Mbappé voetballer met hoogste transferwaarde, De Jong zevende
NEUCHÂTEL (ANP) - Kylian Mbappé is met een geschatte transferwaarde van 205,6 miljoen euro de waardevolste voetballer van dit moment. Onderzoeksbureau CIES, gespecialiseerd in cijfers en statistieken op voetbalgebied, heeft de Franse aanvaller van Paris Saint-Germain na diens contractverlenging bovenaan de lijst gezet. Mbappé (23) verlengde onlangs zijn aflopende contract in Parijs met drie jaar.
Frenkie de Jong is de nummer 7 op de lijst van CIES, met een geschatte transferwaarde van 112,5 miljoen euro. Het contract van de 25-jarige middenvelder bij FC Barcelona loopt door tot de zomer van 2026. De Jong wordt wel in verband gebracht met een vertrek bij Barcelona. De Spaanse club moet vanwege de penibele financiële situatie eerst spelers verkopen voordat nieuwelingen kunnen worden aangetrokken en de Oranje-international behoort tot de spelers met de hoogste transferwaarde in de selectie. Volgens CIES is alleen Pedri duurder bij Barcelona (135,1 miljoen euro). De Jong wordt nadrukkelijk gelinkt aan Manchester United, waar Erik ten Hag de nieuwe trainer is.
Achter Mbappé staat de Braziliaanse aanvaller Vinícius Júnior van Champions League-winnaar Real Madrid tweede op de lijst, met een geschatte waarde van 185,3 miljoen. Erling Haaland, de nieuwe Noorse spits van Manchester City, is 152,6 miljoen euro waard volgens het onderzoeksbureau. Rúben Dias heeft als enige verdediger de top 10 gehaald. De Portugees van City zou een waarde van 109,6 miljoen euro vertegenwoordigen.
Volgens CIES is de Braziliaanse vleugelspits Antony van Ajax de waardevolste speler in de Eredivisie, met een transferwaarde van 51,2 miljoen euro. De 22-jarige international ligt tot medio 2025 vast in Amsterdam. Op dit moment is Neymar de duurste voetballer ooit. Paris Saint-Germain betaalde in 2017 maar liefst 222 miljoen euro aan Barcelona voor de Braziliaan. Voor Mbappé legde de Franse club in totaal 180 miljoen euro neer.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
15 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
17 uur geleden