McConnell: einde proces tegen Trump in komende dagen
WASHINGTON (ANP) - Mitch McConnell, de leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat heeft gezegd dat het afzettingsproces tegen president Donald Trump "ergens in de komende dagen tot een eind komt". McConnell zei dat enkele minuten nadat de Senaat met 51 tegen 49 stemmen besloot geen getuigen te verhoren in het proces.
Dat besluit maakt de weg vrij voor de Senaat om te stemmen voor de twee aanklachten tegen Trump. McConnell zei in een toelichting dat de 28.000 pagina's aan documenten genoeg zijn om voor de Senatoren om een afgewogen oordeel te vellen over het al dan niet schuldig zijn van Trump aan de aanklachten.
"Het is niet nodig dat de Senaat het onderzoek heropent dat de Democratische meerderheid van het Huis verkoos af te sluiten en dat de aanklagers zelf omschrijven als "overweldigend" en "boven elke twijfel verheven", aldus McConnell op zijn website.
De partijen in de Senaat moeten het nog eens worden over hoe en wanneer de definitieve stemming worden gehouden. Dat kan mogelijk nog enkele dagen duren. De prominente Democraat Debbie Stabenow zegt dat haar partij wil garanderen dat iedere senator voor de definitieve stemming de kans krijgt zijn of haar stemgedrag toe te lichten. Dergelijke speeches kunnen 10 minuten per persoon duren.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres wil gesprekken over het slepende diplomatiek-geografische conflict over Cyprus hervatten. Die eilandstaat in de Middellandse Zee is al jaren een discussiepunt tussen de Cypriotische autoriteiten, Griekenland, Turkije en het Verenigd Koninkrijk. Die laatste twee landen hebben nog altijd de regie over delen van Cyprus, nadat het eiland in 1960 onafhankelijk was geworden van de Britse kolonisator.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gevraagd om een 'winterpakket' aan Patriots. Deze luchtafweerraketten zijn belangrijk bij het afslaan van Russische aanvallen. Zelensky waarschuwt al langer dat de Oekraïense voorraad Patriots dreigt op te raken.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is het aantal inwoners met de Japanse nationaliteit voor het eerst in 42 jaar onder de 120 miljoen gedaald. Tegelijkertijd is het aantal buitenlandse inwoners naar een recordniveau gestegen, aldus het Japanse persbureau Kyodo. Japan heeft de op een na oudste bevolking ter wereld en worstelt al jaren met lage geboortecijfers.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties roept landen op eensluidend op te treden tegen het geweld op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Het geweld door Israëlische kolonisten daar is zelden zo wijdverspreid geweest, aldus een woordvoerder van het mensenrechtenkantoor. "Derde landen moeten snel en eensgezind optreden om de aanhoudende moordpartijen en onteigening van het Palestijnse volk een halt toe te roepen, en om een einde te maken aan de Israëlische bezetting."
1 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Door de zware aardbeving in het zuiden van Japan dinsdag zijn zeker vijf mensen omgekomen bij een papierfabriek in de prefectuur Kumamoto. Dat melden de lokale autoriteiten. Bij de Nippon-papierfabriek in de stad Yatsushiro stortte een grote schoorsteen in door de beving. Volgens de publieke omroep NHK zijn er twee gewonden en zijn nog vier mensen vermist.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland vervolgt Telegram-oprichter Pavel Doerov voor het faciliteren van "terroristische activiteiten". Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de binnenlandse veiligheidsdienst FSB. Tegen Doerov wordt bovendien een arrestatiebevel uitgevaardigd, al heeft dat internationaal in de praktijk weinig betekenis, omdat andere landen niet verplicht zijn daaraan gehoor te geven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ermee ingestemd Oekraïne licenties te verlenen voor de productie van Patriot-raketten, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdagavond (lokale tijd) in Washington. Zelensky had daar een ontmoeting met Trump
9 uur geleden