Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mbappé helpt Paris Saint-Germain ook aan succes in München

Mbappé helpt Paris Saint-Germain ook aan succes in München

MÜNCHEN (ANP) - Kylian Mbappé heeft Paris-Saint Germain aan een uitzege op Bayern München (2-3) geholpen. De 22-jarige aanvaller scoorde twee keer in Beieren, waar het tijdens een aantrekkelijke wedstrijd maar bleef sneeuwen. Beide finalisten van vorig seizoen ontmoeten elkaar dinsdag in Parijs voor een beslissend duel om een plaats in de halve eindstrijd van de Champions League.

Mbappé had in de uitwedstrijd van de achtste finales tegen Barcelona met drie treffers ook al een groot aandeel in een spectaculaire zege (1-4). Paris Saint-Germain, dat afgelopen seizoen de finale tegen Bayern verloor (1-0), opende ongekend effectief in München. De kampioen van Frankrijk kwam in het eerste half uur tot drie doelpogingen en steeds was het raak. Kylian Mbappé opende al na 3 minuten de score, na een zeldzame fout van doelman Manuel Neuer. Julian Draxler leek die voorsprong te verdubbelen, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat Mbappé net buitenspel stond. Marquinhos tekende in de 28e minuut alsnog voor 2-0.

Bij Bayern München liet het gemis van de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski zich voelen. De thuisploeg creëerde over de hele wedstrijd veel meer mogelijkheden dan de bezoekers, maar Thomas Müller, Leon Goretzka en Benjamin Pavard wisten doelman Keylor Navas niet te passeren. De keeper uit Costa Rica had in de slotfase van de eerste helft geen antwoord op een kopbal van Eric Maxim Choupo-Moting, de vervanger van de gekwetste Lewandowski.

Mitchel Bakker mocht na rust invallen bij PSG. De linksback uit Nederland zag Neymar bijna de 1-3 maken. Maar Bayern bleef maar aanvallen, met de 2-2 van Müller als gevolg. PSG wankelde maar werd overeind geholpen door Mbappé, die in de 68e minuut na weer een counter fraai toesloeg. Een kansloze doelman Neuer keek slechts naar het schot van de Franse ster. Het had er even van weg dat hij zelfs applaudisseerde. Choupo-Moting en Müller misten nog grote kansen op 3-3.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

7 uur geleden
Laat eigen doelpunt voorkomt nog eerste Saudische titel Ronaldo

RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.

8 uur geleden
Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

14 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

14 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

16 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

21 uur geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

1 dag geleden