Mbappé helpt Paris Saint-Germain ook aan succes in München
MÜNCHEN (ANP) - Kylian Mbappé heeft Paris-Saint Germain aan een uitzege op Bayern München (2-3) geholpen. De 22-jarige aanvaller scoorde twee keer in Beieren, waar het tijdens een aantrekkelijke wedstrijd maar bleef sneeuwen. Beide finalisten van vorig seizoen ontmoeten elkaar dinsdag in Parijs voor een beslissend duel om een plaats in de halve eindstrijd van de Champions League.
Mbappé had in de uitwedstrijd van de achtste finales tegen Barcelona met drie treffers ook al een groot aandeel in een spectaculaire zege (1-4). Paris Saint-Germain, dat afgelopen seizoen de finale tegen Bayern verloor (1-0), opende ongekend effectief in München. De kampioen van Frankrijk kwam in het eerste half uur tot drie doelpogingen en steeds was het raak. Kylian Mbappé opende al na 3 minuten de score, na een zeldzame fout van doelman Manuel Neuer. Julian Draxler leek die voorsprong te verdubbelen, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat Mbappé net buitenspel stond. Marquinhos tekende in de 28e minuut alsnog voor 2-0.
Bij Bayern München liet het gemis van de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski zich voelen. De thuisploeg creëerde over de hele wedstrijd veel meer mogelijkheden dan de bezoekers, maar Thomas Müller, Leon Goretzka en Benjamin Pavard wisten doelman Keylor Navas niet te passeren. De keeper uit Costa Rica had in de slotfase van de eerste helft geen antwoord op een kopbal van Eric Maxim Choupo-Moting, de vervanger van de gekwetste Lewandowski.
Mitchel Bakker mocht na rust invallen bij PSG. De linksback uit Nederland zag Neymar bijna de 1-3 maken. Maar Bayern bleef maar aanvallen, met de 2-2 van Müller als gevolg. PSG wankelde maar werd overeind geholpen door Mbappé, die in de 68e minuut na weer een counter fraai toesloeg. Een kansloze doelman Neuer keek slechts naar het schot van de Franse ster. Het had er even van weg dat hij zelfs applaudisseerde. Choupo-Moting en Müller misten nog grote kansen op 3-3.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
4 uur geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.
8 uur geleden