Mbappé is nieuwe aanvoerder Franse voetbalelftal
PARIJS (ANP/AFP) - Bondscoach Didier Deschamps heeft Kylian Mbappé benoemd tot aanvoerder van de Franse nationale ploeg. De aanvaller van Paris Saint-Germain neemt die rol over van doelman Hugo Lloris, die na het WK in Qatar is gestopt bij de nationale ploeg.
De Franse voetbalbond bevestigde het bericht dat al eerder in Franse media stond.
De 24-jarige Mbappé, die 36 keer scoorde in 66 interlands, aanvaardde het aanvoerderschap na een gesprek met Deschamps. Antoine Griezmann is gepromoveerd tot vice-aanvoerder in de plaats van Raphaël Varane, die na het WK ook afscheid nam van 'Les Bleus'.
Bindend element
"Kylian voldoet aan alle eisen om deze verantwoordelijkheid te dragen. Zowel op het veld als daarbuiten in de groep, door een bindend element te zijn", citeerde de Franse tv-zender TF1 Deschamps in een interview dat nog wordt uitgezonden.
Frankrijk, dat op het WK de finale verloor van Argentinië, is komende vrijdag de eerste tegenstander van het Nederlands elftal in de kwalificatiereeks voor het EK.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
21 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
6 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
7 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.
7 uur geleden