McDonald's bij dalers op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - McDonald's behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De fastfoodketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, mede dankzij prijsverhogingen op de Amerikaanse thuismarkt. Internationaal vielen de verkopen volgens het concern echter tegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aandeel verloor ruim 2 procent.
Topman Chris Kempczinski waarschuwde begin dit jaar al dat McDonald's in het Midden-Oosten en ook buiten die regio minder verkoopt door de oorlog tussen Israël en Hamas. In sommige landen werden namelijk boycots tegen het fastfoodconcern afgekondigd, nadat op sociale media foto's en filmpjes waren verschenen van McDonald's-restaurants in Israël die maaltijden uitdeelden aan soldaten.
De algehele stemming op Wall Street was verder terughoudend. Beleggers kauwden nog na op het sterker dan verwachte banenrapport van afgelopen vrijdag. Ook zei voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in een interview met het tv-programma 60 Minutes dat de centrale bank waakzaam blijft om het rentetarief niet te snel te verlagen. Vorige week liet Powell al bij het rentebesluit weten geen haast te hebben om de rente te verlagen.
Reorganisatie
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent lager op 38.500 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,2 procent tot 4949 punten en techgraadmeter Nasdaq ging een fractie omlaag tot 15.620 punten. De Nasdaq steeg vrijdag nog 1,7 procent, mede door een forse koerswinst van Meta Platforms.
Cosmeticabedrijf Estée Lauder was populair bij beleggers na het aankondigen van een reorganisatieplan, waardoor 3000 banen verdwijnen. Het bedrijf achter de merken The Ordinary en Clinique kreeg er bij de opening 19 procent aan beurswaarde bij, wat de grootste sprong van het bedrijf is sinds 2011. Estée Lauder heeft in totaal zo'n 62.000 medewerkers.
Tegenslag
Caterpillar steeg bijna 5 procent. De fabrikant van bouwmachines boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, dankzij een stijgende vraag en hogere prijzen van zijn machines. Het Nederlandse chipbedrijf NXP, dat na de slotbel in New York met cijfers komt, steeg al 3,5 procent.
Boeing verloor 2 procent. De vliegtuigbouwer moet misschien de levering van zo'n vijftig 737 MAX-toestellen opschorten, omdat er opnieuw problemen aan de romp zijn gesignaleerd. Er zouden gaten zijn geboord op een incorrecte manier. Het is een nieuwe tegenslag voor Boeing nadat op 5 januari een toestel van Alaska Airlines in de Verenigde Staten tijdens de vlucht een deurpaneel had verloren.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
49 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
1 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
3 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
5 uur geleden