McConnell stopt in november als leider Republikeinen in Senaat
WASHINGTON (ANP) - Mitch McConnell stopt in november als leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat. Hij is wel van plan om lid te blijven, zo heeft hij gezegd in de Senaat: "voorlopig ga ik nergens naartoe". McConnell is een van de invloedrijkste figuren binnen zijn partij.
McConnell zei dat hij de jongste niet meer is, en dat het tijd is om het leiderschap over te dragen aan een nieuwe generatie. Hij zei alle vertrouwen te hebben dat zijn partijgenoten een goede opvolger zullen vinden.
De 82-jarige senator zei uit te kijken naar zijn toekomst in de Senaat. "Ik heb nog genoeg puf om mijn criticasters diep teleur te stellen en ik ben van plan om dat te doen met al het enthousiasme waar ze aan gewend zijn geraakt", zei McConnell.
Zorgen over gezondheid
McConnell is senator namens de staat Kentucky sinds 1985. Toch is hij niet de langstzittende senator en ook niet de oudste. Die titels gaan naar zijn 90-jarige partijgenoot Chuck Grassley, die al vier jaar langer in de Senaat zit. McConnell heeft wel de reputatie een strategisch sterke senator te zijn.
De laatste maanden ontstonden zorgen over de gezondheid van McConnell doordat hij twee keer kort na elkaar voor het oog van de camera's verstijfde bij het beantwoorden van vragen. Zijn artsen meldden toen dat er geen medische reden is waarom hij met zijn werk zou moeten stoppen.
Meer uit Buitenland
MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
56 minuten geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
9 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
9 uur geleden