McDonald's geeft personeel weerbaarheidstrainingen
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Medewerkers van fastfoodketen McDonald's krijgen een anti-intimidatietraining en een cursus om geweld op de werkplek te voorkomen. Met de weerbaarheidstrainingen, die het personeel verplicht moet volgen, reageert de keten op de kritiek dat het misbruik op de werkplek over het hoofd zou zien.
De trainingen voor al het personeel wereldwijd, ook voor die van franchiserestaurants, beginnen in januari volgend jaar. Restaurants zullen ook worden beoordeeld aan de hand van de nieuwe normen. Daarin worden ook de feedback van werknemers en zaken als gezondheid en veiligheid meegenomen, aldus het bedrijf.
Volgens topman Chris Kempczinski heeft de keten een "zakelijke en een sociale verplichting" om de restaurants, gemeenschappen en de wereld rechtvaardiger te maken, zo schreef hij in een memo aan het personeel.
Intimidatie
Het bedrijf heeft jarenlang te kampen gehad met beschuldigingen dat het intimidatie op de werkvloer tolereerde en veiligheidskwesties negeerde. Het bedrijf heeft die kritiek beantwoord door het beleid te herzien en werknemers te trainen om met pesterijen om te gaan. Ook is de keten een slachtofferhulplijn gestart.
Dat er bij McDonald's nieuwe normen gelden werd eind 2019 al duidelijk toen toenmalig topman Steve Easterbrook werd ontslagen. Hij had een relatie op de werkplek die volgens het bedrijf niet door de beugel kon. Voor leidinggevenden wordt een bonus van 15 procent gekoppeld aan het al dan niet behalen van bepaalde doelstellingen op onder meer het gebied van diversiteit.
In Nederland zullen naar verwachting zeker 20.000 werknemers de cursussen gaan volgen. Door de coronacrisis en de daarmee gepaard gaande beperkingen heeft McDonald's in Nederland zo'n 15.000 medewerkers in dienst. De verwachting is dat het personeelsbestand begin volgend jaar weer op het gebruikelijke niveau van voor de crisis zit. De keten telt in Nederland iets meer dan 250 restaurants.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
5 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
15 uur geleden