Mbappé redt punt voor Frankrijk tegen Oostenrijk
WENEN (ANP) - Wereldkampioen Frankrijk heeft ook zijn derde wedstrijd in de Nations League niet kunnen winnen. Sterspeler Kylian Mbappé redde in Wenen een punt voor de ploeg van bondscoach Didier Deschamps. Frankrijk, titelhouder van de Nations League, was het toernooi vorige week begonnen met een thuisnederlaag tegen Denemarken en speelde daarna gelijk tegen Kroatië.
Frankrijk begon met Antoine Griezmann en Karim Benzema in de aanval en met Mbappé op de bank. Veel kansen creëerden de Fransen niet. Aan de andere kant was een aanval in de 37e minuut wel succesvol. Na een slim passje van Marko Arnautovic zette Konrad Laimer goed voor en tikte Andreas Weimann binnen.
Na ruim een uur bracht Deschamps Mbappé voor Griezmann. Weggestuurd door Christopher Nkunku was de snelle aanvaller in de 83e minuut niet te houden door de Oostenrijkse defensie, waar Feyenoorder Gernot Trauner een basisplaats had. Mbappé schoot hard de gelijkmaker binnen. Hij leek Frankrijk ook nog de winst te gaan bezorgen, maar zijn schot na een snelle aanval belandde via de doelman op de lat.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
6 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
9 uur geleden