Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McDonald's maakt terrassen rookvrij

McDonald's maakt terrassen rookvrij

DEN HAAG (ANP) - Eind deze zomer mag er niet meer gerookt worden op de terrassen van de fastfoodketen McDonald's, meldt de keten. Onder meer anti-rookstoeptegels van de organisatie Rookvrije Generatie, waarmee het fastfoodbedrijf samenwerkt, moeten daarvoor zorgen. De keten is naar eigen zeggen de eerste horecagelegenheid die een rookvrij terras aanbiedt.

McDonald's heeft 258 restaurants in Nederland. Ruim 200 daarvan hebben een terras. De stoeptegels tegen roken zijn jaren geleden bedacht door de Hartstichting, KWF Kankerbestrijding en het Longfonds. "Als goede buur vindt McDonald’s het belangrijk om een positieve invloed op onze directe omgeving te hebben. We zijn een familierestaurant, waar iedereen straks ook op het terras optimaal kan genieten van onze producten, zonder last te hebben van rook", zegt Annemarie Swijtink, Managing Director bij McDonald’s Nederland.

Sinds 1 januari dit jaar moeten werknemers een rookvrije omgeving hebben. McDonald's zegt met de rookvrije terrassen ook in te spelen op deze wetgeving.

Volgens de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die toezicht houdt op de naleving van het rookverbod, zijn er ondanks het verbod nog wel plekken waar gerookt mag worden, zoals in privéruimten, de open lucht en op bepaalde buitenterreinen. Wel gelden voorwaarden, zoals bij buitenterrassen. Daar mag roken niet leiden tot rookoverlast binnen in de horecazaak. Ook moet het terras minimaal aan één kant volledig open zijn, ook als er een luifel of parasol is. Ook mogen er geen rookruimtes geplaatst worden op een terras.

Meer uit Financieel

Landen moeten opvolger Lagarde uiterlijk vrijdag indienen bij EU

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten uiterlijk vrijdag laten weten wie zij voordragen als opvolger van voorzitter Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB). Zij kondigde vorige week haar vertrek aan per 7 februari. De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, heeft de lidstaten gevraagd hun voordrachten uiterlijk vrijdag bij hem in te dienen. Dat laat een woordvoerder van de Eurogroep weten.

1 uur geleden
Personeel busbouwer Ebusco krijgt salaris over oktober nog niet

DEURNE (ANP) - De fabrikant van elektrische bussen Ebusco heeft de uitbetaling van salarissen over oktober uitgesteld vanwege de acute financiële problemen. Het bedrijf uit het Brabantse Deurne voert gesprekken met een aantal aandeelhouders over financiering van de operationele kosten op de korte termijn, maar die onderhandelingen duren langer dan verwacht.

1 uur geleden
Delhaize-supers hebben geen last meer van aanval op koelkasten

ASSE (ANP/BELGA) - Supermarkten van de Belgische keten Delhaize hebben geen last meer van de cyberaanval waardoor maandag vriezers en koelkasten werden gehackt. De bevoorrading verloopt volgens plan en alle winkels zijn weer volledig operationeel, meldt een woordvoerder van de supermarktketen aan persbureau Belga.

1 uur geleden
UWV ziet grotere groep hogeropgeleiden in de WW

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal hogeropgeleiden met een WW-uitkering groeit, signaleert uitkeringsinstantie UWV in een nieuw rapport. Dat hangt mogelijk samen met de opkomst van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Philips stijgt op lager Damrak na resultaten, chipbedrijven dalen

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern zag de omzet stijgen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. De nettowinst nam wel flink af. Dat kwam doordat Philips geld opzij zette voor een schikking in de Verenigde Staten voor de grote terugroepactie van zijn slaapapneu-apparaten. Het aandeel steeg ruim 3 procent.

1 uur geleden
Brandstofprijzen aan pomp gedaald door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn verder gedaald door de recente daling van de olieprijzen. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter benzine nu 2,524 euro. Op 10 oktober bereikte de adviesprijs voor Euro95 nog de hoogste stand ooit met 2,732 euro.

1 uur geleden
Duitse autoleverancier Schaeffler schrapt duizenden banen

HERZOGENAURACH (ANP) - De Duitse leverancier van onderdelen voor de auto-industrie Schaeffler gaat duizenden banen in Europa schrappen, waarvan het merendeel in het thuisland. Ook worden vijf productielocaties gesloten, waarvan vier in Duitsland en één in België.

2 uur geleden