Mbappé ziet het als 'een eer' om op EK tegen Ronaldo uit te komen
HAMBURG (ANP/AFP) - Kylian Mbappé vindt het "een eer" om vrijdag op het EK voetbal tegen zijn jeugdheld Cristiano Ronaldo te spelen. Frankrijk en Portugal staan dan in Hamburg tegenover elkaar in de kwartfinales.
De Franse aanvoerder Mbappé had als kind foto's van Ronaldo in zijn slaapkamer hangen. Toen Ronaldo nog bij Real Madrid speelde, werd Mbappé als toptalent op het trainingsveld van de Spaanse club aan hem voorgesteld. Tot een overgang kwam het toen nog niet.
"Ik heb hem in de loop der tijd leren kennen. We hebben nog steeds contact. Hij probeert nog steeds mijn carrière te volgen", zei Mbappé tijdens een persmoment. "Hij blijft een legende van het spel, maar we hopen morgen te winnen en een stap dichter bij de finale te komen."
De 25-jarige Mbappé tekende begin juni voor vijf seizoenen bij Real Madrid. Hij kwam transfervrij over van Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
8 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
15 uur geleden