Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé helpt titelverdediger Frankrijk naar achtste finales

Mbappé helpt titelverdediger Frankrijk naar achtste finales

DOHA (ANP) - Frankrijk heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal als eerste land geplaatst voor de achtste finales. De titelverdediger versloeg Denemarken met minimaal verschil: 2-1. Sterspeler Kylian Mbappé maakte beide doelpunten, waarvan de tweede in de 86e minuut. Mbappé deelt met drie treffers nu de eerste positie op de WK-topscorerslijst met de Ecuadoraan Enner Valencia.

Frankrijk was de groepsfase gestart met een zege van 4-1 op Australië en is met 6 punten zeker van een plek bij de eerste twee landen in de poule. Australië, dat eerder op de dag met 1-0 van Tunesië won, heeft 3 punten. Denemarken en Tunesië staan allebei op 1 punt. Australië speelt woensdag in de laatste speelronde tegen Denemarken.

Frankrijk zag in aanloop naar het WK de ene na de andere speler wegvallen. De tweevoudig wereldkampioen heeft desondanks nog altijd een elftal dat een belangrijke titelkandidaat is. Mbappé miste in de eerste helft nog een goede kans, maar na rust was het wel raak. Na een combinatie met Theo Hernandez schoot de snelle aanvaller de bal na een uur spelen via verdediger Andreas Christensen achter keeper Kasper Schmeichel: 1-0.

Denemarken kwam uit een dood spelmoment snel langszij. Christensen stond in de 68e minuut, bij een hoekschop, op de juiste plaats om de bal binnen te werken. Pierre-Emile Højbjerg en Martin Braithwaite lieten daarna twee grote kansen voor Denemarken liggen, waarna Mbappé op aangeven van Antoine Griezmann de bal kort voor tijd bij de tweede paal in het doel werkte.

Meer uit Voetbal

Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

3 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

3 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

5 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

5 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

6 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

6 uur geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

7 uur geleden