Mbappé bezorgt PSG goede start in CL tegen Juventus
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is succesvol begonnen aan de groepsfase van de Champions League. De Franse kampioen, die het belangrijkste Europese clubtoernooi zo graag eens wil winnen, won de eerste wedstrijd in groep H met 2-1 van Juventus.
Kylian Mbappé speelde een hoofdrol bij PSG. De Franse steraanvaller, die deze zomer alsnog voor een langer verblijf bij de club koos, zette de thuisploeg al in de 6e minuut op voorsprong. Na een mooi wippertje van Neymar, over de verdediging van Juventus, schoot Mbappé de bal knap raak. Mbappé had de aanval met Neymar zelf opgezet. Lionel Messi had ook een basisplaats bij PSG.
Halverwege de eerste helft was het weer raak, weer via Mbappé. Ook die treffer was fraai. Mbappé combineerde vlug met middenvelder Achraf Hakimi en liet vervolgens doelman Mattia Perin kansloos. Juventus was voor rust een keer gevaarlijk met een kopbal van de Poolse aanvaller Arek Milik.
Benfica
Het elftal van trainer Massimiliano Allegri had in de beginfase van de tweede helft wel succes. Na een corner kopte Weston McKennie in de 54e minuut bij de tweede paal raak (2-1). Mbappé had tien minuten later voor een derde keer kunnen scoren, maar na een opnieuw vlotlopende aanval schoot hij de bal dit keer voorlangs. PSG liet na verder uit te lopen.
In dezelfde groep won Benfica van Maccabi Haifa: 2-0. Rafa Silva en Álex Grimaldo scoorden na rust voor het elftal van coach Roger Schmidt, die vorig seizoen nog bij PSV werkte. Oud-Ajacied David Neres deed tot de 64e minuut mee bij Benfica en werd toen gewisseld voor voormalig Feyenoorder Fredrik Aursnes.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
23 uur geleden