Mbappé ziet het als 'een eer' om op EK tegen Ronaldo uit te komen
HAMBURG (ANP/AFP) - Kylian Mbappé vindt het "een eer" om vrijdag op het EK voetbal tegen zijn jeugdheld Cristiano Ronaldo te spelen. Frankrijk en Portugal staan dan in Hamburg tegenover elkaar in de kwartfinales.
De Franse aanvoerder Mbappé had als kind foto's van Ronaldo in zijn slaapkamer hangen. Toen Ronaldo nog bij Real Madrid speelde, werd Mbappé als toptalent op het trainingsveld van de Spaanse club aan hem voorgesteld. Tot een overgang kwam het toen nog niet.
"Ik heb hem in de loop der tijd leren kennen. We hebben nog steeds contact. Hij probeert nog steeds mijn carrière te volgen", zei Mbappé tijdens een persmoment. "Hij blijft een legende van het spel, maar we hopen morgen te winnen en een stap dichter bij de finale te komen."
De 25-jarige Mbappé tekende begin juni voor vijf seizoenen bij Real Madrid. Hij kwam transfervrij over van Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
16 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 dag geleden