Mbappé helpt Paris Saint-Germain ook aan succes in München
MÜNCHEN (ANP) - Kylian Mbappé heeft Paris-Saint Germain aan een uitzege op Bayern München (2-3) geholpen. De 22-jarige aanvaller scoorde twee keer in Beieren, waar het tijdens een aantrekkelijke wedstrijd maar bleef sneeuwen. Beide finalisten van vorig seizoen ontmoeten elkaar dinsdag in Parijs voor een beslissend duel om een plaats in de halve eindstrijd van de Champions League.
Mbappé had in de uitwedstrijd van de achtste finales tegen Barcelona met drie treffers ook al een groot aandeel in een spectaculaire zege (1-4). Paris Saint-Germain, dat afgelopen seizoen de finale tegen Bayern verloor (1-0), opende ongekend effectief in München. De kampioen van Frankrijk kwam in het eerste half uur tot drie doelpogingen en steeds was het raak. Kylian Mbappé opende al na 3 minuten de score, na een zeldzame fout van doelman Manuel Neuer. Julian Draxler leek die voorsprong te verdubbelen, maar zijn treffer werd afgekeurd omdat Mbappé net buitenspel stond. Marquinhos tekende in de 28e minuut alsnog voor 2-0.
Bij Bayern München liet het gemis van de geblesseerde topscorer Robert Lewandowski zich voelen. De thuisploeg creëerde over de hele wedstrijd veel meer mogelijkheden dan de bezoekers, maar Thomas Müller, Leon Goretzka en Benjamin Pavard wisten doelman Keylor Navas niet te passeren. De keeper uit Costa Rica had in de slotfase van de eerste helft geen antwoord op een kopbal van Eric Maxim Choupo-Moting, de vervanger van de gekwetste Lewandowski.
Mitchel Bakker mocht na rust invallen bij PSG. De linksback uit Nederland zag Neymar bijna de 1-3 maken. Maar Bayern bleef maar aanvallen, met de 2-2 van Müller als gevolg. PSG wankelde maar werd overeind geholpen door Mbappé, die in de 68e minuut na weer een counter fraai toesloeg. Een kansloze doelman Neuer keek slechts naar het schot van de Franse ster. Het had er even van weg dat hij zelfs applaudisseerde. Choupo-Moting en Müller misten nog grote kansen op 3-3.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
15 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden