Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé vindt stemmen in de tweede ronde verkiezingen 'urgent'

Mbappé vindt stemmen in de tweede ronde verkiezingen 'urgent'

HAMBURG (ANP/AFP) - De Franse voetballer Kylian Mbappé stelt dat het "echt urgent" is in de tweede ronde van de Franse parlementsverkiezingen om te gaan stemmen. Hij omschrijft de uitslag van de eerste ronde van afgelopen zondag, waarbij Rassemblement National (RN) de populairste partij bleek, als "catastrofaal".

"Ik denk dat we nu meer dan ooit de deur uit moeten om te stemmen. We kunnen ons land niet in handen van deze mensen laten", zei Mbappé op een persconferentie in Hamburg, in aanloop naar de kwartfinale tussen Frankrijk en Portugal vrijdag op het EK-voetbal. "Het is echt urgent. We hebben de resultaten gezien. Ze zijn catastrofaal."

De uiterst rechtse partij van Marine Le Pen kreeg de meeste stemmen en dit lijkt bij de stembusgang van komende zondag opnieuw te gebeuren. Hoeveel zetels de partij krijgt, is afhankelijk van het aantal overwinningen in de kiesdistricten.

Het is niet de eerste keer dat Mbappé zich uitspreekt over de Franse politiek. De aanvoerder van het Franse team sprak zich voor de eerste ronde uit tegen extremisme en riep jongeren op naar de stemlokalen te gaan, zonder RN bij naam te noemen. Ook andere Franse voetballers hebben zich op het EK uitgesproken tegen uiterst rechts.

Meer uit Buitenland

VRT: organisatie Tomorrowland bouwt nieuw hoofdpodium

BOOM (ANP) - De organisatie van het Belgische festival Tomorrowland is bezig om een nieuw hoofdpodium te bouwen, nadat het oorspronkelijke podium woensdag werd verwoest door een brand. Dat meldt de VRT op basis van een e-mail aan de artiesten die vrijdag op de line-up van het dancefestival staan.

45 minuten geleden
Relatie Polen met Hongarije naar dieptepunt

WARSCHAU (ANP/AFP) - Polen heeft zijn ambassadeur in Hongarije permanent teruggetrokken omdat de Hongaren asiel hebben verleend aan een voormalige Poolse onderminister die wordt beschuldigd van corruptie. De regering in Warschau spreekt over een vijandige daad. De omstreden politicus Marcin Romanowski zou overheidsgeld hebben verduisterd.

1 uur geleden
Paus 'diep bedroefd' over aanval op katholieke kerk in Gaza

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV is "diep bedroefd" over de doden en gewonden die zijn gevallen bij de enige katholieke kerk in Gaza. De kerkvorst heeft een telegram uitgegeven via de tweede man binnen de kerk, staatssecretaris Pietro Parolin.

1 uur geleden
Joelia Svyrydenko benoemd tot nieuwe premier Oekraïne

KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft de benoeming van Joelia Svyrydenko als nieuwe premier goedgekeurd, melden Oekraïense media. Ze is daardoor nu officieel de opvolger van Denys Sjmyhal.

4 uur geleden
Burgemeester: Tomorrowland annuleren is laatste wat we willen

BOOM (ANP) - Het festival Tomorrowland volledig annuleren is "het laatste wat we willen doen", zei de burgemeester van Rumst, Jurgen Callaerts, tegen de VRT. Donderdagmiddag is er overleg met de lokale autoriteiten over hoe het festival verder moet, nadat het hoofdpodium woensdag volledig was afgebrand.

4 uur geleden
Katholieke kerk in Gaza-Stad getroffen door Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De enige katholieke kerk van Gaza is aangevallen. Het Italiaanse persbureau ANSA meldt dat daarbij twee doden en zes zwaargewonden zijn gevallen. Onder de gewonden zou ook Gabriel Romanelli zijn, priester van de kerk. De Italiaanse premier Giorgia Meloni spreekt van een Israëlische aanval. Zij noemt dat "onaanvaardbaar".

4 uur geleden
Libanese militant Abdallah na 40 jaar vrij uit Franse cel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Libanese pro-Palestijnse opstandeling Georges Ibrahim Abdallah moet van de Franse rechter voorwaardelijk worden vrijgelaten. Hij zit al veertig jaar vast voor de moord op Israëlische en Amerikaanse diplomaten in Parijs in 1984. Abdallah, die in 1987 werd veroordeeld, komt op 25 juli vrij. Hij moet wel Frankrijk verlaten en mag ook nooit meer terugkeren.

5 uur geleden