Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mazepin 'zwaar teleurgesteld' over 'eenzijdig besluit'  Haas

Mazepin 'zwaar teleurgesteld' over 'eenzijdig besluit' Haas

PARIJS (ANP) - De Russische Formule 1-coureur Nikita Mazepin is het niet eens met het besluit van Haas F1 om zijn contract per direct te beëindigen. Het was een eenzijdig besluit waarin zijn bereidheid om alle voorwaarden te aanvaarden volledig is genegeerd. Dat schrijft de 23-jarige coureur op Instagram.

"Ik begrijp de moeilijkheden, maar er is geen enkele procedure gevolgd en ik ben om die reden zwaar teleurgesteld. Ik heb niettemin mijn tijd in de Formule 1 gekoesterd en hoop oprecht dat we allemaal weer samen kunnen zijn in betere tijden."

Het Amerikaanse team Haas zette zaterdag een streep door het contract van Mazepin en de hoofdsponsor, het Russische kunstmestbedrijf Uralkali. De vader van Mazepin is eigenaar van dat bedrijf en heeft nauwe banden met de Russische president Vladimir Poetin.

Neutrale vlag

Mazepin laat in zijn boodschap weten dat hij bereid was het document te ondertekenen waarin hij de agressie van zijn land veroordeelt en zich solidair verklaart met de Oekraïense bevolking. Die voorwaarde stelde de internationale autosportfederatie FIA aan de toestemming voor Russische en Belarussische coureurs om onder neutrale vlag te mogen racen.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

8 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

11 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

14 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

15 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

17 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

17 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

19 uur geleden