Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé vindt stemmen in de tweede ronde verkiezingen 'urgent'

Mbappé vindt stemmen in de tweede ronde verkiezingen 'urgent'

HAMBURG (ANP/AFP) - De Franse voetballer Kylian Mbappé stelt dat het "echt urgent" is in de tweede ronde van de Franse parlementsverkiezingen om te gaan stemmen. Hij omschrijft de uitslag van de eerste ronde van afgelopen zondag, waarbij Rassemblement National (RN) de populairste partij bleek, als "catastrofaal".

"Ik denk dat we nu meer dan ooit de deur uit moeten om te stemmen. We kunnen ons land niet in handen van deze mensen laten", zei Mbappé op een persconferentie in Hamburg, in aanloop naar de kwartfinale tussen Frankrijk en Portugal vrijdag op het EK-voetbal. "Het is echt urgent. We hebben de resultaten gezien. Ze zijn catastrofaal."

De uiterst rechtse partij van Marine Le Pen kreeg de meeste stemmen en dit lijkt bij de stembusgang van komende zondag opnieuw te gebeuren. Hoeveel zetels de partij krijgt, is afhankelijk van het aantal overwinningen in de kiesdistricten.

Het is niet de eerste keer dat Mbappé zich uitspreekt over de Franse politiek. De aanvoerder van het Franse team sprak zich voor de eerste ronde uit tegen extremisme en riep jongeren op naar de stemlokalen te gaan, zonder RN bij naam te noemen. Ook andere Franse voetballers hebben zich op het EK uitgesproken tegen uiterst rechts.

Meer uit Buitenland

Neergeschoten Colombiaanse presidentskandidaat geopereerd

BOGOTA (ANP/AFP) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe die werd neergeschoten in Bogota is geopereerd. De operatie is geslaagd, maar de komende uren zullen essentieel zijn voor zijn herstel, meldde burgemeester Carlos Fernando Galán.

36 minuten geleden
Politie Los Angeles verricht arrestaties, dreigt met meer

LOS ANGELES (ANP) - De politie van Los Angeles heeft arrestaties verricht bij het protest in de stad tegen de immigratiediensten. De politie waarschuwt dat de bijeenkomst verboden is en dat mensen moeten vertrekken. President Donald Trump heeft ook militairen van de Nationale Garde naar het gebied gestuurd, gedreigd wordt met zwaardere eenheden.

3 uur geleden
Italiaanse stembureaus geopend voor referendum over burgerschap

ROME (ANP/RTR) - Italië gaat naar de stembus in een tweedaags referendum over burgerschap en de arbeidsmarkt. Het referendum was een initiatief van de vakbonden en de oppositie en wordt gezien als een manier om de rechtse regering van Giorgia Meloni onder druk te zetten. Het kabinet probeerde te voorkomen dat het referendum voldoende steun zou krijgen om bindend te worden verklaard.

3 uur geleden
Trump zet Nationale Garde in om protesten Los Angeles te stoppen

LOS ANGELES (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zet zaterdagavond tweeduizend soldaten van de Nationale Garde in om de protesten in Los Angeles de kop in te drukken, heeft een woordvoerder van het Witte Huis bekendgemaakt. Eerder opperde Tom Homan, binnen de regering-Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, die maatregel al.

6 uur geleden
Trump: federale regering zal ingrijpen als protesten LA aanhouden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat als de protesten tegen de arrestaties van immigranten in Los Angeles aanhouden de federale regering zal ingrijpen. Eerder zei Tom Homan, binnen de regering van Trump verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten, al dat hij soldaten van de Nationale Garde wil inzetten.

7 uur geleden
Presidentskandidaat Colombia gewond na aanslag

BOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.

8 uur geleden
Opnieuw protesten in Los Angeles om aanhoudingen immigranten

LOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.

9 uur geleden