Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé helpt Paris Saint-Germain ook aan succes in München

Mbappé helpt Paris Saint-Germain ook aan succes in München

MÜNCHEN (ANP) - Kylian Mbappé heeft Paris-Saint Germain aan een uitzege op Bayern München (2-3) geholpen. De 22-jarige aanvaller scoorde twee keer in Beieren, waar het tijdens een aantrekkelijke wedstrijd maar bleef sneeuwen. Beide finalisten van vorig seizoen ontmoeten elkaar dinsdag in Parijs voor een beslissend duel om een plaats in de halve eindstrijd van de Champions League.

Mbappé had in de uitwedstrijd van de achtste finales tegen Barcelona met drie treffers ook al een groot aandeel in een spectaculaire zege (1-4). Paris Saint-Germain, dat afgelopen seizoen de finale tegen Bayern verloor (1-0), opende ongekend effectief in München. De kampioen van Frankrijk kwam in het eerste half uur tot drie doelpogingen en steeds was het raak. Kylian Mbappé opende al na 3 minuten de score, na een zeldzame fout van doelman Manuel Neuer. Julian Draxler leek die voorsprong te verdubbelen, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat Mbappé net buitenspel stond. Marquinhos tekende in de 28e minuut alsnog voor 2-0.

Bij Bayern München liet het gemis van de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski zich voelen. De thuisploeg creëerde over de hele wedstrijd veel meer mogelijkheden dan de bezoekers, maar Thomas Müller, Leon Goretzka en Benjamin Pavard wisten doelman Keylor Navas niet te passeren. De keeper uit Costa Rica had in de slotfase van de eerste helft geen antwoord op een kopbal van Eric Maxim Choupo-Moting, de vervanger van de gekwetste Lewandowski.

Mitchel Bakker mocht na rust invallen bij PSG. De linksback uit Nederland zag Neymar bijna de 1-3 maken. Maar Bayern bleef maar aanvallen, met de 2-2 van Müller als gevolg. PSG wankelde maar werd overeind geholpen door Mbappé, die in de 68e minuut na weer een counter fraai toesloeg. Een kansloze doelman Neuer keek slechts naar het schot van de Franse ster. Het had er even van weg dat hij zelfs applaudisseerde. Choupo-Moting en Müller misten nog grote kansen op 3-3.

Meer uit Voetbal

Oranje werkt met complete groep toe naar duel met Marokko

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is met een complete selectie de voorbereiding begonnen op de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap. Een dag na de zege van 3-1 op Tunesië verscheen bondscoach Ronald Koeman vrijdag met al zijn 26 spelers op het veld van KC Current in Kansas City.

43 minuten geleden
KNVB mag amateurcompetities op zaterdag en zondag samenvoegen

UTRECHT (ANP) - De KNVB mag vanaf het komende seizoen ook de competities van de op zaterdag en op zondag voetballende teams in de tweede en derde klasse samenvoegen. Dat probeerden acht op zondag spelende clubs nog voor de start te voorkomen via een voorzieningenrechter, maar die wijst hun bezwaren van de hand.

1 uur geleden
Sparta neemt aanvaller Nieuwenhuijs definitief over van NEC

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Luc Nieuwenhuijs definitief overgenomen van NEC. De Rotterdammers huurden de 19-jarige aanvaller het afgelopen halfjaar al van de club uit Nijmegen. Nieuwenhuijs heeft bij Sparta een contract tot medio 2028 getekend, met een optie voor een extra jaar.

1 uur geleden
Oranjebus bij WK voor rit van 1800 kilometer op weg naar Mexico

KANSAS CITY (ANP) - De bus die de Nederlandse supporters op het wereldkampioenschap voetbal voorgaat bij de zogenoemde 'fanwalk' op de dag van een wedstrijd van Oranje, is vrijdag vanuit de Verenigde Staten vertrokken naar Mexico. Het Nederlands elftal speelt daar in de nacht van maandag op dinsdag om 03.00 uur Nederlandse tijd in het Monterrey Stadium in Guadalupe tegen Marokko in de zestiende finales.

2 uur geleden
Frankrijk wil afwezige Deschamps trots maken in WK-duel met Noren

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.

6 uur geleden
Ajax haalt Marokkaanse vleugelverdediger Zahouani

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.

6 uur geleden
Club Hercules uit medeleven met nabestaanden 'held' Grotenbreg

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse amateurvoetbalclub USV Hercules bevestigt dat oud-speler Mats Grotenbreg (28) donderdag is overleden. Hij werd door een boot aangevaren toen hij aan het zwemmen was bij de Mookerplas in het noorden van Limburg. Hercules noemt Grotenbreg een held en wenst zijn nabestaanden "alle kracht dit verlies te dragen".

8 uur geleden