Mbappé met negen WK-doelpunten op gelijke hoogte met Messi
DOHA (ANP) - Kylian Mbappé heeft een flinke sprong gemaakt op de ranglijst van WK-topscorers aller tijden. De 23-jarige Franse aanvaller was in de achtste finale tegen Polen (3-1) twee keer trefzeker.
Mbappé scoorde in de groepsduels in Qatar al drie keer en bij het vorige WK, in 2018 in Rusland, in totaal vier keer.
Met negen WK-doelpunten is Mbappé nu gedeeld veertiende. Lionel Messi, die bezig is aan zijn vijfde WK en in Qatar tot dusverre drie keer scoorde, staat ook op negen doelpunten. Mbappé is nu onder anderen Diego Armando Maradona en Cristiano Ronaldo, met allebei acht treffers, voorbij.
Johnny Rep is met zeven doelpunten de hoogstgeklasseerde Nederlander op de lijst, die wordt aangevoerd door de Duitser Miroslav Klose. Hij scoorde zestien keer op de mondiale titelstrijd. De Braziliaan Ronaldo is tweede met vijftien doelpunten.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
4 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
7 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
7 uur geleden