McDonald's omlaag op Wall Street na E.coli-uitbraak in VS
NEW YORK (ANP) - McDonald's zakte woensdag met bijna 7 procent op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC meldde dat een persoon is overleden en tientallen ziek zijn geworden na een ernstige E.coli-uitbraak in de VS, die wordt gelinkt aan hamburgers van de fastfoodketen. McDonald's stelt dat de uitbraak veroorzaakt is door besmette uien van een leverancier. De uitbraak, die eind september begon, heeft zich verspreid over tien westelijke staten.
De algehele stemming op Wall Street was licht negatief, na de winstnemingen in de afgelopen twee dagen. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 42.703 punten, mede door het koersverlies van McDonald's. De brede S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5832 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,6 procent tot 18.478 punten.
Boeing zakte ruim 1 procent. De geplaagde vliegtuigfabrikant leed in het afgelopen kwartaal een verlies van ruim 6 miljard dollar. Het bedrijf had al gewaarschuwd voor grote verliezen in het derde kwartaal door de hoge kosten van de staking bij fabrieken in Seattle en Portland, die al ruim een maand duren. Afgelopen zondag deed Boeing een nieuw loonbod aan de stakende werknemers, die daar woensdag over zullen stemmen.
Koersdaling Starbucks
Coca-Cola verloor 2,2 procent. De frisdrankfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, vooral dankzij prijsverhogingen.
Starbucks verloor 2 procent. De koffieketen heeft zijn financiƫle vooruitzichten voor het nieuwe boekjaar ingetrokken, nu de verkopen voor het derde kwartaal op rij flink zijn gedaald.
Qualcomm
De kwartaalcijfers van Texas Instruments werden juist met enthousiasme onthaald. De chipproducent zag de omzet en winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. De verwachtingen voor het huidige kwartaal vielen wel wat tegen. Het aandeel won bijna 4 procent.
Qualcomm daalde 2 procent. Volgens persbureau Bloomberg overweegt chipontwerper Arm zijn licentie voor de chipproducent in te trekken. Qualcomm mag dan geen chips meer maken op basis van de ontwerpen van Arm.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.
2 uur geledenMAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.
3 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.
4 uur geledenMIDLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt 4500 banen om de bedrijfsvoering te vereenvoudigen en de kosten te drukken. Daarbij wil het bedrijf sterker inzetten op AI en automatisering.
4 uur geleden