Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbo'ers met niet-Europese achtergrond vinden minder snel werk

Mbo'ers met niet-Europese achtergrond vinden minder snel werk

DEN HAAG (ANP) - Mbo'ers met een achtergrond van buiten Europa hebben na hun afstuderen meer moeite met het vinden van een baan, meldt het CBS. Ook moeten ze vaker solliciteren voor ze een stage- of leerwerkplek hebben.

Het statistiekbureau heeft gekeken naar mbo'ers die afstudeerden in het studiejaar 2021/2022. Van de studenten die buiten Europa zijn geboren, had 82 procent na een jaar werk en van de studenten van wie alleen een of twee ouders buiten Europa waren geboren, was dat 85 procent. Gemiddeld had van alle dat jaar afgestudeerde mbo'ers 92 procent binnen een jaar een baan.

Mbo'ers met twee in Nederland geboren ouders hadden een jaar na het afstuderen het vaakst werk: in 94 procent van de gevallen.

Meerdere malen solliciteren

Van de mbo'ers van niet-Europese herkomst moest 83 procent solliciteren naar een stage- of leerwerkplek. Voor die cijfers keek het CBS naar het jaar 2024. Gemiddeld moest toen 75 procent van de mbo'ers solliciteren voor zo'n verplicht traject.

Ook moesten mbo'ers met een niet-Europese achtergrond vaker meerdere malen solliciteren op een stage- of leerwerkplek dan andere mbo'ers. In 2024 zei bijna 14 procent van de studenten met een of beide ouders van buiten Europa dat ze zeven keer of vaker hadden moeten solliciteren. Van de mbo'ers die zelf buiten Europa waren geboren, moest zo'n 12 procent zeven keer of vaker solliciteren. Mbo'ers die in een ander Europees land dan Nederland waren geboren, overkwam dit nog net iets vaker: ruim 12 procent. Gemiddeld ging het om 8 procent.

Meer uit Binnenland

Klimaatorganisaties willen dat politiek hoog mikt op klimaattop

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de Europese Unie moeten hoog inzetten op de klimaattop dit jaar om sterke afspraken te maken voor het beperken van klimaatverandering. Dat is de oproep van zestien organisaties betrokken bij de Internationale Klimaatcoalitie aan politici. "COP30 is een cruciaal moment voor internationale klimaatactie", zegt de coalitie over de top die in november plaatsvindt in Belém in Brazilië.

14 minuten geleden
Rekenkamer betwijfelt of miljoenen voor woningbouw nuttig waren

DEN HAAG (ANP) - Het is "twijfelachtig" of honderden miljoenen euro's overheidsgeld hebben geleid tot meer woningen. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer na een onderzoek naar deze zogeheten Woningbouwimpuls. De Rekenkamer waarschuwde hier al meermaals voor en concludeert nu dat de verwachting is uitgekomen.

18 minuten geleden
Politie wil structureel 350 miljoen euro per jaar extra

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie zegt jaarlijks structureel minstens 350 miljoen euro extra nodig te hebben om alle taken goed te kunnen uitvoeren. In een beleidsdocument stelt de politie dinsdag dat het geld nodig is voor de strijd tegen criminaliteit. Zonder extra steun dreigt in 2030 een miljoenentekort, aldus de regioburgemeesters, het Openbaar Ministerie (OM) en de Centrale Ondernemingsraad (COR), die het position paper samen met de politie hebben geschreven.

2 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in noorden en oosten

DE BILT (ANP) - In het noorden en oosten van het land komt plaatselijk dichte mist voor, waarschuwt het KNMI. Voor de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Flevoland, Overijssel en Gelderland geldt code geel.

3 uur geleden
Nationale ombudsman: schadelijke vuilstort Bonaire moet dicht

DEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - De vuilstortplaats Selibon op Bonaire moet onmiddellijk gesloten worden. Daarvoor pleit Nationale ombudsman Reinier van Zutphen, die begin deze maand een bezoek bracht aan de vuilstort, waarover al jaren zorgen bestaan.

3 uur geleden
Bemanning Nederlands vrachtschip gered door helikopter

AMSTERDAM (ANP/RTR) - De 19-koppige bemanning van het aangevallen vrachtschip Minervagracht, dat onder Nederlandse vlag vaart, is door een reddingshelikopter van boord gehaald. Het schip werd maandag aangevallen in de Golf van Aden bij Jemen. Twee bemanningsleden raakten gewond. Een van hen is ernstig gewond en naar het Oost-Afrikaanse land Djibouti gebracht voor behandeling, meldt EU-missie Aspides in de nacht van maandag op dinsdag. De andere gewonde is in stabiele toestand.

3 uur geleden
Grote brand in loods in Gelderse Beneden-Leeuwen onder controle

BENEDEN-LEEUWEN (ANP) - In het Gelderse Beneden-Leeuwen heeft in de nacht van maandag op dinsdag een grote brand gewoed in een loods aan de Nijverheidsweg. De brandweer kreeg de eerste melding van de brand rond 22.30 uur. Het vuur was rond 03.00 uur onder controle. De brandweer wist te voorkomen dat de brand oversloeg naar naastgelegen panden.

4 uur geleden