Mbappé helpt titelverdediger Frankrijk naar achtste finales
DOHA (ANP) - Frankrijk heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal als eerste land geplaatst voor de achtste finales. De titelverdediger versloeg Denemarken met minimaal verschil: 2-1. Sterspeler Kylian Mbappé maakte beide doelpunten, waarvan de tweede in de 86e minuut. Mbappé deelt met drie treffers nu de eerste positie op de WK-topscorerslijst met de Ecuadoraan Enner Valencia.
Frankrijk was de groepsfase gestart met een zege van 4-1 op Australië en is met 6 punten zeker van een plek bij de eerste twee landen in de poule. Australië, dat eerder op de dag met 1-0 van Tunesië won, heeft 3 punten. Denemarken en Tunesië staan allebei op 1 punt. Australië speelt woensdag in de laatste speelronde tegen Denemarken.
Frankrijk zag in aanloop naar het WK de ene na de andere speler wegvallen. De tweevoudig wereldkampioen heeft desondanks nog altijd een elftal dat een belangrijke titelkandidaat is. Mbappé miste in de eerste helft nog een goede kans, maar na rust was het wel raak. Na een combinatie met Theo Hernandez schoot de snelle aanvaller de bal na een uur spelen via verdediger Andreas Christensen achter keeper Kasper Schmeichel: 1-0.
Denemarken kwam uit een dood spelmoment snel langszij. Christensen stond in de 68e minuut, bij een hoekschop, op de juiste plaats om de bal binnen te werken. Pierre-Emile Højbjerg en Martin Braithwaite lieten daarna twee grote kansen voor Denemarken liggen, waarna Mbappé op aangeven van Antoine Griezmann de bal kort voor tijd bij de tweede paal in het doel werkte.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
49 seconden geledenTORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - President Donald Trump heeft de Amerikaanse voetballers telefonisch succes gewenst voorafgaand aan hun openingswedstrijd op het WK tegen Paraguay. Trump is zelf niet aanwezig bij de wedstrijd in Los Angeles, maar in een op sociale media gedeelde video meldde Team USA dat de president belde om zijn steun uit te spreken aan de ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Erwin van de Looi een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 54-jarige coach is de opvolger van Rick Kruys, die de club afgelopen seizoen niet voor degradatie kon behoeden. Van de Looi tekent in Volendam een contract voor twee seizoenen, tot medio 2028.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
6 uur geleden