Mbappé belooft bij presentatie 'leven te geven' voor Real Madrid
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé gaat zijn leven geven voor Real Madrid. Dat zei de 25-jarige sterspeler bij zijn presentatie in een met 85.000 mensen volgepakt Santiago Bernabéu.
"Wow, het is geweldig om hier te zijn", aldus Mbappé. "Ik heb er jarenlang van gedroomd om voor Real Madrid te spelen en vandaag is mijn droom uitgekomen. Ik ben een gelukkige jongen."
Voordat Mbappé de fans van Real toesprak, legde de Franse international eerst nog medische testen af en ondertekende hij aan de zijde van Real-voorzitter Florentino Pérez zijn vijf jaar lopende contract. Mbappé poseerde met zijn nieuwe shirt met rugnummer 9. Daarmee treedt hij in de voetsporen van zijn landgenoot Karim Benzema en de Portugees Cristiano Ronaldo. Ook bij de presentatie van de Portugese superster in 2009 zat het Madrileense stadion helemaal vol, maar toen konden er wat minder mensen in.
Felicitaties
Na een speech van Pérez kreeg Mbappé op het podium felicitaties van zijn landgenoot en voormalig Real Madrid-trainer Zinédine Zidane en erevoorzitter José Martínez Sánchez.
Champions League-winnaar Real Madrid speelt 14 augustus de wedstrijd om de Europese Supercup tegen Atalanta. Real Mallorca is enkele dagen later de eerste tegenstander in de Spaanse competitie.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
16 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
18 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
20 uur geleden