Mbappé bezorgt PSG goede start in CL tegen Juventus
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is succesvol begonnen aan de groepsfase van de Champions League. De Franse kampioen, die het belangrijkste Europese clubtoernooi zo graag eens wil winnen, won de eerste wedstrijd in groep H met 2-1 van Juventus.
Kylian Mbappé speelde een hoofdrol bij PSG. De Franse steraanvaller, die deze zomer alsnog voor een langer verblijf bij de club koos, zette de thuisploeg al in de 6e minuut op voorsprong. Na een mooi wippertje van Neymar, over de verdediging van Juventus, schoot Mbappé de bal knap raak. Mbappé had de aanval met Neymar zelf opgezet. Lionel Messi had ook een basisplaats bij PSG.
Halverwege de eerste helft was het weer raak, weer via Mbappé. Ook die treffer was fraai. Mbappé combineerde vlug met middenvelder Achraf Hakimi en liet vervolgens doelman Mattia Perin kansloos. Juventus was voor rust een keer gevaarlijk met een kopbal van de Poolse aanvaller Arek Milik.
Benfica
Het elftal van trainer Massimiliano Allegri had in de beginfase van de tweede helft wel succes. Na een corner kopte Weston McKennie in de 54e minuut bij de tweede paal raak (2-1). Mbappé had tien minuten later voor een derde keer kunnen scoren, maar na een opnieuw vlotlopende aanval schoot hij de bal dit keer voorlangs. PSG liet na verder uit te lopen.
In dezelfde groep won Benfica van Maccabi Haifa: 2-0. Rafa Silva en Álex Grimaldo scoorden na rust voor het elftal van coach Roger Schmidt, die vorig seizoen nog bij PSV werkte. Oud-Ajacied David Neres deed tot de 64e minuut mee bij Benfica en werd toen gewisseld voor voormalig Feyenoorder Fredrik Aursnes.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Ariane en minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) zijn in de nacht van zaterdag op zondag aanwezig bij de tweede groepswedstrijd van Curaçao tegen Ecuador. De aftrap is om 02.00 uur (Nederlandse tijd).
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.
9 uur geleden