Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McDonald's opvallende stijger op Wall Street na resultaten

McDonald's opvallende stijger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - McDonald's was maandag een opvallende stijger op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers leken niet geschrokken van de kwartaalresultaten van de Amerikaanse fastfoodketen, die zijn verkopen voor het eerst sinds het begin van de coronapandemie in 2020 zag dalen. McDonald's sloot desondanks 3,7 procent hoger.

Bij aanvang van de handel schommelde de koers van het aandeel nog. McDonald's merkt dat mensen verspreid over de wereld na jaren met sterke prijsstijgingen toch bezuinigen op Big Macs, frietjes en andere snacks. Eerder dit jaar kwam McDonald's op thuismarkt de Verenigde Staten nog met een speciaal 5 dollarmenu om gasten ervan te overtuigen dat de keten voor hen nog steeds een betaalbare optie is.

Verder deden handelaren het rustig aan op Wall Street in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve op woensdag. De verwachting is dat de centrale bank de rente nu nog onveranderd laat, maar de hoop is dat de Fed zal hinten op een renteverlaging in september. Later deze week verschijnt ook nog het Amerikaanse banenrapport, dat een belangrijke rol speelt bij het rentebesluit.

Topfavoriet

De Dow-Jonesindex noteerde aan het einde van de handelsdag 0,1 procent lager op 40.539,93 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent tot 5463,54 punten en techgraadmeter Nasdaq klom ook 0,1 procent tot 17.370,20 punten.

Tesla werd 5,6 procent meer waard. Kenners van zakenbank Morgan Stanley hebben de fabrikant van elektrische auto's bestempeld als topfavoriet in de sector.

Nieuwe technologie

Rivian won 0,6 procent. De Duitse markttoezichthouder heeft de plannen van Volkswagen toegestaan om een belang te nemen in de Amerikaanse elektrische autofabrikant. De partijen willen samenwerken aan de ontwikkeling van nieuwe technologie voor stekkerauto's. Het Duitse autoconcern wil daarvoor tot 5 miljard dollar investeren in het project.

Verizon Communications verloor 0,2 procent. Een tak van dat bedrijf heeft een opdracht van bijna 80 miljoen dollar gekregen van de Amerikaanse National Weather Service om de infrastructuur van de weerdienst te moderniseren.

Topman

BlackBerry zakte 2,8 procent. Het technologiebedrijf heeft een nieuwe financiële topman aangesteld, maakte het concern bekend.

De euro was 1,0823 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 75,83 dollar. Brentolie kostte ook 1,7 procent minder, op 79,76 dollar.

Meer uit Financieel

Sterkere groei economie eurozone in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.

48 minuten geleden
Mist zorgt voor hinder op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.

1 uur geleden
Luchtvaartmaatschappij IndiGo door het stof voor chaos in India

MUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.

2 uur geleden
Philips toont herstel op afwachtend Damrak na forse koersdaling

AMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.

2 uur geleden
TikTok gaat zich houden aan socialemediaverbod jongeren Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.

3 uur geleden
Bloomberg: Netflix serieuze kandidaat voor overname Warner Bros.

BURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

4 uur geleden
Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden

DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.

5 uur geleden