Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

McConnell: einde proces tegen Trump in komende dagen

McConnell: einde proces tegen Trump in komende dagen

WASHINGTON (ANP) - Mitch McConnell, de leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat heeft gezegd dat het afzettingsproces tegen president Donald Trump "ergens in de komende dagen tot een eind komt". McConnell zei dat enkele minuten nadat de Senaat met 51 tegen 49 stemmen besloot geen getuigen te verhoren in het proces.

Dat besluit maakt de weg vrij voor de Senaat om te stemmen voor de twee aanklachten tegen Trump. McConnell zei in een toelichting dat de 28.000 pagina's aan documenten genoeg zijn om voor de Senatoren om een afgewogen oordeel te vellen over het al dan niet schuldig zijn van Trump aan de aanklachten.

"Het is niet nodig dat de Senaat het onderzoek heropent dat de Democratische meerderheid van het Huis verkoos af te sluiten en dat de aanklagers zelf omschrijven als "overweldigend" en "boven elke twijfel verheven", aldus McConnell op zijn website.

De partijen in de Senaat moeten het nog eens worden over hoe en wanneer de definitieve stemming worden gehouden. Dat kan mogelijk nog enkele dagen duren. De prominente Democraat Debbie Stabenow zegt dat haar partij wil garanderen dat iedere senator voor de definitieve stemming de kans krijgt zijn of haar stemgedrag toe te lichten. Dergelijke speeches kunnen 10 minuten per persoon duren.

Meer uit Buitenland

Kantoor Netanyahu ontkent dat hij was gewaarschuwd voor 7 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."

1 uur geleden
Iran claimt onderschepping Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.

1 uur geleden
Bijna 50.000 mensen brachten laatste groet aan overleden Harald

OSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.

1 uur geleden
Nieuwe sancties VS tegen luchtvaartsector in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.

2 uur geleden
Spanje geeft inlichtingen vrij over migranteninstroom Ceuta

CEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.

2 uur geleden
Oekraïne krijgt Duitse 'B-raketten' voor Patriot-luchtafweer

BERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.

3 uur geleden
Israël sluit Brits consulaat in Oost-Jeruzalem als vergelding

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering sluit het Britse consulaat in Oost-Jeruzalem. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar bekend nadat het Verenigd Koninkrijk maatregelen had aangekondigd tegen illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.

3 uur geleden