Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mayonnade: onze beste wedstrijd, maar het is niet genoeg

Mayonnade: onze beste wedstrijd, maar het is niet genoeg

KOLDING (ANP) - Zes titeltoernooien op rij bereikten de Nederlandse handbalsters de halve finales, op het EK in Denemarken kwam er een einde aan die succesvolle reeks. Bondscoach Emmanuel Mayonnade was er stil van. Zijn ploeg won weliswaar in de hoofdronde van Duitsland met 28-27, maar de winst met maar één doelpunt verschil was te weinig om aanspraak te maken op een plek bij de laatste vier. "Wat kan ik zeggen. We kennen de regels, dit was niet genoeg om de halve finales te halen", sipte de Fransman.

Mayonnade werd vorig jaar gekozen tot beste handbalcoach van de wereld. Hij leidde Oranje in Japan naar historisch goud. Het was de vervolmaking van de opmars van de Nederlandse handbalvrouwen op het wereldtoneel. Die begon zo verrassend in 2015 met zilver op het WK. Daarna kwamen er nog eens zilver bij op het EK van 2016, brons op het WK van 2017 en brons op het EK van 2018.

Maar op het EK in Denemarken liep het niet. De ploeg verloor drie van de vier wedstrijden en had een dikke overwinning op Duitsland nodig om er nog wat van te maken. "De wedstrijd tegen Duitsland was denk ik de beste van ons op dit toernooi. Maar zoals in alle wedstrijden faalden we op beslissende momenten. Ook nu hadden we weer ik weet niet hoe vaak de kans om met twee doelpunten verschil voor te komen, maar we maakten te veel fouten en misten te veel kansen. Dat is in een notendop ons toernooi", aldus Mayonnade.

Goed afsluiten

De bondscoach wil het toernooi goed afsluiten. In theorie is de vijfde plaats nog mogelijk, maar dan is een overwinning dinsdag op Roemenië noodzakelijk en moeten uitslagen van andere wedstrijden gunstig uitpakken voor het Nederlands team. "We hebben weinig rusttijd en ik kan me voorstellen dat het na deze domper niet meevalt voor de speelsters om de aandacht alweer op de volgende wedstrijd te richten, maar het is wel een belangrijk duel. Ondanks dat deze overwinning voelt als een nederlaag, ben ik trots op mijn ploeg."

Keepster Tess Wester had in de slotfase een paar belangrijke reddingen, waarmee ze de nipte voorsprong van haar ploeg in stand hield. "Na 60 minuten hoop je dat het genoeg is, maar dat was dus niet zo. Het is onze eigen schuld, we scoorden te weinig."

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

12 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

14 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

15 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

15 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

18 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

1 dag geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden