McDonald's blijft meer verdienen aan duurdere hamburgers
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Fastfoodketen McDonald's blijft veel hamburgers en andere producten verkopen, ondanks de forse prijsverhogingen van het afgelopen jaar. De omzet en de winst stegen de afgelopen maanden onverwacht hard door, nadat het Amerikaanse bedrijf deze zomer nog had gewaarschuwd voor een vertraging van de groei. De economische tegenwind is nog niet zo sterk dat McDonald's daar al veel last van heeft.
McDonald's nam eerder dit jaar middels een reorganisatie afscheid van honderden medewerkers, wat een eenmalige kostenstijging van zo'n 25 miljoen euro opleverde. Uiteindelijk bespaart het bedrijf hierdoor juist geld. Verder profiteerde McDonald's van succesvolle reclamecampagnes en het thuisbezorgen van meer bestellingen.
De totale omzet steeg het afgelopen kwartaal met 11 procent, wat wel minder is dan de 14 procent van de drie maanden daarvoor. De inkomsten bedroegen nu omgerekend 6,3 miljard euro. Als alleen wordt gekeken naar de restaurants die al langer dan een jaar open zijn, was de omzetstijging 9 procent. McDonald's hield 2,2 miljard euro aan winst over, wat een groei van 14 procent betekende zonder wisselkoerseffecten mee te rekenen.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
4 uur geleden