Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McConnell heeft vertrouwen in einde impeachmentproces

McConnell heeft vertrouwen in einde impeachmentproces

WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinse meerderheid in de Amerikaanse Senaat, Mitch McConnell, zou er nu op vertrouwen dat hij voldoende senatoren achter zich heeft om snel een einde te maken aan het afzettingsproces tegen president Trump.

De omroep ABC berichtte dat volgens bronnen uit de Republikeinse Partij McConnell denkt dat een voorstel van de Democraten om getuigen op te roepen, wordt weggestemd. Daar kan dan vrijdag een stemming op volgen over de vraag of Trump zich schuldig zou hebben gemaakt aan machtsmisbruik. Een meerderheid van de senatoren stemt dan naar verwachting voor vrijspraak.

McConnell dacht een paar dagen terug nog hardop dat hij niet genoeg stemmen zou hebben om getuigenverhoren tegen te houden. Een aantal Republikeinse senatoren zou voor verhoren zijn gaan voelen, vooral door beweringen van een ex-adviseur van Trump, John Bolton, in een deels uitgelekt manuscript. Bolton gaat een boek publiceren over zijn tijd in het Witte Huis. Maar de Republikeinen willen Trump vrijspreken voor hij dinsdag zijn jaarlijkse rede in het Congres, 'The State of The Union', houdt. Het oproepen van getuigen zou het impeachmentproces aanzienlijk verlengen.

Meer uit Politiek

Lokale partijen willen meer steun van het kabinet voor veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.

11 uur geleden
Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

15 uur geleden
Kabinet kritisch over besluit VS sancties Rusland te verlichten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

17 uur geleden
Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

18 uur geleden
Nederlandse militairen weggehaald uit Erbil in Noord-Irak

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.

19 uur geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

19 uur geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

19 uur geleden