McDonald's bekijkt HR-afdeling na ontslag topman
CHICAGO (ANP/RTR) - Fastfoodketen McDonald's neemt zijn afdeling voor personeelsbeleid onder de loep in de nasleep van het ontslag van topman Steve Easterbrook vorig jaar vanwege grensoverschrijdend gedrag. Mogelijk kan er ook discutabel of ongewenst gedrag hebben plaatsgevonden bij managers van de Human Resources-afdeling van het Amerikaanse bedrijf.
Zo werd in november vorig jaar de topman voor wereldwijd personeelsbeleid van McDonald's ontslagen, een dag nadat Easterbrook moest opstappen. Het gedrag van die HR-directeur zou niet in lijn zijn geweest met de regels en waarden van het bedrijf, maar er werd geen reden gemeld voor zijn ontslag. Maar er zouden ook andere problemen zijn geweest bij de HR-afdeling. Zo zouden klachten over ongepast gedrag van personeel zijn genegeerd door HR-managers.
Onlangs werd nog bekend dat Easterbrook terug heeft geslagen in de juridische strijd met zijn oude werkgever. McDonald's heeft Easterbrook voor de rechter gesleept in een poging om tientallen miljoenen dollars aan aandelen en andere aan hem uitgekeerde compensaties terug te vorderen. Easterbrook ontkent de nieuwste beschuldigingen en wil dat de zaak wordt verworpen door de rechtbank.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
54 minuten geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geƫindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geleden