Mbappé krijgt geen stress van favorietenrol Frankrijk op EK
PADERBORN (ANP/DPA) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé heeft geen enkel probleem met de favorietenrol van zijn land op het EK voetbal. "We gaan ons ook niet verstoppen. We zijn een van de teams die het toernooi kunnen winnen", zei hij vanuit het trainingskamp in het Duitse Paderborn.
Frankrijk begint de titelstrijd maandag in Düsseldorf met een duel met Oostenrijk en treft in de groepsfase ook nog het Nederlands elftal en Polen. De Fransen verloren in 2016 de EK-finale van Portugal, wonnen het WK van 2018 en gingen in de WK-eindstrijd van 2022 onderuit tegen Argentinië.
"Favoriet zijn is goed, maar winnen nog beter", gaf een lachende Mbappé aan. "Onze favorietenstatus is er één die op papier staat. Voetbal is geen papier." De aanvaller miste in aanloop naar maandag enkele trainingen door fysieke klachten, maar lijkt op tijd fit voor de wedstrijd tegen Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
12 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
17 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
18 uur geleden