McDonald's bij dalers op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - McDonald's behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De fastfoodketen boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, mede dankzij prijsverhogingen op de Amerikaanse thuismarkt. Internationaal vielen de verkopen volgens het concern echter tegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aandeel verloor ruim 2 procent.
Topman Chris Kempczinski waarschuwde begin dit jaar al dat McDonald's in het Midden-Oosten en ook buiten die regio minder verkoopt door de oorlog tussen Israël en Hamas. In sommige landen werden namelijk boycots tegen het fastfoodconcern afgekondigd, nadat op sociale media foto's en filmpjes waren verschenen van McDonald's-restaurants in Israël die maaltijden uitdeelden aan soldaten.
De algehele stemming op Wall Street was verder terughoudend. Beleggers kauwden nog na op het sterker dan verwachte banenrapport van afgelopen vrijdag. Ook zei voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in een interview met het tv-programma 60 Minutes dat de centrale bank waakzaam blijft om het rentetarief niet te snel te verlagen. Vorige week liet Powell al bij het rentebesluit weten geen haast te hebben om de rente te verlagen.
Reorganisatie
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent lager op 38.500 punten. De brede S&P 500-index verloor 0,2 procent tot 4949 punten en techgraadmeter Nasdaq ging een fractie omlaag tot 15.620 punten. De Nasdaq steeg vrijdag nog 1,7 procent, mede door een forse koerswinst van Meta Platforms.
Cosmeticabedrijf Estée Lauder was populair bij beleggers na het aankondigen van een reorganisatieplan, waardoor 3000 banen verdwijnen. Het bedrijf achter de merken The Ordinary en Clinique kreeg er bij de opening 19 procent aan beurswaarde bij, wat de grootste sprong van het bedrijf is sinds 2011. Estée Lauder heeft in totaal zo'n 62.000 medewerkers.
Tegenslag
Caterpillar steeg bijna 5 procent. De fabrikant van bouwmachines boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, dankzij een stijgende vraag en hogere prijzen van zijn machines. Het Nederlandse chipbedrijf NXP, dat na de slotbel in New York met cijfers komt, steeg al 3,5 procent.
Boeing verloor 2 procent. De vliegtuigbouwer moet misschien de levering van zo'n vijftig 737 MAX-toestellen opschorten, omdat er opnieuw problemen aan de romp zijn gesignaleerd. Er zouden gaten zijn geboord op een incorrecte manier. Het is een nieuwe tegenslag voor Boeing nadat op 5 januari een toestel van Alaska Airlines in de Verenigde Staten tijdens de vlucht een deurpaneel had verloren.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
12 uur geleden