McDonald's bekijkt HR-afdeling na ontslag topman
CHICAGO (ANP/RTR) - Fastfoodketen McDonald's neemt zijn afdeling voor personeelsbeleid onder de loep in de nasleep van het ontslag van topman Steve Easterbrook vorig jaar vanwege grensoverschrijdend gedrag. Mogelijk kan er ook discutabel of ongewenst gedrag hebben plaatsgevonden bij managers van de Human Resources-afdeling van het Amerikaanse bedrijf.
Zo werd in november vorig jaar de topman voor wereldwijd personeelsbeleid van McDonald's ontslagen, een dag nadat Easterbrook moest opstappen. Het gedrag van die HR-directeur zou niet in lijn zijn geweest met de regels en waarden van het bedrijf, maar er werd geen reden gemeld voor zijn ontslag. Maar er zouden ook andere problemen zijn geweest bij de HR-afdeling. Zo zouden klachten over ongepast gedrag van personeel zijn genegeerd door HR-managers.
Onlangs werd nog bekend dat Easterbrook terug heeft geslagen in de juridische strijd met zijn oude werkgever. McDonald's heeft Easterbrook voor de rechter gesleept in een poging om tientallen miljoenen dollars aan aandelen en andere aan hem uitgekeerde compensaties terug te vorderen. Easterbrook ontkent de nieuwste beschuldigingen en wil dat de zaak wordt verworpen door de rechtbank.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kalkoenen voor het kerstdiner zijn dit jaar schaars door de uitbraken van vogelgriep. Dat komt vooral omdat veel Duitse kalkoenhouderijen, waar de meeste van onze kalkoenen vandaan komen, zijn geruimd.
2 uur geleden