McDonald's maakt terrassen rookvrij
DEN HAAG (ANP) - Eind deze zomer mag er niet meer gerookt worden op de terrassen van de fastfoodketen McDonald's, meldt de keten. Onder meer anti-rookstoeptegels van de organisatie Rookvrije Generatie, waarmee het fastfoodbedrijf samenwerkt, moeten daarvoor zorgen. De keten is naar eigen zeggen de eerste horecagelegenheid die een rookvrij terras aanbiedt.
McDonald's heeft 258 restaurants in Nederland. Ruim 200 daarvan hebben een terras. De stoeptegels tegen roken zijn jaren geleden bedacht door de Hartstichting, KWF Kankerbestrijding en het Longfonds. "Als goede buur vindt McDonald’s het belangrijk om een positieve invloed op onze directe omgeving te hebben. We zijn een familierestaurant, waar iedereen straks ook op het terras optimaal kan genieten van onze producten, zonder last te hebben van rook", zegt Annemarie Swijtink, Managing Director bij McDonald’s Nederland.
Sinds 1 januari dit jaar moeten werknemers een rookvrije omgeving hebben. McDonald's zegt met de rookvrije terrassen ook in te spelen op deze wetgeving.
Volgens de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die toezicht houdt op de naleving van het rookverbod, zijn er ondanks het verbod nog wel plekken waar gerookt mag worden, zoals in privéruimten, de open lucht en op bepaalde buitenterreinen. Wel gelden voorwaarden, zoals bij buitenterrassen. Daar mag roken niet leiden tot rookoverlast binnen in de horecazaak. Ook moet het terras minimaal aan één kant volledig open zijn, ook als er een luifel of parasol is. Ook mogen er geen rookruimtes geplaatst worden op een terras.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - De Italiaanse treinvervoerder Italo heeft plannen om uit te breiden naar Nederland en België. Dat zei topman Gianbattista La Rocca tegen Italiaanse media. Onlangs werd al bekend dat de private vervoersmaatschappij volop investeert om in Duitsland de concurrentie aan te gaan met Deutsche Bahn.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben tijdens de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA Logistics ook toegang gekregen tot de persoonsgegevens van Bijenkorf-klanten. Dat bevestigt de warenhuisketen donderdag. Het gaat onder meer om namen, adressen en telefoonnummers van mensen die onlinebestellingen hebben gedaan bij de Bijenkorf.
52 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de rente in de eurozone opnieuw om de hoge inflatie aan te pakken. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omhoog naar 2,5 procent. Het is de tweede renteverhoging dit jaar. In juni werden de leenkosten ook met een kwart procentpunt verhoogd. Dat was de eerste renteverhoging sinds september 2023.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veertig Nederlandse start-ups en snelgroeiende ondernemingen gaan in januari naar de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas, de grootste techbeurs ter wereld. Dat heeft de Nederlandse overheid bekendgemaakt.
1 uur geledenDHAHRAN (ANP) - Saudi Aramco overweegt de verkoop van zijn in Nederland gevestigde dochteronderneming voor synthetische rubber Arlanxeo, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Mogelijk zijn andere chemiebedrijven of investeringsmaatschappijen geïnteresseerd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De cyberbeveiligingsdienst van de Europese Unie mag een nieuw, krachtig AI-model van Anthropic gaan gebruiken. Het Amerikaanse bedrijf had de toegang tot Mythos 5 al drie maanden geleden toegezegd, maar nu is het volgens de Europese Commissie dan zover.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie doet onderzoek naar de licentiedeal die AI-chipconcern Nvidia eind vorig jaar sloot met de AI-startup Groq. Het ministerie kijkt of Nvidia de overeenkomst ter waarde van 20 miljard dollar (ongeveer 17,2 miljard euro) zo heeft opgezet dat het bedrijf een mededingingsonderzoek kon ontlopen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
3 uur geleden