Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McConnell heeft vertrouwen in einde impeachmentproces

McConnell heeft vertrouwen in einde impeachmentproces

WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinse meerderheid in de Amerikaanse Senaat, Mitch McConnell, zou er nu op vertrouwen dat hij voldoende senatoren achter zich heeft om snel een einde te maken aan het afzettingsproces tegen president Trump.

De omroep ABC berichtte dat volgens bronnen uit de Republikeinse Partij McConnell denkt dat een voorstel van de Democraten om getuigen op te roepen, wordt weggestemd. Daar kan dan vrijdag een stemming op volgen over de vraag of Trump zich schuldig zou hebben gemaakt aan machtsmisbruik. Een meerderheid van de senatoren stemt dan naar verwachting voor vrijspraak.

McConnell dacht een paar dagen terug nog hardop dat hij niet genoeg stemmen zou hebben om getuigenverhoren tegen te houden. Een aantal Republikeinse senatoren zou voor verhoren zijn gaan voelen, vooral door beweringen van een ex-adviseur van Trump, John Bolton, in een deels uitgelekt manuscript. Bolton gaat een boek publiceren over zijn tijd in het Witte Huis. Maar de Republikeinen willen Trump vrijspreken voor hij dinsdag zijn jaarlijkse rede in het Congres, 'The State of The Union', houdt. Het oproepen van getuigen zou het impeachmentproces aanzienlijk verlengen.

Meer uit Politiek

Kamer positief over inzet marinefregat in Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.

1 uur geleden
Kamer niet gerustgesteld na uitleg sociale media over algoritmes

DEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.

21 uur geleden
Kamer wil opheldering over toegezegde 2 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.

23 uur geleden
Kabinet zet in op meer repatriëringsvluchten vanuit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.

1 dag geleden
Kabinet overweegt marineschip naar Middellandse Zee te sturen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een marineschip naar de Middellandse Zee te sturen. Frankrijk heeft daarom gevraagd, schrijven minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Kabinet zet plan klaar voor ingrijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg van Koninkrijksrelaties gaat een plan opstellen zodat het kabinet direct kan ingrijpen bij vuilstort Selibon op Bonaire zodra dat mogelijk is. Momenteel moet het bestuurscollege van het eiland de problemen nog aanpakken en mag de regering niet ingrijpen.

1 dag geleden
Meeste lijsttrekkers gemeenteraadsverkiezingen zijn man

DEN HAAG (ANP) - De meeste lijsttrekkers voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn man. Dat analyseerde stichting Stem op een Vrouw op basis van de kieslijsten. Het gaat om bijna 70 procent, tegenover iets meer dan 30 procent vrouwen. Ook op vrijwel elke andere plek op de lijsten staan meer mannen dan vrouwen. In 38 procent van de kieslijsten staat een vrouw op nummer 2.

1 dag geleden