Mbappé voetballer met hoogste transferwaarde, De Jong zevende
NEUCHÂTEL (ANP) - Kylian Mbappé is met een geschatte transferwaarde van 205,6 miljoen euro de waardevolste voetballer van dit moment. Onderzoeksbureau CIES, gespecialiseerd in cijfers en statistieken op voetbalgebied, heeft de Franse aanvaller van Paris Saint-Germain na diens contractverlenging bovenaan de lijst gezet. Mbappé (23) verlengde onlangs zijn aflopende contract in Parijs met drie jaar.
Frenkie de Jong is de nummer 7 op de lijst van CIES, met een geschatte transferwaarde van 112,5 miljoen euro. Het contract van de 25-jarige middenvelder bij FC Barcelona loopt door tot de zomer van 2026. De Jong wordt wel in verband gebracht met een vertrek bij Barcelona. De Spaanse club moet vanwege de penibele financiële situatie eerst spelers verkopen voordat nieuwelingen kunnen worden aangetrokken en de Oranje-international behoort tot de spelers met de hoogste transferwaarde in de selectie. Volgens CIES is alleen Pedri duurder bij Barcelona (135,1 miljoen euro). De Jong wordt nadrukkelijk gelinkt aan Manchester United, waar Erik ten Hag de nieuwe trainer is.
Achter Mbappé staat de Braziliaanse aanvaller Vinícius Júnior van Champions League-winnaar Real Madrid tweede op de lijst, met een geschatte waarde van 185,3 miljoen. Erling Haaland, de nieuwe Noorse spits van Manchester City, is 152,6 miljoen euro waard volgens het onderzoeksbureau. Rúben Dias heeft als enige verdediger de top 10 gehaald. De Portugees van City zou een waarde van 109,6 miljoen euro vertegenwoordigen.
Volgens CIES is de Braziliaanse vleugelspits Antony van Ajax de waardevolste speler in de Eredivisie, met een transferwaarde van 51,2 miljoen euro. De 22-jarige international ligt tot medio 2025 vast in Amsterdam. Op dit moment is Neymar de duurste voetballer ooit. Paris Saint-Germain betaalde in 2017 maar liefst 222 miljoen euro aan Barcelona voor de Braziliaan. Voor Mbappé legde de Franse club in totaal 180 miljoen euro neer.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
21 uur geleden