McConnell stopt in november als leider Republikeinen in Senaat
WASHINGTON (ANP) - Mitch McConnell stopt in november als leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat. Hij is wel van plan om lid te blijven, zo heeft hij gezegd in de Senaat: "voorlopig ga ik nergens naartoe". McConnell is een van de invloedrijkste figuren binnen zijn partij.
McConnell zei dat hij de jongste niet meer is, en dat het tijd is om het leiderschap over te dragen aan een nieuwe generatie. Hij zei alle vertrouwen te hebben dat zijn partijgenoten een goede opvolger zullen vinden.
De 82-jarige senator zei uit te kijken naar zijn toekomst in de Senaat. "Ik heb nog genoeg puf om mijn criticasters diep teleur te stellen en ik ben van plan om dat te doen met al het enthousiasme waar ze aan gewend zijn geraakt", zei McConnell.
Zorgen over gezondheid
McConnell is senator namens de staat Kentucky sinds 1985. Toch is hij niet de langstzittende senator en ook niet de oudste. Die titels gaan naar zijn 90-jarige partijgenoot Chuck Grassley, die al vier jaar langer in de Senaat zit. McConnell heeft wel de reputatie een strategisch sterke senator te zijn.
De laatste maanden ontstonden zorgen over de gezondheid van McConnell doordat hij twee keer kort na elkaar voor het oog van de camera's verstijfde bij het beantwoorden van vragen. Zijn artsen meldden toen dat er geen medische reden is waarom hij met zijn werk zou moeten stoppen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan volgens Iraanse staatsmedia.
5 minuten geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.
28 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische militairen zijn verder het zuiden van Libanon ingetrokken, meldt Times of Israel. Het Israëlische leger was al actief in dat gebied, maar heeft zijn troepen nu verder vooruitgeschoven om een soort bufferzone te creëren.
1 uur geledenKABUL (ANP) - De opgelaaide strijd met Pakistan heeft in Afghanistan aan zeker 42 burgers het leven gekost. Ook raakten in enkele dagen tijd 104 mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Dat meldt VN-missie UNAMA, die benadrukt dat het gaat om voorlopige cijfers.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese organisatie Hezbollah meldt dat het aanvallen heeft uitgevoerd op drie Israëlische bases. Dat zou een reactie zijn op "criminele" Israëlische aanvallen op doelen in Libanon.
2 uur geleden