Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé helpt Paris Saint-Germain ook aan succes in München

Mbappé helpt Paris Saint-Germain ook aan succes in München

MÜNCHEN (ANP) - Kylian Mbappé heeft Paris-Saint Germain aan een uitzege op Bayern München (2-3) geholpen. De 22-jarige aanvaller scoorde twee keer in Beieren, waar het tijdens een aantrekkelijke wedstrijd maar bleef sneeuwen. Beide finalisten van vorig seizoen ontmoeten elkaar dinsdag in Parijs voor een beslissend duel om een plaats in de halve eindstrijd van de Champions League.

Mbappé had in de uitwedstrijd van de achtste finales tegen Barcelona met drie treffers ook al een groot aandeel in een spectaculaire zege (1-4). Paris Saint-Germain, dat afgelopen seizoen de finale tegen Bayern verloor (1-0), opende ongekend effectief in München. De kampioen van Frankrijk kwam in het eerste half uur tot drie doelpogingen en steeds was het raak. Kylian Mbappé opende al na 3 minuten de score, na een zeldzame fout van doelman Manuel Neuer. Julian Draxler leek die voorsprong te verdubbelen, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat Mbappé net buitenspel stond. Marquinhos tekende in de 28e minuut alsnog voor 2-0.

Bij Bayern München liet het gemis van de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski zich voelen. De thuisploeg creëerde over de hele wedstrijd veel meer mogelijkheden dan de bezoekers, maar Thomas Müller, Leon Goretzka en Benjamin Pavard wisten doelman Keylor Navas niet te passeren. De keeper uit Costa Rica had in de slotfase van de eerste helft geen antwoord op een kopbal van Eric Maxim Choupo-Moting, de vervanger van de gekwetste Lewandowski.

Mitchel Bakker mocht na rust invallen bij PSG. De linksback uit Nederland zag Neymar bijna de 1-3 maken. Maar Bayern bleef maar aanvallen, met de 2-2 van Müller als gevolg. PSG wankelde maar werd overeind geholpen door Mbappé, die in de 68e minuut na weer een counter fraai toesloeg. Een kansloze doelman Neuer keek slechts naar het schot van de Franse ster. Het had er even van weg dat hij zelfs applaudisseerde. Choupo-Moting en Müller misten nog grote kansen op 3-3.

Meer uit Voetbal

Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

58 minuten geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

2 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

3 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

6 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

18 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

21 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

21 uur geleden