Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbo'ers beginnen aan examens, ondanks coronacrisis

Mbo'ers beginnen aan examens, ondanks coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Terwijl de corona-uitbraak het Nederlandse onderwijs vrijwel geheel heeft platgelegd, beginnen mbo'ers waar mogelijk donderdag toch aan hun examens. Opleidingen geven prioriteit aan de examens van studenten die hun diploma in zicht hebben. "Per opleiding en soms individueel bekijken we wat er moet gebeuren", zegt waarnemend voorzitter van de MBO Raad Frank van Hout.

"Uiteenlopende praktijkexamens kunnen vrij vlot doorgaan", zegt Van Hout. Studenten mogen in kleine groepen naar school komen of voeren examenopdrachten uit bij leerbedrijven, mits die nog open zijn. Van Hout legt uit dat het per opleiding verschilt of een praktijkexamen kan doorgaan. "Iemand op een bakkersopleiding die een taart moet bakken, kan dat gewoon komen doen. Zoiets kan ook niet op afstand. Hetzelfde geldt bijvoorbeeld voor sleutelen aan een auto." Problematischer zijn de praktijkexamens in beroepen waarin mensen elkaar aanraken. "Denk bijvoorbeeld aan schoonheidsspecialisten. Die examens kun je niet zomaar door laten gaan."

Theorie-examens worden onder meer in kleine groepen op scholen afgenomen. Waar mogelijk gebeurt dat online, maar dan moeten de examenkandidaten bijvoorbeeld wel in beeld zijn, omdat anders de gelegenheid voor fraude te groot wordt.

Mbo'ers die opleidingen in de zorg volgen en bijna hebben afgerond, zullen mogelijk hard nodig zijn om mee te helpen de corona-uitbraak het hoofd te bieden. "Zeker als ze tegen het diploma aan zitten. Als studenten nu al hun energie nodig hebben om mee te helpen in deze crisis, wordt achteraf bekeken of ze vrijstellingen kunnen krijgen voor bepaalde onderdelen die ze in de opleiding hebben gemist", vertelt de voorzitter van de MBO Raad.

"Dan moet er wel een stevige onderbouwing zijn: heb je alle benodigde kennis en vaardigheden in huis? Dat moet dan getoetst worden door de examencommissie. Want we willen borgen dat een diploma van een mbo'er die nu afstudeert evenveel waard is als dat van iemand die vorig jaar zijn diploma behaalde."

Meer uit Binnenland

Opening academisch jaar bij UvA gestopt na protest

AMSTERDAM (ANP) - De opening van het academische jaar bij de Universiteit van Amsterdam (UvA) is maandag gestopt na een pro-Palestijns protest in de zaal. De demonstranten bleven scanderen. Mensen verlieten de bijeenkomst in de Oude Lutherse kerk aan het Singel in het centrum van Amsterdam. Het verdere programma ging niet door.

40 minuten geleden
Code geel in noorden om onweersbuien met hagel

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor onweersbuien in het noorden van het land. In de provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt tot het eind van de middag code geel. Plaatselijk kan ook hagel vallen.

2 uur geleden
OM: identiteit verdachte doden Lisa nog niet 100 procent zeker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft nog niet met "100 procent zekerheid vastgesteld" wie de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa is en waar hij vandaan komt. De 22-jarige man heeft een verklaring afgelegd, maar het OM kan deze niet verifiëren, omdat hij geen papieren heeft. Justitie heeft informatie gevraagd aan verscheidene landen, onder meer aan Nigeria.

3 uur geleden
Verdachte doden Lisa blijft langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige man die wordt verdacht van het doden van de 17-jarige Lisa vorige maand en een verkrachting zit zeker negentig dagen langer vast. Dit meldt de rechtbank in Amsterdam.

3 uur geleden
Dolle Mina's overwegen aangifte na seksuele intimidatie bij actie

AMSTERDAM (ANP) - Bij meerdere acties in de nacht van zaterdag op zondag op verschillende plekken in het land om aandacht te vragen voor onveiligheid van vrouwen, zijn meldingen binnengekomen van seksuele intimidatie. Eerder leek het vooral in Maastricht mis te zijn gegaan, maar dat beeld is niet compleet, meldt woordvoerder Nynke van Zwol van de landelijke en Amsterdamse tak van de Dolle Mina's. De actiegroep overweegt aangifte te doen. Van Zwol meldt dat meerdere individuele deelnemers al aangifte gaan doen.

5 uur geleden
OM: broer S10 sprong mogelijk van balkon om te ontsnappen

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie houdt er rekening mee dat de broer van S10 "geen andere uitweg zag" dan van het balkon te springen toen hij op 16 april in een woning in Amsterdam werd vastgehouden. Dat bleek maandag tijdens een eerste inleidende zitting tegen verdachte Jermandino S. in de rechtbank in Haarlem. S. wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van de 24-jarige tweelingbroer van de zangeres. Hij overleed aan de gevolgen van de val.

6 uur geleden
Luchtalarm verlengd met lawaaiorkest tegen Israëlbeleid kabinet

DEN HAAG (ANP) - Mensen zijn iets voor 12.00 uur gestopt met hun bezigheden om mee te doen aan de actie #wijwerkenhiernietaanmee. Deelnemers op verschillende plekken in het land gingen de straat op en verlengden het maandelijkse luchtalarm met vijf minuten door op potten en pannen te slaan. Met de actie wil de organisatie de regering aansporen om meer te doen om "het genocidale geweld tegen de Palestijnen te stoppen".

6 uur geleden