Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé voetballer met hoogste transferwaarde, De Jong zevende

Mbappé voetballer met hoogste transferwaarde, De Jong zevende

NEUCHÂTEL (ANP) - Kylian Mbappé is met een geschatte transferwaarde van 205,6 miljoen euro de waardevolste voetballer van dit moment. Onderzoeksbureau CIES, gespecialiseerd in cijfers en statistieken op voetbalgebied, heeft de Franse aanvaller van Paris Saint-Germain na diens contractverlenging bovenaan de lijst gezet. Mbappé (23) verlengde onlangs zijn aflopende contract in Parijs met drie jaar.

Frenkie de Jong is de nummer 7 op de lijst van CIES, met een geschatte transferwaarde van 112,5 miljoen euro. Het contract van de 25-jarige middenvelder bij FC Barcelona loopt door tot de zomer van 2026. De Jong wordt wel in verband gebracht met een vertrek bij Barcelona. De Spaanse club moet vanwege de penibele financiële situatie eerst spelers verkopen voordat nieuwelingen kunnen worden aangetrokken en de Oranje-international behoort tot de spelers met de hoogste transferwaarde in de selectie. Volgens CIES is alleen Pedri duurder bij Barcelona (135,1 miljoen euro). De Jong wordt nadrukkelijk gelinkt aan Manchester United, waar Erik ten Hag de nieuwe trainer is.

Achter Mbappé staat de Braziliaanse aanvaller Vinícius Júnior van Champions League-winnaar Real Madrid tweede op de lijst, met een geschatte waarde van 185,3 miljoen. Erling Haaland, de nieuwe Noorse spits van Manchester City, is 152,6 miljoen euro waard volgens het onderzoeksbureau. Rúben Dias heeft als enige verdediger de top 10 gehaald. De Portugees van City zou een waarde van 109,6 miljoen euro vertegenwoordigen.

Volgens CIES is de Braziliaanse vleugelspits Antony van Ajax de waardevolste speler in de Eredivisie, met een transferwaarde van 51,2 miljoen euro. De 22-jarige international ligt tot medio 2025 vast in Amsterdam. Op dit moment is Neymar de duurste voetballer ooit. Paris Saint-Germain betaalde in 2017 maar liefst 222 miljoen euro aan Barcelona voor de Braziliaan. Voor Mbappé legde de Franse club in totaal 180 miljoen euro neer.

Meer uit Voetbal

PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

2 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

2 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

2 uur geleden
Coach Slot verliest met Liverpool van Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.

2 uur geleden
Brugts met FC Barcelona in finale van Champions League

BARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.

2 uur geleden
Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

5 uur geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

5 uur geleden