Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé helpt titelverdediger Frankrijk naar achtste finales

Mbappé helpt titelverdediger Frankrijk naar achtste finales

DOHA (ANP) - Frankrijk heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal als eerste land geplaatst voor de achtste finales. De titelverdediger versloeg Denemarken met minimaal verschil: 2-1. Sterspeler Kylian Mbappé maakte beide doelpunten, waarvan de tweede in de 86e minuut. Mbappé deelt met drie treffers nu de eerste positie op de WK-topscorerslijst met de Ecuadoraan Enner Valencia.

Frankrijk was de groepsfase gestart met een zege van 4-1 op Australië en is met 6 punten zeker van een plek bij de eerste twee landen in de poule. Australië, dat eerder op de dag met 1-0 van Tunesië won, heeft 3 punten. Denemarken en Tunesië staan allebei op 1 punt. Australië speelt woensdag in de laatste speelronde tegen Denemarken.

Frankrijk zag in aanloop naar het WK de ene na de andere speler wegvallen. De tweevoudig wereldkampioen heeft desondanks nog altijd een elftal dat een belangrijke titelkandidaat is. Mbappé miste in de eerste helft nog een goede kans, maar na rust was het wel raak. Na een combinatie met Theo Hernandez schoot de snelle aanvaller de bal na een uur spelen via verdediger Andreas Christensen achter keeper Kasper Schmeichel: 1-0.

Denemarken kwam uit een dood spelmoment snel langszij. Christensen stond in de 68e minuut, bij een hoekschop, op de juiste plaats om de bal binnen te werken. Pierre-Emile Højbjerg en Martin Braithwaite lieten daarna twee grote kansen voor Denemarken liggen, waarna Mbappé op aangeven van Antoine Griezmann de bal kort voor tijd bij de tweede paal in het doel werkte.

Meer uit Voetbal

Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

1 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

1 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

2 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

3 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

4 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

6 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

7 uur geleden