Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McDonald's omlaag op Wall Street na E.coli-uitbraak in VS

McDonald's omlaag op Wall Street na E.coli-uitbraak in VS

NEW YORK (ANP) - McDonald's zakte woensdag met bijna 7 procent op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC meldde dat een persoon is overleden en tientallen ziek zijn geworden na een ernstige E.coli-uitbraak in de VS, die wordt gelinkt aan hamburgers van de fastfoodketen. McDonald's stelt dat de uitbraak veroorzaakt is door besmette uien van een leverancier. De uitbraak, die eind september begon, heeft zich verspreid over tien westelijke staten.

De algehele stemming op Wall Street was licht negatief, na de winstnemingen in de afgelopen twee dagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 42.703 punten, mede door het koersverlies van McDonald's. De brede S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5832 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,6 procent tot 18.478 punten.

Boeing zakte ruim 1 procent. De geplaagde vliegtuigfabrikant leed in het afgelopen kwartaal een verlies van ruim 6 miljard dollar. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking bij fabrieken in Seattle en Portland, die al ruim een maand duren. Afgelopen zondag deed Boeing een nieuw loonbod aan de stakende werknemers, die daar woensdag over zullen stemmen.

Koersdaling Starbucks

Coca-Cola verloor 2,2 procent. De frisdrankfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, vooral dankzij prijsverhogingen.

Starbucks verloor 2 procent. De koffieketen heeft zijn financiële vooruitzichten voor het nieuwe boekjaar ingetrokken, nu de verkopen voor het derde kwartaal op rij flink zijn gedaald.

Qualcomm

De kwartaalcijfers van Texas Instruments werden juist met enthousiasme onthaald. De chipproducent zag de omzet en winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. De verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen wel wat tegen. Het aandeel won bijna 4 procent.

Qualcomm daalde 2 procent. Volgens persbureau Bloomberg overweegt chipontwerper Arm zijn licentie voor de chipproducent in te trekken. Qualcomm mag dan geen chips meer maken op basis van de ontwerpen van Arm.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

7 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

9 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

10 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

10 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

12 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

14 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

15 uur geleden