McConnell: einde proces tegen Trump in komende dagen
WASHINGTON (ANP) - Mitch McConnell, de leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat heeft gezegd dat het afzettingsproces tegen president Donald Trump "ergens in de komende dagen tot een eind komt". McConnell zei dat enkele minuten nadat de Senaat met 51 tegen 49 stemmen besloot geen getuigen te verhoren in het proces.
Dat besluit maakt de weg vrij voor de Senaat om te stemmen voor de twee aanklachten tegen Trump. McConnell zei in een toelichting dat de 28.000 pagina's aan documenten genoeg zijn om voor de Senatoren om een afgewogen oordeel te vellen over het al dan niet schuldig zijn van Trump aan de aanklachten.
"Het is niet nodig dat de Senaat het onderzoek heropent dat de Democratische meerderheid van het Huis verkoos af te sluiten en dat de aanklagers zelf omschrijven als "overweldigend" en "boven elke twijfel verheven", aldus McConnell op zijn website.
De partijen in de Senaat moeten het nog eens worden over hoe en wanneer de definitieve stemming worden gehouden. Dat kan mogelijk nog enkele dagen duren. De prominente Democraat Debbie Stabenow zegt dat haar partij wil garanderen dat iedere senator voor de definitieve stemming de kans krijgt zijn of haar stemgedrag toe te lichten. Dergelijke speeches kunnen 10 minuten per persoon duren.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - Het Finse persbureau STT stopt eind maart met het maken van nieuwsberichten en verspreiden van nieuwsfoto's. Vanwege financiële problemen komt er na 140 jaar een einde aan de journalistieke werkzaamheden bij het belangrijkste persbureau van Finland.
4 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen blijft op een top in Canada spreken over een geassocieerd EU-lidmaatschap voor het Noord-Amerikaanse land, ondanks dat enkele EU-lidstaten hebben aangegeven die term niet te zien zitten. Desondanks zegt Von der Leyen dat "het idee dat Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie zou kunnen worden" de komende twee dagen wordt besproken.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas hoopt dat een nieuwe Israëlische regering nieuw leven kan blazen in vredesbesprekingen over de Palestijnse gebieden. Dat meldt het Palestijnse persbureau Wafa. In Cyprus zei hij kansen te zien voor "het vervolgen van serieuze politieke dialoog en het stimuleren van vrede".
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - John Lee, de leider van Hongkong, heeft zijn excuses aangeboden voor de grote brand waarbij vorig jaar 168 mensen om het leven kwamen, melden The New York Times en nieuwssite Hong Kong Free Press. Donderdag werden de bevindingen van een rapport over de ramp bekendgemaakt. De minister van Volkshuisvesting moest naar aanleiding van het onderzoek opstappen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse aanklager voor antiterreurzaken heeft een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar Kevin T. voor moord en poging tot moord. Hij deed dat volgens justitie met een terroristisch oogmerk, en omdat hij het gemunt had op mensen van een specifieke komaf, afkomst of religie, zo bleek bij een zitting, melden Franse media. De Fransman zou toegegeven hebben dat hij het gemunt had op moslims en mensen van Afrikaanse komaf.
3 uur geledenTOLEDO (ANP) - Het dodental door het treinongeluk in Spanje is gestegen naar 69, meldt de nieuwssite El País op basis van informatie van de overheid. Er liggen nog vijftig mensen in het ziekenhuis. De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft steun beloofd aan de families van de slachtoffers en zegt ook de veiligheid op het spoor te gaan verbeteren.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.
6 uur geleden