog. McDonald's merkt dat mensen verspreid over de wereld na jaren met sterke prijsstijgingen toch bezuinigen op Big Macs, frietjes en andere snacks. Eerder dit jaar kwam McDonald's op thuismarkt de Verenigde Staten nog met een speciaal 5 dollarmenu om gasten ervan te overtuigen dat de keten voor hen nog steeds een betaalbare optie is.
Verder deden handelaren het rustig aan op Wall Street in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. De verwachting is dat de centrale bank de rente nu nog onveranderd laat, maar de hoop is dat de Fed zal hinten op een renteverlaging in september. Later deze week verschijnt ook nog het Amerikaanse banenrapport, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebesluit.
Topfavoriet
De Dow-Jonesindex noteerde aan het einde van de handelsdag 0,1 procent lager op 40.539,93 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent tot 5463,54 punten en techgraadmeter Nasdaq klom ook 0,1 procent tot 17.370,20 punten.
Tesla werd 5,6 procent meer waard. Kenners van zakenbank Morgan Stanley hebben de fabrikant van elektrische auto's bestempeld als topfavoriet in de sector.
Nieuwe technologie
Rivian won 0,6 procent. De Duitse markttoezichthouder heeft de plannen van Volkswagen toegestaan om een belang te nemen in de Amerikaanse elektrische autofabrikant. De partijen willen samenwerken aan de ontwikkeling van nieuwe technologie voor stekkerauto's. Het Duitse autoconcern wil daarvoor tot 5 miljard dollar investeren in het project.
Verizon Communications verloor 0,2 procent. Een tak van dat bedrijf heeft een opdracht van bijna 80 miljoen dollar gekregen van de Amerikaanse National Weather Service om de infrastructuur van de weerdienst te moderniseren.
Topman
BlackBerry zakte 2,8 procent. Het technologiebedrijf heeft een nieuwe financiƫle topman aangesteld, maakte het concern bekend.
De euro was 1,0823 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 75,83 dollar. Brentolie kostte ook 1,7 procent minder, op 79,76 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiƫn Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
4 uur geleden