Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé helpt titelverdediger Frankrijk naar achtste finales

Mbappé helpt titelverdediger Frankrijk naar achtste finales

DOHA (ANP) - Frankrijk heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal als eerste land geplaatst voor de achtste finales. De titelverdediger versloeg Denemarken met minimaal verschil: 2-1. Sterspeler Kylian Mbappé maakte beide doelpunten, waarvan de tweede in de 86e minuut. Mbappé deelt met drie treffers nu de eerste positie op de WK-topscorerslijst met de Ecuadoraan Enner Valencia.

Frankrijk was de groepsfase gestart met een zege van 4-1 op Australië en is met 6 punten zeker van een plek bij de eerste twee landen in de poule. Australië, dat eerder op de dag met 1-0 van Tunesië won, heeft 3 punten. Denemarken en Tunesië staan allebei op 1 punt. Australië speelt woensdag in de laatste speelronde tegen Denemarken.

Frankrijk zag in aanloop naar het WK de ene na de andere speler wegvallen. De tweevoudig wereldkampioen heeft desondanks nog altijd een elftal dat een belangrijke titelkandidaat is. Mbappé miste in de eerste helft nog een goede kans, maar na rust was het wel raak. Na een combinatie met Theo Hernandez schoot de snelle aanvaller de bal na een uur spelen via verdediger Andreas Christensen achter keeper Kasper Schmeichel: 1-0.

Denemarken kwam uit een dood spelmoment snel langszij. Christensen stond in de 68e minuut, bij een hoekschop, op de juiste plaats om de bal binnen te werken. Pierre-Emile Højbjerg en Martin Braithwaite lieten daarna twee grote kansen voor Denemarken liggen, waarna Mbappé op aangeven van Antoine Griezmann de bal kort voor tijd bij de tweede paal in het doel werkte.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

2 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

2 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

5 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

5 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

9 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

11 uur geleden