McDonald's omlaag op Wall Street na E.coli-uitbraak in VS
NEW YORK (ANP) - McDonald's zakte woensdag met bijna 7 procent op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC meldde dat een persoon is overleden en tientallen ziek zijn geworden na een ernstige E.coli-uitbraak in de VS, die wordt gelinkt aan hamburgers van de fastfoodketen. McDonald's stelt dat de uitbraak veroorzaakt is door besmette uien van een leverancier. De uitbraak, die eind september begon, heeft zich verspreid over tien westelijke staten.
De algehele stemming op Wall Street was licht negatief, na de winstnemingen in de afgelopen twee dagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 42.703 punten, mede door het koersverlies van McDonald's. De brede S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5832 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,6 procent tot 18.478 punten.
Boeing zakte ruim 1 procent. De geplaagde vliegtuigfabrikant leed in het afgelopen kwartaal een verlies van ruim 6 miljard dollar. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking bij fabrieken in Seattle en Portland, die al ruim een maand duren. Afgelopen zondag deed Boeing een nieuw loonbod aan de stakende werknemers, die daar woensdag over zullen stemmen.
Koersdaling Starbucks
Coca-Cola verloor 2,2 procent. De frisdrankfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, vooral dankzij prijsverhogingen.
Starbucks verloor 2 procent. De koffieketen heeft zijn financiële vooruitzichten voor het nieuwe boekjaar ingetrokken, nu de verkopen voor het derde kwartaal op rij flink zijn gedaald.
Qualcomm
De kwartaalcijfers van Texas Instruments werden juist met enthousiasme onthaald. De chipproducent zag de omzet en winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. De verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen wel wat tegen. Het aandeel won bijna 4 procent.
Qualcomm daalde 2 procent. Volgens persbureau Bloomberg overweegt chipontwerper Arm zijn licentie voor de chipproducent in te trekken. Qualcomm mag dan geen chips meer maken op basis van de ontwerpen van Arm.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.
23 minuten geledenDEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
3 uur geleden