McDonald's opvallende stijger op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - McDonald's was maandag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken niet geschrokken van de kwartaalresultaten van de Amerikaanse fastfoodketen, die zijn verkopen voor het eerst sinds het begin van de coronapandemie in 2020 zag dalen. McDonald's sloot desondanks 3,7 procent hoger.
Bij aanvang van de handel schommelde de koers van het aandeel nog. McDonald's merkt dat mensen verspreid over de wereld na jaren met sterke prijsstijgingen toch bezuinigen op Big Macs, frietjes en andere snacks. Eerder dit jaar kwam McDonald's op thuismarkt de Verenigde Staten nog met een speciaal 5 dollarmenu om gasten ervan te overtuigen dat de keten voor hen nog steeds een betaalbare optie is.
Verder deden handelaren het rustig aan op Wall Street in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. De verwachting is dat de centrale bank de rente nu nog onveranderd laat, maar de hoop is dat de Fed zal hinten op een renteverlaging in september. Later deze week verschijnt ook nog het Amerikaanse banenrapport, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebesluit.
Topfavoriet
De Dow-Jonesindex noteerde aan het einde van de handelsdag 0,1 procent lager op 40.539,93 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent tot 5463,54 punten en techgraadmeter Nasdaq klom ook 0,1 procent tot 17.370,20 punten.
Tesla werd 5,6 procent meer waard. Kenners van zakenbank Morgan Stanley hebben de fabrikant van elektrische auto's bestempeld als topfavoriet in de sector.
Nieuwe technologie
Rivian won 0,6 procent. De Duitse markttoezichthouder heeft de plannen van Volkswagen toegestaan om een belang te nemen in de Amerikaanse elektrische autofabrikant. De partijen willen samenwerken aan de ontwikkeling van nieuwe technologie voor stekkerauto's. Het Duitse autoconcern wil daarvoor tot 5 miljard dollar investeren in het project.
Verizon Communications verloor 0,2 procent. Een tak van dat bedrijf heeft een opdracht van bijna 80 miljoen dollar gekregen van de Amerikaanse National Weather Service om de infrastructuur van de weerdienst te moderniseren.
Topman
BlackBerry zakte 2,8 procent. Het technologiebedrijf heeft een nieuwe financiƫle topman aangesteld, maakte het concern bekend.
De euro was 1,0823 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 75,83 dollar. Brentolie kostte ook 1,7 procent minder, op 79,76 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
6 uur geleden