McDonald's omlaag op Wall Street na E.coli-uitbraak in VS
NEW YORK (ANP) - McDonald's zakte woensdag met bijna 7 procent op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC meldde dat een persoon is overleden en tientallen ziek zijn geworden na een ernstige E.coli-uitbraak in de VS, die wordt gelinkt aan hamburgers van de fastfoodketen. McDonald's stelt dat de uitbraak veroorzaakt is door besmette uien van een leverancier. De uitbraak, die eind september begon, heeft zich verspreid over tien westelijke staten.
De algehele stemming op Wall Street was licht negatief, na de winstnemingen in de afgelopen twee dagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 42.703 punten, mede door het koersverlies van McDonald's. De brede S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5832 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,6 procent tot 18.478 punten.
Boeing zakte ruim 1 procent. De geplaagde vliegtuigfabrikant leed in het afgelopen kwartaal een verlies van ruim 6 miljard dollar. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking bij fabrieken in Seattle en Portland, die al ruim een maand duren. Afgelopen zondag deed Boeing een nieuw loonbod aan de stakende werknemers, die daar woensdag over zullen stemmen.
Koersdaling Starbucks
Coca-Cola verloor 2,2 procent. De frisdrankfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, vooral dankzij prijsverhogingen.
Starbucks verloor 2 procent. De koffieketen heeft zijn financiële vooruitzichten voor het nieuwe boekjaar ingetrokken, nu de verkopen voor het derde kwartaal op rij flink zijn gedaald.
Qualcomm
De kwartaalcijfers van Texas Instruments werden juist met enthousiasme onthaald. De chipproducent zag de omzet en winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. De verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen wel wat tegen. Het aandeel won bijna 4 procent.
Qualcomm daalde 2 procent. Volgens persbureau Bloomberg overweegt chipontwerper Arm zijn licentie voor de chipproducent in te trekken. Qualcomm mag dan geen chips meer maken op basis van de ontwerpen van Arm.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
3 uur geledenVEGHEL (ANP) - De overname van HEMA door een investeringsvehikel van de familie Van Eerd is woensdag afgerond. In december werd bekend dat investeringsvehikel Mississippi Ventures de resterende helft van de aandelen van de winkelketen wilde overnemen. Nu heeft het vehikel van de familie achter supermarktketen Jumbo alle benodigde goedkeuringen ontvangen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel, bekend van Barbie, Hot Wheels en Fisher-Price, was woensdag een opvallende verliezer op de aandelenbeurzen in New York. Mattel kwam met tegenvallende cijfers over de belangrijke feestdagenperiode en ook met een verwachting voor een lagere winst per aandeel in 2026. Het aandeel dook in de vroege handel op Wall Street ruim 26 procent in het rood.
3 uur geledenJIAXING (ANP) - De beslissing van de ondernemingskamer over Nexperia verlengt "een periode van aanzienlijke onzekerheid" rond de chipmaker, stelt het Chinese moederbedrijf Wingtech. Rechters van de ondernemingskamer besloten dat er een onderzoek moet komen naar Nexperia, omdat er gegronde redenen zijn voor twijfel aan het juiste beleid bij het bedrijf. Daarmee blijft ook een maatregel in stand waardoor Wingtech als aandeelhouder op afstand wordt gezet bij de besluitvorming over Nexperia.
3 uur geleden