Mbappé en Messi leiden Paris Saint-Germain ruim langs Marseille
MARSEILLE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft onder leiding van sterspelers Kylian Mbappé en Lionel Messi verder afstand genomen van concurrent Olympique Marseille. De titelhouder uit Parijs won met 3-0 in Marseille en heeft de voorsprong op nummer twee Olympique weer vergroot tot 8 punten.
PSG was eerder deze maand geklopt door Marseille in de Coupe de France en de Parijzenaars verloren daarna ook nog van AS Monaco in de competitie en van Bayern München in de Champions League.
Voor PSG, dat Neymar miste in Marseille, begon het duel bij de rivaal echter slecht. Presnel Kimpembe ging in de 13e minuut onderuit en lag lange tijd ogenschijnlijk bewegingsloos op het veld. De Fransman was nog niet zo lang weer terug van een blessure die hem ook weghield van het WK. Hij bewoog weer, maar moest met een brancard van het veld.
Mbappé opende in de 25e minuut de score voor de bezoekers. De spits liep goed de diepte in op een pass van Messi en rondde zonder aarzelen af. Vier minuten later stelde Mbappé Messi in staat om zijn 700e goal in clubverband te maken. Nog voor de rust hadden beide aanvallers kansen op nog een treffer.
In de tweede helft probeerde Marseille het wel via Alexis Sánchez en Sead Kolasinac, maar het aanvalsduo van PSG sloeg nog een keer genadeloos toe. In een snelle tegenaanval kreeg Mbappé de bal van Messi met een boogje en schoot in de verre rechterhoek de 3-0 binnen. Het was de 200e treffer voor Mbappé bij PSG, waarmee hij het record van Edinson Cavani evenaarde.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
19 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
5 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
19 uur geleden