Mbappé en Messi leiden Paris Saint-Germain ruim langs Marseille
MARSEILLE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft onder leiding van sterspelers Kylian Mbappé en Lionel Messi verder afstand genomen van concurrent Olympique Marseille. De titelhouder uit Parijs won met 3-0 in Marseille en heeft de voorsprong op nummer twee Olympique weer vergroot tot 8 punten.
PSG was eerder deze maand geklopt door Marseille in de Coupe de France en de Parijzenaars verloren daarna ook nog van AS Monaco in de competitie en van Bayern München in de Champions League.
Voor PSG, dat Neymar miste in Marseille, begon het duel bij de rivaal echter slecht. Presnel Kimpembe ging in de 13e minuut onderuit en lag lange tijd ogenschijnlijk bewegingsloos op het veld. De Fransman was nog niet zo lang weer terug van een blessure die hem ook weghield van het WK. Hij bewoog weer, maar moest met een brancard van het veld.
Mbappé opende in de 25e minuut de score voor de bezoekers. De spits liep goed de diepte in op een pass van Messi en rondde zonder aarzelen af. Vier minuten later stelde Mbappé Messi in staat om zijn 700e goal in clubverband te maken. Nog voor de rust hadden beide aanvallers kansen op nog een treffer.
In de tweede helft probeerde Marseille het wel via Alexis Sánchez en Sead Kolasinac, maar het aanvalsduo van PSG sloeg nog een keer genadeloos toe. In een snelle tegenaanval kreeg Mbappé de bal van Messi met een boogje en schoot in de verre rechterhoek de 3-0 binnen. Het was de 200e treffer voor Mbappé bij PSG, waarmee hij het record van Edinson Cavani evenaarde.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
45 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
46 minuten geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
4 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
6 uur geleden